Dve točki uideta Albaceteju proti Barçini hčerinski družbi v popust

Albacete Balompié je že pobral točke in obiskal hčerinsko družbo Barçe na tekmi, ki je začela izgubljati, se vrnil, izenačil in bi lahko zmagal že v zadnji igri. Zmaga moštva La Mancha je bila zelo pomembna, a prihodnji teden bodo pri 'Carlosu Belmonteu' sprejeli vodjo te skupine II prvega RFEF, podružnico Villarreala, in so zdaj drugi na lestvici za štiri točke .

V prvi igri napada Barçe je bilo pred desetimi minutami 1-0 v odlični osebni igri Ferràna Jutgla. Kmalu zatem je imel Ilias Akhomach 2:0, a se mu je Bernabé izognil. Po odmoru je Albacete Balompié šel iskati izenačenje in Manu Fuster je bil blizu zadetka v čistem obračunu heads-up.

Manchegosi so zahtevali tudi enajstmetrovko za trezen obračun Kikea Márqueza, rezervni ekipi pa je bil zadetek Màrmola razveljavljen zaradi prejšnjega ofsajda.

Na koncu je vztrajanje situacije v La Manchi nagradilo s prostim strelom s sprednje strani Rubéna Martíneza in se ga dotaknil Márquez, kar je privedlo do rahle napake vratarja Careviča. Od tu se igra spremeni v ulične tekače. Tako je prišlo do 87. minute, ko je zgrešen udarec Màrmola proti Rubénu Martínezu povzročil, da je sodnik dosodil enajstmetrovko. Kike Marquez je dosegel rezultat 1-2.

Albacete je imel zmago v svojih rokah, toda v 95. minuti je nemir v njihovem prostoru pripeljal do strela Lucasa de Vege, ki je izenačil pri dveh. V zadnji igri, 96. minuti, je prosti strel, ki ga je sprožil Kike Márquez, ki ga je Djetei zaključil z glavo. Osrednji branilec je bil povsem sam, čeprav je žoga šla mimo. Zmaga je bila!

– FC Barcelona B: Carević; Ilias Akhomach (Zacarías, m. 59), Ramos Mingo, Comas (Guillén, m. 68), Mika Mármol; Fabio (Peque Polo, 59), Mattheus, Jandro, Ruiz (Lucas de Vega, m. 59); Diounkou (Peque, m. 90) in Jutglá.

– Albacete Balompié: Bernabé; Johannsson, Dejetei, Boyomo, Emmanuelle; Sergi García (Kawaya, m. 83), Riki, Alberto Jiménez (Eric Montes, m. 74), Kike Márquez; Manu Fuster in Dani González (Rubén Martínez, m. 57).

Sodnik: Busquets Ferrer. Rumena domačinom Ruiz, Akhomach in Ramos Mingo. V imenu obiska Alberto Jiménez.

Cilji: 1-0, m. 8: Jutgla; 1-1, m. 72: Ruben Martinez; 1-2, m. 87: Kike Márquez (enajstmetrovka); 2-2, m. 95: Lucas deVega.

Incidenti: tekma 24. dne gSkupine II Prvega RFEF je bila odigrana na stadionu 'Johan Cruyff' pred približno 600 gledalci. Prisotnost navijačev Albaceta na tribunah.