ДЕКРЕТ-ЗАКОН 4/2022 від 4 травня уряду Арагона




Юридичний консультант

резюме

29 березня Уряд Іспанії схвалив Королівський декрет-закон 6/2022 від 29 березня (опублікований в «Офіційному державному віснику», номер 76 від 30 березня), який ухвалює термінові заходи в рамках Національного плану для реагування на економічні та соціальні наслідки війни в Україні. Серед запланованих заходів буде збільшення імпорту мінімального життєвого внеску, що відповідає місяцям квітень, травень і червень 2022 року, шляхом застосування відсотка 15% до імпорту, визнаного в цьому випадку.

Однак вищезгадане збільшення виключає тих людей, які не можуть скористатися перевагами IMV, але мають право на додаткову допомогу, встановлену в нашому автономному співтоваристві Законом 3/2021 від 20 травня. Таким чином, необхідно передбачити збільшення імпорту Арагонської додаткової виплати мінімального життєвого доходу, що відповідає місяцям травень, червень і липень 2022 року, шляхом застосування відсотка 15% до імпорту, визнаного в цьому випадку. Мета цього заходу полягає в тому, щоб одержувачі цієї допомоги, які втрачають найбільш уразливі групи в економічному та соціальному плані, більше постраждали у своєму небезпечному становищі від наслідків вторгнення Росії в Україну, які вибухають по всій Європі. У цьому контексті це спричинило надзвичайне зростання цін у ситуації, коли ІСЦ уже був найвищим, тому необхідно терміново вжити заходів для пом’якшення впливу цього зростання на населення, а особливо на групи, чиї Ситуація складніша, як і у випадку з отримувачами додаткової арагонської допомоги.

З тією ж метою, щоб пом’якшити вплив підвищення цін, на травень, червень і липень запроваджено надзвичайне підвищення максимальної суми надбавки на витрати на житло, яку мають обидва власники додаткової арагонської допомоги та мінімальної життєвої допомоги. Дохід, як збільшення максимального річного розміру на 2022 рік екстреної допомоги на споживання енергоресурсів, призначеної особам, які перебувають у вразливому чи особливо вразливому становищі.

Вжиття заходів шляхом указу-закону було схвалено Конституційним судом за умови, що є пояснена та аргументована мотивація необхідності - я розумію, що справжня кризова ситуація вимагає швидкого реагування - та терміновості, як такої, що затримка в часі прийняття відповідного заходу через процедуру через звичайний регуляторний канал може завдати певної шкоди. Декрет-закон є конституційно законним інструментом за умови, що мета, яка виправдовує надзвичайний закон, є такою, як неодноразово вимагав наш Конституційний суд (речення 6/1983 від 4 лютого, FJ. 5; 11/2002 від 17 січня, FJ.4; 137/2003 від 3 липня FJ.3 і 189/2005 від 7 липня FJ. Області, яким важко запобігти, потребують негайних регулятивних заходів протягом короткого періоду часу, необхідного для нормального розвитку або екстрений порядок парламентського розгляду законів, хоча визначення цього порядку не залежить від Уряду.

Вторгнення Росії в Україну посилило шок пропозиції, який не вплинув на європейську економіку з літа 2021 року через зростання цін на природний газ, а також додало високий ступінь невизначеності щодо його тривалості та інтенсивності, де є це значний вплив на людей у ​​ситуації вразливості, що має особливу актуальність у прийнятті запланованих заходів. Таким чином, доведено збіг причин, які обґрунтовують надзвичайну та невідкладну необхідність заходів, прийнятих у Декреті-законі.

Подібним чином, надзвичайна та термінова необхідність ухвалення цього Декрету-закону є частиною політичного або можливого рішення, яке відповідає уряду (SSTC 61/2018 від 7 червня, FJ 4; 142/2014 від 11 вересня, FJ 3) і це рішення, без сумніву, передбачає впорядкування політичних пріоритетів дій (НТК від 30 січня 2019 року, Позов про неконституційність № 2208-2019), орієнтованих на дотримання правової визначеності та охоплення основ громадянства потреб. Причини можливостей, які щойно були викладені, демонструють, що ні в якому разі цей Декрет-закон не є припущенням зловживання або довільного використання цього конституційного інструменту (SSTC 61/2018 від 7 червня, FJ 4; 100/2012, від 8 травня, FJ 8; 237/2012, 13 грудня, FJ 4; 39/2013, 14 лютого, FJ 5). Навпаки, усі вказані причини виправдовують прийняття норми (SSTC 29/1982 від 31 травня, FJ 3; 111/1983 від 2 грудня, FJ 5; 182/1997 від 20 грудня). 3).

