ЗАКОН 7/2022 від 12 травня, внесення змін до Закону 1/2003




Юридичний консультант

резюме

Президент уряду Каталонії

Статті 65 і 67 Статуту передбачають, що закони Каталонії оприлюднюються від імені короля президентом Женералітату. Відповідно до вищевикладеного проголошую наступне

закон

преамбула

Університетська освіта вважається послугою для суспільного блага і, як така, стає обов’язком Адміністрації. Ця послуга надається не безпосередньо, а скоріше, відповідно до потреб галузі, через університети, які є автономними державними установами і, отже, повинні мати свою фінансову автономію за допомогою поєднання адекватної системи фінансування та доходів для надання послуги. Тільки в Європі відносини між обома компонентами дуже різноманітні, і це набагато більше в глобальному масштабі. У Західній Європі, яка є найближчим соціально-економічним середовищем до Каталонії, крайнощі виявляються у пільгах, які застосовуються в деяких скандинавських країнах, і в ставках, близьких до реальної вартості навчання в Англії. Сполучене Королівство є прикладом співіснування двох крайнощів у рамках загальної системи, оскільки, хоча Англія має найвищу державну ціну в Західній Європі, Шотландія обрала повну безкоштовну університетську освіту. З цієї точки зору, прийняття ціни, по суті, відповідає доступності державних ресурсів і соціальної моделі. У будь-якому випадку, більшість університетських моделей цін в останньому в Західній Європі полягає в прийнятті єдиної ціни або плати за навчання в університетах.

Центральна роль, яку університетська освіта відіграє у стратегії розвитку всіх розвинених країн, означає, що для соціальної справедливості, а також для соціальної ефективності важливо гарантувати найвищий рівень справедливості у доступі до університету. Гарантовано проглядається кілька складових, які завжди повинні мати ідентифікацію економічної ситуації, яка є невигідною по відношенню до ЗМІ країни.

Однією з головних перешкод на шляху досягнення такої справедливості є соціально-економічні труднощі, які виникають на етапах перед навчанням у університеті. Тому будь-яка ініціатива, яка сприяє заходам для боротьби з подібним типом ситуацій, як-от встановлення державних цін на основі соціального ціноутворення, повинна враховувати ресурси, які необхідно виділити для забезпечення рівного доступу.

Державна система загальних стипендій гарантує загальне для всієї держави право на безкоштовне навчання громадянам з доходами нижче встановлених порогів. Ця система є позитивною, але дуже обмеженою, як з точки зору розширення, оскільки межі бідності в каталонському суспільстві вищі, ніж середній іспанський, тож громадяни Каталонії, які мають економічні труднощі, не можуть бути охоплені правом на стипендію загального режиму, оскільки вони мають рівень доходів вище порогових, як і в інтенсивності, тому що він не покриває належним чином альтернативні витрати, а стипендії недостатні заробітні плати, коли громадяни змушені вирішити залишити роботу, необхідну для навчання в академічній сфері.

Поки іспанська довідка зберігається при встановленні порогових значень для доступу до стипендії загального режиму та стипендії на заробітну плату, необхідно буде підтримувати зниження цін та специфічну допомогу для сегмента населення з доходами вище загальних порогових значень, але які є низькими в каталонському контексті.

Цей закон вносить зміни до кількох статей Закону 1/2003 від 19 лютого про університети Каталонії, щоб чіткіше включати право на університетську освіту та рівні можливості, а також доручає уряду координувати заходи, які роблять витрати на проживання доступнішими. їдальня перевозиться. Аналогічно, він вказує, що державні ціни на університетські академічні послуги мають відповідати соціальній моделі ціноутворення із зниженням у найнижчих групах доходів, які вищі за межі стипендій загального режиму, і встановлює, що державні ціни на університетські академічні послуги повинні поступово зменшуватися протягом трьох фінансових років після затвердження закону.

Стаття 1 Внесення змін до статті 4 Закону 1/2003

До статті 4 Закону 1/2003 від 19 лютого про університети Каталонії додано літеру j із таким текстом:

  • j) внесок у зменшення соціальної та культурної нерівності та досягнення рівності між чоловіками та жінками, полегшення доступу до регульованої університетської освіти та постійної професійної підготовки для всіх бажаючих і здібних людей.

LE0000184829_20170331Перейдіть до Пошкодженої норми

Стаття 2 Доповнення статті до Закону 1/2003

До Закону 4/1 від 2003 лютого про університети Каталонії додано статтю 19 bis з таким текстом:

Стаття 4 bis Право на університетську освіту та рівні можливості

1. Особи, які відповідають законодавчо встановленим вимогам, мають право навчатися у ВНЗ за критеріями, встановленими ВНЗ у межах своїх повноважень. Доступ до різних курсів і ступенів, які пропонує університет, буде створено на основі загального програмування вищої освіти, соціального попиту на підготовку та потенціалу з точки зору матеріально-технічного оснащення та викладачів.

2. Уряд, щоб забезпечити, щоб ніхто не був позбавлений доступу до каталонської університетської системи через економічні причини, відсутність свободи, проблеми зі здоров'ям чи інвалідність або будь-які інші обставини, повинен здійснювати ідентичне використання та сприяти політики рівності через пропозицію стипендій , гранти та позики студентам та розробка політики, спрямованої на подолання соціальних, економічних та географічних бар’єрів.

LE0000184829_20170331Перейдіть до Пошкодженої норми

Стаття 4 Внесення змін до статті 117 Закону 1/2003

1. Розділ 3 статті 117 Закону 1/2003 від 19 лютого про університети Каталонії було виправлено у такій редакції:

3. Уряд відповідає за затвердження державних цін на освіту, що веде до отримання офіційної університетської кваліфікації та інших законодавчо встановлених прав, у межах повноважень Женералітату.

LE0000184829_20170331Перейдіть до Пошкодженої норми

2. До статті 3 Закону 117/1 від 2003 лютого про університети Каталонії додано розділ 19 біс такого тексту:

3a. Державні ціни на університетські академічні послуги мають відповідати соціальній моделі ціноутворення зі зниженням категорій найнижчих доходів, які вищі за межі стипендій загального режиму.

LE0000184829_20170331Перейдіть до Пошкодженої норми

Тимчасове забезпечення Зниження державних цін на академічні послуги університету

Державні ціни на академічні послуги в університетах мають поступово знижуватися протягом трьох фінансових років після затвердження цього закону до досягнення єдиної ціни на навчання в бакалавраті, рівної або нижчої за найнижчу ціну, встановлену Указом 300/2021 від червня. 29, яка встановлює ціни на академічні послуги в державних університетах Каталонії та у Відкритому університеті Каталонії на 2021-2022 навчальний рік, а також єдину ціну на навчання в магістратурі, що дорівнює або менше 70% ціни, встановленої той самий указ. Щорічні скорочення, які здійснюються, повинні супроводжуватися достатніми ресурсами, щоб здійснити цей захід без шкоди для економічної стабільності чи надання послуг університетами.

заключні положення

Перше включення бюджету

Економічний вплив, який цей закон в кінцевому підсумку матиме на бюджети Женералітату, набирає чинності з моменту набрання чинності закону про бюджет, що відповідає бюджетному році, одразу після набрання чинності цим Законом.

Другий Регламент розвитку

Уряд уповноважений диктувати необхідні положення для розробки та виконання цього закону.

Третє набуття чинності

Цей закон набув чинності через двадцять днів після його опублікування в Офіційному віснику Генералітату Каталонії.

Тому наказую всім громадянам, на яких поширюється дія цього Закону, співпрацювати у його дотриманні та забезпечувати його виконання відповідними судами та органами.