НАКАЗ СЛТ/204/2022 від 5 вересня про створення




Юридичний консультант

резюме

Здоров’я жінок і чоловіків являє собою нерівність, яку неможливо пояснити виключно біологічними відмінностями, пов’язаними зі статтю. Більшість відмінностей пов’язані з іншими факторами, такими як стать, які несправедливо впливають на здоров’я людей. Гендер конституюється та виражається через соціальні відносини, ролі та очікування, пов’язані з жіночими та чоловічими атрибутами. Ця модель визначає переконання, поведінку, звички та різні способи життя чоловіків і жінок, які можуть бути відображені в управлінні ув'язненням і використанні системи охорони здоров'я. Зіткнувшись із цією реальністю, щоб бути справедливим, рівноправним та ефективним, Департамент охорони здоров’я, як особа, яка найбільше відповідає за визначення політики охорони здоров’я та надання медичних послуг, має враховувати нерівність і вплив статі у своїх діях і втручаннях. .

Враховуючи таку важливість ґендеру у впливі на здоров’я людей, Закон 14/1986 від 25 квітня, загальна охорона здоров’я, у розділі 4 статті 3, встановлює, що політика, стратегії та програми охорони здоров’я включають принцип рівності між жінками та чоловіками. цілі та дії; і в цьому ж сенсі стаття 6 стосується доступу до медичних послуг. Закон 18/2009 від 22 жовтня про громадську охорону здоров’я також посилається на обов’язок усунення гендерної нерівності в розділі e) статті 3. Це встановлює, що організація та виконання дій, пільг і послуг у сфері охорони здоров’я регулюватиметься рівністю подолання територіальних, соціальних, культурних і загальних дисбалансів.

З іншого боку, Закон 17/2015 від 21 липня про фактичну рівність між жінками та чоловіками встановлює повноваження Адміністрації Женералітату ефективно впроваджувати гендерну рівність як гарантію рівності між жінками та чоловіками. На додаток до цієї загальної структури, яка зобов’язує значну частину суб’єктів системи охорони здоров’я, статті 48 і 49 визначають основні напрямки, яким слід приоритизувати або сприяти в політиці охорони здоров’я, послугах і дослідженнях у галузі охорони здоров’я.

Урядовий план законодавчого зібрання чотирнадцятого скликання встановлює як один із основних напрямків дій для забезпечення фактичної рівності жінок і чоловіків забезпечення справедливого та справедливого розподілу прав, переваг, обов’язків, можливостей і ресурсів. В рамках цього напряму пріоритет надається сприянню врахуванню гендерної перспективи в охороні здоров'я.

З цією метою Департамент охорони здоров’я буде проінформований про необхідність і юридичне та етичне зобов’язання щодо вирішення проблеми гендерної нерівності. Щоб впоратися з цим викликом, необхідно формалізувати дорадчий орган за участю експертів у сфері гендерної політики та подолання гендерної нерівності.

Протягом останніх двох років Міністерство охорони здоров’я отримувало поради з цих питань. Ця порада була сформульована стабільною та структурованою групою людей, які мають досвід і престиж у різних сферах охорони здоров’я та ґендеру, щоб зробити внесок у визначення чи розвиток політики охорони здоров’я з ґендерною перспективою, без юридичного оформлення. . Попередні держави можна вважати зародком дорадчого органу, створеного цим наказом.

Відповідно до викладеного та враховуючи положення статей 12 і 22 Закону 13/1989 від 14 грудня про організацію, процедуру та правовий режим Адміністрації Женералітату Каталонії,

Я замовляю:

Стаття 1 Створення та призначення Консультативної ради

Консультативну раду було створено в Гендерній політиці в галузі охорони здоров’я, надалі – Консультативна рада, з метою надання Департаменту охорони здоров’я постійних консультацій від професіоналів із підтвердженим досвідом у сфері охорони здоров’я у всьому, що стосується подолання гендерної нерівності у сфері охорони здоров’я та врахування гендерної перспективи в системі охорони здоров'я.

