Замовлення PCM / 59/2022, 2 лютого, для створення офісу

Юридичний консультант

резюме

Європейська комісія прийняла План дій Європейського Союзу (ЄС) проти торгівлі дикою природою [COM(2016) 87 final]. Цей План був чітко підтриманий і прийнятий державами-членами на засіданні Ради міністрів навколишнього середовища ЄС, що відбулося 20 червня 2016 року. У цьому Плані були створені механізми для координації суб'єктів, які беруть участь у боротьбі з цим. тип злочину, наприклад, поліція, митні та інспекційні служби тощо.

Постановою від 4 квітня 2018 року Головного управління якості та оцінки стану навколишнього середовища та природного середовища опубліковано Угоду Ради Міністрів від 16 лютого 2018 року про затвердження Плану дій Іспанії проти незаконного обігу та міжнародного браконьєрства диких тварин. видів. Цей план є зобов’язанням уряду Іспанії сприяти застосуванню Плану дій ЄС, відповідного імпульсу та рамки для максимального використання ресурсів Генеральної державної адміністрації в боротьбі з цим лихом.

Іспанський План дій підкреслює високий економічний вплив, пов’язаний з незаконною діяльністю в цій сфері, що є особливою привабливістю для організованих злочинних груп, чия участь у цій сфері зростає в геометричній прогресії. Незаконна торгівля та браконьєрство становлять серйозну загрозу для біорізноманіття, виживання деяких видів та цілісності екосистем, водночас розпалюючи конфлікти, загрожуючи національній та регіональній безпеці в районах походження певних видів та несуть ризик для здоров’я населення в районах призначення. і на міжнародному рівні.

Серед об’єктів іспанського плану дій – посилення спроможності всіх ланок примусового ланцюга та судової влади, щоб можна було вжити ефективних заходів проти незаконної торгівлі та міжнародного браконьєрства диких видів, покращуючи з цією метою співпрацю на національному рівні. , координація, комунікація та потік даних між компетентними органами.

Відповідно до Органічного закону 2/1986 від 13 березня про сили та органи безпеки, цивільна гвардія несе відповідальність, серед іншого, за забезпечення дотримання положень, які спрямовані на збереження природи та навколишнього середовища, водних ресурсів, а також полювання, риба, лісове господарство та будь-які інші багатства природи.

У Королівському указі 734/2020 від 4 серпня, який розвиває основну органічну структуру Міністерства внутрішніх справ, встановлено, що воно відповідає штабу Служби охорони природи цивільної гвардії (СЕПРОНА) планування, імпульсивне та координаційне. , у межах повноважень Цивільної гвардії, дотримання положень, пов’язаних із збереженням природи та довкілля, заповідних територій, водних ресурсів, полювання та рибальства, знущання над тваринами, археологічних та палеонтологічних об’єктів, землеустрою. У згаданому вище королівському указі цей штаб залежить від Національного центрального офісу для аналізу інформації про діяльність, пов’язану з навколишнім середовищем (далі – Національний центральний офіс).

У цьому контексті часто цитований іспанський План дій перед створенням Національного центрального офісу в структурі SEPRONA, за участю організацій та установ, які мають компетенцію у цьому питанні. Національний центральний офіс буде стимулювати координацію та оптимізувати наявний потенціал для досягнення поліпшень у довкіллі, а також стане еталоном на національному рівні, встановлюючи процедури аналізу та розповсюдження інформації з питань навколишнього середовища у тісній співпраці з Міністерством екології. Перехідний період і демографічний виклик. Створення Національного центрального офісу отримало європейську підтримку проекту «Охоронці природи життя».

При ініціативі та обробці цього стандарту дотримуються принципи необхідності, ефективності, пропорційності, правової визначеності, прозорості та ефективності, передбачені статтею 129 Закону 39/2015 від 1 жовтня Єдиного адміністративного порядку державних адміністрацій. За принципом необхідності та дієвості цей Національний центральний апарат має бути формально створений, а також його залежність, відносини співпраці та функції для виконання встановлених завдань, будучи наказом міністерства найбільш адекватним нормативним інструментом для нього. Що стосується пропорційності, то ця ініціатива містить важливе положення, щоб забезпечити Національний центральний офіс змістом і функціональністю. Виходячи з принципу правової безпеки, цей порядок узгоджується з рештою національної правової системи та правової системи ЄС, демонструючи в цьому сенсі стабільність та нормативну сертифікацію.

На підставі цього, за спільною пропозицією Міністра внутрішніх справ та Міністра екологічного переходу та демографічних викликів, з попереднього дозволу Міністра фінансів та державного управління, наказую:

Стаття 1 Об'єкт

Метою цього наказу є створення Національного центрального апарату для аналізу інформації про діяльність, пов’язану з навколишнім середовищем (далі – Національний центральний апарат), визначення його залежності, взаємовідносин та функцій.

Стаття 2. Залежність, співробітництво та відносини Національного центрального бюро

1. Національний центральний апарат має органічну та функціональну залежність від штабу Служби охорони природи Цивільної гвардії (СЕПРОНА).

2. Національний центральний апарат для виконання покладених на нього функцій підтримує відносини співпраці з іншими національними та міжнародними установами та організаціями, відповідальними за збереження та захист навколишнього середовища та природи.

3. Відносини співпраці, описані в попередньому пункті, будуть реалізовані відповідно до положень статті 144 Закону 40/2015 від 1 жовтня «Про правовий режим державного сектору».

Стаття 3 Функції Національного центрального бюро

Функціями Національного центрального апарату є:

  • а) Сприяння співробітництву, координації, консультації та комунікації дій на національному рівні у сфері збереження та захисту природи та навколишнього середовища, заповідних територій, водних ресурсів, полювання та рибальства, а також у боротьбі з незаконною торгівлею дикою природою та зловживанням тваринами.
  • b) Здійснювати контакти з національними та міжнародними організаціями щодо аналізу інформації про екологічну діяльність.
  • в) Проводити аналіз зазначеної інформації, отриманої в результаті тверезої протиправної екологічної діяльності, для формування на її основі розвідувальних даних та розповсюдження їх серед національних та міжнародних організацій, які можуть бути зацікавлені в боротьбі з цим видом злочинності.
  • d) Підготуйте технічну інформацію, необхідну для проведення цих дій для боротьби з незаконною природоохоронною діяльністю.

Єдине додаткове забезпечення Немає збільшення державних витрат

Діяльність Національного центрального апарату передбачається особистими засобами та матеріалами Головного управління цивільної гвардії та не призведе до збільшення державних витрат.

ЗАКЛЮЧНІ ПОЛОЖЕННЯ

Перше заключне положення Повноваження розробки та виконання

Начальник Головного управління цивільної гвардії уповноважений давати в межах своїх повноважень необхідні доручення щодо розвитку структури Національного центрального апарату.

Друге заключне положення Набуття чинності

Цей наказ набирає чинності наступного дня після його опублікування в «Офіційному державному віснику».