Баньяя піднімається на подіум і вже на два очки відстає від Куартараро, який не забив

Друга перемога Мігеля Олівейри, який переміг домінування Ducatis одразу позаду. Йоганн Зарко не хотів ставити 16 очок Баньяї, чому сприяв нуль Фабіо Куартараро, який має лише два очки переваги на Кубку світу. Марк Маркес, який був близький до шухляди, фінішував п’ятим після того, як впав на останньому відрізку гонки, і його випередив Зарко, коли той боровся з Баньяєю. Алейш Еспаргаро фінішував одинадцятим і також скоротив очки від англійця з Yamaha. В Австралії може відбутися зміна керівництва. «Цей подіум для мене на смак перемога. Це перший раз на мокрій дорозі», – пояснив Баньяя після восьмого подіуму в сезоні.

Гонка почалася з годинним запізненням через сильний дощ, який пройшов на трасі. Алейш Еспаргаро наказав Куартараро відмовитися від гонки через погану видимість між третім і четвертим поворотами. Керівництво гонки заспокоїло його, запевнивши, що вони збираються очистити цю ділянку. Чистий результат, незважаючи на умови. Баньяя виявиться на перших місцях, а Куартараро сильно постраждав і опустився на останні місця. Інтелектуальний старт Марка Маркеса в лідируючій групі без ризику та на користь стану траси. Ilerdense обігнав Bezzecchi і посів четверте місце. Маріні лягла на землю.

Після п'яти кіл кубок світу звужувався. 18 очок між Куартараро та Баньяєю злилися з італійцем на третій позиції та англійцем поза очками. Його очолив Міллер, послідовник Олівейри. KTM зіткнувся між Ducati. Якби австралієць здобув перемогу, яка була б другою поспіль, він міг би претендувати на титул, але португалець не збирався полегшувати це для нього, який за одинадцять кіл до фінішу випереджав його та вийшов у лідерство і спробувати здобути другу перемогу в році. Через інцидент із Бредом Біндером Алейксу довелося проїхати довге коло, через що він опустився на 14-ту позицію. теж.

Маркес біг четвертим, намагаючись наздогнати Баньяю, але без проблем із Зарко, п’ятим на досить великій відстані. Алейкс скорочував позиції, випереджаючи Алекса Рінса та Бреда Біндера. Перед ним був його одноклубник Віньялес. Траса висихала, залишалося дев'ять кіл, і всі гонщики були на мокрій гумі. Почали страждати шини. Маркес показав йому вулицю в Баньяї. Ilerdense хотів отримати свій перший подіум після повернення на змагання. Він оновив це в Японії і хотів, щоб це було в Таїланді. Зарко відзначав швидке коло за швидким колом, думаючи потрапити в мазь.

Маркес намагався обігнати в дванадцятому повороті, але перегальмував, і Баньяя відновив позицію. Зарко скористався бійкою, щоб кинутися на Honda та Ducati. Залишалося п'ять кіл, і англієць випередив каталонця. Його темп був найвищий з усіх. Без командних команд Зарко боровся, щоб випередити Баньяю. Єдине, чого я вимагав від Pramac, це те, що якщо буде обгін, то він буде в чистому місці і без ризику зіткнутися. Але, схоже, Зарко не хотів ризикувати і вважав за краще думати про бренд. Зрештою, перемога Олівейри, Міллер і Баньяя в ящику, а Марк Маркес на п’ятій позиції.

Тоні Арболіно виграв важку гонку в Moto2 лише після 8 кіл після проливного шторму, який розгорнувся на трасі. Компанію йому в ложі склали чехи Салац і Арон Кане. Оскільки дві третини не були пройдені, половина очок була розподілена, що дозволило Аугусто Фернандесу, який був сьомим відразу за Огурою, зберегти перевагу в півтора очки. Алонсо Лопес був п’ятим, Фернандес – сьомим, Аренас – 14-м, Акоста – 16-м, Хорхе Наварро – 20-м, Рамірес – 23-м.

Денніс Фоджа здобув четверту перемогу в сезоні в Moto3 на трасі, яка не була сприятливою для гонщиків GasGas. Ізан Гевара та Серхіо Гарсіа Долс мали багато проблем на міжнародній автодромі Чанг, але іспанець уже залишив шанс отримати корону в Австралії через два тижні завдяки своєму п’ятому місці. Якщо в наступній гонці він додасть на два очки більше, ніж італієць, то стане чемпіоном. Сасакі та Россі завершують подіум.

Щодо решти іспанців, Масіа посів восьме місце, Муньос - дев'ятий, Хольгадо - одинадцятий, Татай - 13-й, Артігас - 14-й, Вісенте Перес - 19-й. 20º Ортола і 22º Ана Карраско. Серхіо Гарсіа Долс і Адріан «Пітіто» Фернандес не закінчили.