Необхідно також зазначити, що цей Декрет-закон не впливає на сферу застосування, визначену статтею 44 Статуту автономії Арагону. Крім того, він відповідає принципам необхідності, ефективності, пропорційності, правової визначеності, прозорості та ефективності, як того вимагають основні державні та арагонські правила адміністративної процедури та правового режиму. З цією метою чітко пояснюється дотримання цих принципів необхідності та ефективності, враховуючи загальний інтерес, на якому ґрунтуються заходи, декрет-закон є найбільш відповідним інструментом для гарантії їх досягнення. Правило узгоджується з принципом пропорційності, щоб містити суттєве регулювання для досягнення вищезазначених цілей. Крім того, він відповідає принципу правової визначеності, будучи сумісним з рештою правової системи. Що стосується принципу прозорості, регламент виключається з умов публічних консультацій, слухань та публічної інформації, які не застосовуються до обробки та затвердження надзвичайних нормативних актів. Нарешті, щодо принципу ефективності, цей Декрет-закон не накладає жодного додаткового адміністративного тягаря на додаток до раніше існуючого.

Декрет-закон складається з трьох статей і прикінцевого положення.

На підставі вищезазначеного, використовуючи повноваження, що містяться в статті 44 Статуту автономії Арагону, здійснюючи повноваження, встановлені в статті 71.34. Статуту автономії, а також із застосуванням керівних принципів державної політики, що містяться в статтях 23 і 24 того ж, за пропозицією міністра громадянства та соціальних прав, відповідно до звіту Генерального управління юридичних служб , а після обговорення урядом Арагону на засіданні 4 травня 2022 р.

ДОСТУПНО

Стаття 1 Надзвичайне збільшення додаткової арагонської допомоги мінімального життєвого доходу

1. Арагонський інститут соціальних служб визнає надзвичайне збільшення додаткової арагонської допомоги мінімального життєвого доходу, що діє на момент набрання чинності цим Указом-законом, щодо щомісячних платежів за травень, червень і липень 2022 р., які складатиметься із застосування відсотка 15 відсотків до місячної суми, визнаної за вищезазначені місяці, і виключаючи суми, що відповідають попереднім періодам, а також до інших немісячних статей, які можуть бути накопичені.

2. Це збільшення також застосовуватиметься на тих самих умовах до заяв про отримання цієї допомоги, які були подані на дату набрання чинності цим Декретом-законом, але не були вирішені, а також ті, які подані пізніше, за умови, що наслідки його визнання настануть не пізніше 1 липня 2022 року.

3. У всіх випадках підвищення стосуватиметься лише отримувачів допомоги, які не є власниками мінімального життєвого доходу.

Стаття 2 Надзвичайне збільшення максимальної суми надбавки на житлові витрати Арагонської додаткової допомоги мінімального життєвого доходу

Максимальна сума, яка застосовується до кожного власника додаткової арагонської допомоги або мінімального життєвого доходу для надбавки на житлові витрати, встановлена ​​в першому додатковому положенні Закону 3/2021 від 20 травня, збільшується щодо щомісячних платежів У травні, червні та липні 2022 року до 10% річного розміру гарантованого доходу для цілей IMV для відповідної спільної квартири.

Стаття 3 Позачергове підвищення граничного розміру екстреної допомоги на оплату спожитих енергоносіїв

Максимальна сума екстреної допомоги для оплати споживання енергії регулюється статтею 4 Закону 9/2016 від 3 листопада про скорочення енергетичної бідності в Арагоні та Указом 191/2017 від 28 листопада Уряд Арагону, збільшити до 300 євро на рік протягом серпня 2022 року.

Єдине заключне положення Набуття чинності

Цей Указ-закон набирає чинності з 1 травня 2022 року