ЗАКОН 1/2023 від 15 лютого про внесення змін до Закону 18/2007




Юридичний консультант

резюме

Президент уряду Каталонії

Статті 65 і 67 Статуту передбачають, що закони Каталонії оприлюднюються від імені короля президентом Женералітату. Відповідно до вищевикладеного проголошую наступне

закон

преамбула

Стаття 541-1 Цивільного кодексу Каталонії встановлює, що власність, придбана законним шляхом, надає власникам право повністю використовувати блага, які становлять її об’єкт, а також користуватися та розпоряджатися ними. Далі, стаття 541-2 визначає, що правомочності з надання права власності здійснюються відповідно до її суспільного призначення в межах та з обмеженнями, встановленими законом. Таким чином, законодавча влада узаконена створювати та визначати межі та обмеження сфери, якщо вони відповідають суспільній корисності товарів. Як неодноразово визнавала судова практика.

З іншого боку, на додаток до того, що встановлено Цивільним кодексом, Закон 18/2007 від 28 грудня про право на житло надає законодавчій владі повноваження вживати заходів або встановлювати механізми, які можуть реагувати на різні проблеми, наприклад, що трапляється, коли землевласники, які мають статус великих власників, дозволяють без дозволу займати ферму, якою вони володіють, і не вживають відповідних дій для її звільнення, і таке використання власності спричиняє порушення співіснування чи громадського порядку або ставить під загрозу безпеки або цілісності власності.

У більшості випадків ця проблема виникає, коли право власності на майно відповідає як фізичним, так і юридичним особам, які мають статус великих власників, які часто нехтують своїми зобов’язаннями щодо майна та майнового співіснування з околицями. Не діяти в ситуаціях, які спричиняють порушення співіснування чи громадського порядку або навіть дозволяють використовувати майно для злочинних дій, які суперечать соціальній функції будинку, а також означають порушення обов’язків власника.

Поточний судовий орган чітко розмежував концепцію зміни співіснування, типову для позову про припинення, наділивши припис юридичною визначеністю та запобігаючи надмірності або свавіллю в його здійсненні та захисті.

Враховуючи, що бездіяльність власників у цих конфліктних ситуаціях передбачає недбалість їх відповідальності, необхідно встановити механізми, які дозволять радам та громадам власників діяти для відновлення співіснування за умови, що власники знають великих власників відповідно до визначення, зробленого Законом 24/2015 від 29 липня, щодо невідкладних заходів для подолання надзвичайної ситуації у сфері житла та енергетичної бідності.

Крім того, міська рада наділена повноваженнями тимчасово надавати в користування житловий будинок з метою відведення його до житлового фонду соціального призначення.

Таким чином, встановлюється процедура, яка повинна бути ініційована з попереднім запитом до власника майна про початок продажу у випадках зміни спільного існування або суспільного збитку або якщо безпека чи цілісність майна знаходиться під загрозою. Власник має один місяць, щоб підтвердити, що власник майна має право займати його, або підтвердити, що він здійснив позов про виселення. Якщо цей період минув, власник так чи інакше не виконав вимогу, рада має право здійснити відповідні дії щодо звільнення або виселення замість власника.

Адміністрація може накласти санкції, встановлені Законом 18/2007, і, крім того, як нову правомочність, вона може тимчасово отримати користування будинком, щоб передати його державній соціальній політиці житла.

Стаття 1 Зміни до Закону 18/2007

1. До частини 2 статті 5 Закону 18/2007 від 28 грудня «Про право на житло» додається літера «g» такого змісту:

  • g) Власники, якщо вони мають статус великих власників, не починають дії щодо виселення, які вимагає компетентна адміністрація, будинок зайнятий без дозволу на право власності, і ця ситуація спричинила зміну співіснування чи громадського порядку або ставить під загрозу збереження або цілісність власності.

LE0000253994_20230218Перейдіть до Пошкодженої норми

2. Частину 1 статті 41 Закону 18/2007 від 28 грудня «Про право на житло» доповнюється буквою «с» такого змісту:

  • c) Заняття без дозволу на право власності у випадках, коли це змінює співіснування чи громадський порядок або ставить під загрозу безпеку чи цілісність власності.

LE0000253994_20230218Перейдіть до Пошкодженої норми

3. До Закону 44/18 від 2007 грудня про право на житло додається стаття 28-біс такого змісту:

Стаття 44 bis Дії проти зайняття без дозволу власності у випадках зміни співіснування чи громадського порядку або які ставлять під загрозу безпеку чи цілісність власності

