Bagnaia se povzpne na zmagovalni oder in že za dve točki zaostaja za Quartararom, ki ni dosegel zadetka

Druga zmaga Miguela Oliveire, ki je prevladal nad prevlado Ducatijev, takoj za njim. Johann Zarco ni želel dodati 16 točk Bagnaie, čemur je bila naklonjena ničla Fabia Quartarara, ki ima v svetovnem pokalu le dve točki prednosti. Marc Márquez, ki je bil blizu predala, je po padcu v zadnjem delu dirke končal na petem mestu, Zarco pa ga je prehitel, ko se je boril z Bagnaio. Aleix Espargaró je končal na enajstem mestu in prav tako odvzel točke Angležu iz Yamahe. Avstralija bo morda priča spremembi vodstva. »Ta stopnička je zame okus po zmagi. To je prvič na mokri podlagi,« je pojasnil Bagnaia po osvojitvi osme zmagovalne stopničke v sezoni.

Dirka se je začela z enourno zamudo zaradi močnega dežja, ki je padal na dirkališču. Aleix Espargaró je Quartararu naročil, naj zavrne dirko zaradi slabe vidljivosti med tretjim in četrtim zavojem. Vodstvo dirke ga je pomirilo z zagotovilom, da bodo ta del počistili. Čist rezultat kljub pogojem. Bagnaia bo nastopila na prvih mestih, medtem ko je Quartararo močno trpel in padel na zadnja mesta. Inteligenten start Marca Márqueza v vodilni skupini brez tveganja in naklonjen stanju na stezi. Ilerdense je prehitel Bezzecchija in se uvrstil na četrto mesto. Marini je šel na tla.

Po petih krogih se je svetovni pokal ožil. 18 točk med Quartararo in Bagnaio se je združilo z Italijanom na tretjem mestu in Angležem brez točk. Vodil jo je Miller, privrženec Oliveire. KTM je trčil med Ducatija. Če bi Avstralcu pripadla zmaga, ki bi bila druga zaporedna, bi lahko še vedno posegel po naslovu, a mu Portugalec ne bi olajšal naloge, ki je enajst krogov pred njim prevzel vodstvo. in poskusite doseči drugo letošnjo zmago. Aleix je moral opraviti dolg krog zaradi incidenta z Bradom Binderjem, zaradi katerega je padel na 14. mesto. Tudi.

Márquez je tekel četrti in poskušal dohiteti Bagnaio, a brez težav z Zarcojem, petim na precejšnji razdalji. Aleix je zniževal položaje pred Alexom Rinsom in Bradom Binderjem. Pred njim je bil njegov soigralec Viñales. Steza se je sušila, do konca je bilo še devet krogov, vsi vozniki pa so bili na gumah za mokro. Pnevmatike so začele trpeti. Márquez mu je pokazal ulico v Bagnaii. Ilerdense si je želel prve stopničke po vrnitvi na tekmovanje. Očistil ga je na Japonskem in želel na Tajskem. Zarco je označeval hiter krog za hitrim krogom in razmišljal, da bi se spravil v mazilo.

Márquez je poskušal prehiteti v dvanajstem zavoju, a je prehitro zaviral in Bagnaia si je priboril položaj. Zarco je izkoristil boj in se vrgel na vrh Honde in Ducatija. Do konca je bilo pet krogov in Anglež je prehitel Katalonca. Njegov tempo je bil najvišji od vseh. Brez ekipnih ukazov se je Zarco boril, da bi prehitel Bagnaio. Edino, kar sem zahteval od Pramca, je bilo, da je bilo prehitevanje na čistem območju in brez nevarnosti trka. A ni bilo videti, da bi Zarco želel tvegati in je raje razmišljal o znamki. Na koncu zmaga Oliveire, Miller in Bagnaia v predalu ter Marc Márquez na petem mestu.

Tony Arbolino je zmagal na hudi dirki v Moto2 po samo 8 krogih po hudourniški nevihti, ki se je razbremenila na dirkališču. V loži sta mu družbo delala Čeh Salac in Arón Canet. Ker dve tretjini nista bili zaključeni, je bila razdeljena polovica točk, s čimer je Augusto Fernández, ki je bil sedmi tik za Oguro, ohranil vodstvo za točko in pol. Alonso López je bil peti, Fernández sedmi, Arenas 14., Acosta 16., Jorge Navarro 20. in Ramírez 23.

Dennis Foggia je dosegel četrto zmago v sezoni v Moto3 na dirkališču, ki ni bilo naklonjeno dirkačem GasGasa. Izan Guevara in Sergio García Dols sta imela veliko težav na dirkališču Chang International Circuit, toda Španec je zaradi svojega petega mesta že odšel z možnostjo, da bo čez dva tedna okronan v Avstraliji. Če bo v naslednji dirki dodal dve točki več od Italijana, bo postal prvak. Sasaki in Rossi zaključujeta stopničke.

Med ostalimi Španci je bil Masiá osmi, Muñoz deveti, Holgado enajsti, Tatay 13., Artigas 14., Vicente Pérez pa 19. 20º Ortola in 22º Ana Carrasco. Sergio García Dols in Adrián 'Pitito' Fernandez nista končala.