Консультативна рада входить до складу Департаменту охорони здоров’я.

Стаття 2 Функції

Функціями Консультативної ради є:

  • a) Консультувати та звітувати про наукові, професійні, етичні та соціальні аспекти, що впливають на гендерну політику в галузі охорони здоров’я.
  • b) Запропонувати дії чи плани щодо усунення гендерної нерівності у сфері охорони здоров’я.
  • c) Консультувати щодо гендерної політики в галузі охорони здоров'я, яка проводиться. Одержувачами роботи та пропозицій, зроблених у рамках Консультативної ради, буде відповідальна особа Департаменту охорони здоров’я та підрозділів управління, що входять до його складу.
  • г) Запропонувати дії для сприяння дослідженню з гендерною перспективою як у виборі об’єкта дослідження, так і в його розробці (проектування, аналіз та інтерпретація результатів).
  • e) Консультувати щодо підходу до здоров’я жінок та їхніх синів і дочок, які перебувають у ситуаціях сексистського насильства, щоб гарантувати належний догляд.

У всіх випадках, розробляючи консультативні функції, Консультативна рада повинна інтегрувати міжсекторальний гендерний аспект у сфері охорони здоров’я, щоб зробити видимими та визнати відмінності, особливості та територіальні, культурні, етнічні, вікові та етнічні характеристики, інвалідність жінок і чоловіків, серед інших.

Склад ст.3

3.1 Консультативна рада складається з п’ятнадцяти-двадцяти осіб, які мають визнаний досвід захисту гендерної рівності, у сфері охорони здоров’я та в інших сферах, які беруть участь у своїй якості, не представляючи жодної організації. Членів цього органу призначатиме начальник Департаменту охорони здоров’я.

3.2 Термін повноважень осіб, які входять до складу Консультативної ради, становить три роки з можливістю поновлення на трирічні періоди.

3.3 Склад Дорадчої ради повинен відповідати принципу рівного представництва чоловіків і жінок.

3.4 З-поміж членів радник або радник з питань охорони здоров'я повинен призначити особу, яка виконує функції голови Дорадчої ради.

3.5 Секретар Ради відповідає особі, призначеній радником або радником з охорони здоров'я з числа технічних працівників цього Департаменту. Відвідувати засідання з правом голосу, але без права голосу. Виконання секретарських функцій не передбачає створення або надання будь-якої конкретної роботи для цих цілей.

Стаття 4 Робочі групи

Дорадча рада може створювати робочі групи з членів дорадчої ради, з числа яких повинен бути призначений координатор, який бере на себе головування, а також інші експерти та технічні працівники, які не є членами дорадчої ради, за пропозицією. координатора або координатора, погоджуються, що вони приєдналися до відповідної робочої групи.

У всіх випадках гарантуйте рівну присутність чоловіків і жінок і, якщо це доцільно, різноманітність профілів людей, які складають робочі групи, які створюються (люди різного віку, з інвалідністю та без неї, члени ЛГТБІ+ колективів, різні органи тощо).

Стаття 5 Звіти та висновки

Звіти та висновки Консультативної ради з гендерної політики в охороні здоров'я не є обов'язковими.

Функціональний полк Стаття 6

Консультативна рада збирається на чергові сесії не рідше двох разів на рік.

Консультативна рада у всьому, що не передбачено цією угодою, керується положеннями чинних положень про колегіальні органи, що застосовуються до Женералітату Каталонії.

Стаття 7 Право на допомогу

Члени Дорадчої ради не отримують винагороди за виконання своїх функцій, а також не мають права економічного характеру бути присутніми на засіданнях Ради.

Стаття 8 Технічна та адміністративна підтримка

У розвитку своїх функцій Консультативна рада матиме технічну та адміністративну підтримку Технічного офісу Генерального секретаріату Департаменту охорони здоров’я.

Остаточна диспозиція

NICA

Цей наказ набув чинності наступного дня після його публікації в Офіційному віснику Женералітату Каталонії.