  • • 1. У разі зайняття майна без офіційного титулу власник або власник, якщо вони мають статус великого власника, повинні вжити необхідних заходів для виселення, якщо ця ситуація спричинила зміну співіснування або громадського порядку або загрожує безпеці чи цілісності власності.
  • • 2. У випадку, якщо це припущення, згадане в розділі 1, і власник або власник не вживає необхідних дій для виселення, мерія муніципалітету, де розташоване майно, як компетентна адміністрація та без шкоди для компетенції інших державних установ, може спонукати власника або власника, за посадою або на вимогу ради власників майна, де знаходиться майно, або на вимогу сусідів суміжної житлової площі, виконати їх обов'язок.
  • • 3. Рада повинна вимагати від власника або власника та мешканця протягом п’яти робочих днів задокументувати наявність дозволу на заняття, якщо це застосовно, і в цій же вимозі має вимагати від власника або власника надати , у місячний термін документальне підтвердження виконання зобов’язання щодо вчинення відповідної дії щодо виселення.
  • • 4. Якщо протягом місяця з моменту отримання запиту або якщо повідомлення було безуспішним, завжди чекаючи того, що визначено законодавством про адміністративну процедуру, власник не підтвердив документально, що особа, яка займає майно, має право власності на займають його, не підтвердили документально, що вони здійснили виселення, або не підтвердили документально, що вони здійснили відповідні судові дії для виселення, міська рада, як компетентна адміністрація та без шкоди для компетенції інших державних установ, має право розпочати процедуру виселення та забезпечити ефективне виселення займаного майна.
  • • 5. Міська рада, яка заміщає власника або власника, має право на повне відшкодування витрат, пов'язаних із процедурою, без шкоди для накладення відповідних санкцій.
  • • 6. Здійснення позовів про виселення міською радою відповідає міському голові або меру.

LE0000253994_20230218Перейдіть до Пошкодженої норми

4. Частину 7 статті 118 Закону 18/2007 від 28 грудня про право на житло було викладено в такій редакції:

7. Штрафи, встановлені цією статтею, стягуються в розмірі до 80 відсотків відповідного розміру у разі усунення порушниками правопорушення, щодо якого винесено постанову про стягнення. У разі порушення, передбаченого статтею 124.1.k, ради муніципалітетів, де розташоване майно, можуть тимчасово використовувати будинок протягом семи років. Адміністрація повинна передати його державній соціальній політиці оренди, а отриманий дохід може компенсувати борг, який виникає внаслідок відповідних судових позовів, і витрати, пов’язані з пристосуванням житла до норм житла. Ви також можете використовувати їх для стягнення накладених санкцій. Той факт, що власник або власник не дотримується вимоги, встановленої у статті 44 bis, яка спонукає його або її вжити необхідних дій для виселення, тягне за собою порушення соціальної функції житла та є підставою для тимчасового придбання користування будинком протягом семи років радою муніципалітету, де знаходиться нерухомість.

LE0000253994_20230218Перейдіть до Пошкодженої норми

5. Частину 1 статті 124 Закону 18/2007 від 28 грудня «Про право на житло» доповнюється літерою «k» такого змісту:

  • k) невиконання вимоги компетентної адміністрації у випадку, зазначеному в статті 44 bis, протягом встановленого терміну.

LE0000253994_20230218Перейдіть до Пошкодженої норми

Стаття 2 Зміна п'ятої книги Цивільного кодексу Каталонії

1. До розділів 1 і 2 статті 553-40 Цивільного кодексу Каталонії внесено такі зміни:

1. Власники та мешканці не можуть здійснювати дії чи діяти, що суперечать нормальному співіснуванню в громаді ні в приватних елементах, ні в решті власності, або які завдають шкоди чи ставлять під загрозу власність. Вони також не можуть здійснювати діяльність, яка прямо виключається або забороняється статутами, міськими правилами чи законом.

2. Голова громади, якщо заходи чи дії, зазначені в розділі 1, здійснюються з власної ініціативи або на вимогу чверті власників, має надійно вимагати від тих, хто їх робить, припинити їх робити. Якщо необхідна особа чи особи продовжують свою діяльність, збори власників можуть подати позов про припинення власності до власників та мешканців приватного елементу, який має бути оформлений згідно з відповідними процесуальними правилами. Після подання позову, який повинен супроводжувати запит і свідоцтво про згоду зборів власників, судовий орган повинен прийняти запобіжні заходи, які вони вважають доцільними, включаючи негайне припинення забороненої діяльності. У разі заселення без дозволу на право власності позов може бути поданий проти мешканців, навіть якщо їхня особа невідома. Якщо діяльність або дії, що суперечать спільному існуванню або завдають шкоди чи загрожують власності, здійснюються мешканцями приватного елемента незаконно та без волі власників, збори власників можуть повідомити про факти в ратушу свого муніципалітету за адресою: після того, як буде доведено, що заборонена діяльність або дії дійсно мали місце, ініціювати процедуру, встановлену статтею 44 bis Закону 18/2007 від 28 грудня про право на житло.

LE0000230607_20230218Перейдіть до Пошкодженої норми

заключні положення

Перше включення бюджету

Приписи, які передбачають витрати, що покладаються на бюджети Женералітату, набувають чинності з моменту набрання чинності законом про бюджет, що відповідає бюджетному року, що слідує безпосередньо після набрання чинності цим законом.

Друге набуття чинності

Цей закон набув чинності наступного дня після його публікації в Офіційному віснику Женералітату Каталонії.

Тому наказую всім громадянам, на яких поширюється дія цього Закону, співпрацювати у його дотриманні та забезпечувати його виконання відповідними судами та органами.