Danska v živo: Marta Cardona v zadnji minuti potrdi prestop v četrtfinale

Poraz proti močni nemški ekipi sili Španijo v igranje prestopa v četrtfinale ženskega evropskega pokala proti Danski. Ker sta ekipi v skupini B izenačeni s tremi točkami, je ekipa Jorgeja Vilde v naslednjem krogu turnirja udarna baraba.

22:56

Adijo!

Najlepša hvala, ker ste me spremljali v zgodbi te tekme, vrnemo se v sredo, 20. julija, da bomo še naprej sanjali o tej ekipi, lep pozdrav!

22:54

Ekipa Vilda še naprej sanja, da je v ključnih minutah zaključila tekmo, ki je trpela proti Danski, ki je imela veliko priložnosti za zadetek.

22:52

Španija je prvič v svoji zgodovini zmagala na dveh tekmah v skupinskem delu in končala s sedmimi točkami, za Nemčijo, ki je s Finsko dosegla novo zmago, se je približala na devet točk.

22:52

V sredo, 20. julija, se bo Španija v četrtfinalu v zelo težki tekmi pomerila z Anglijo.

Tekme je konec, Španija v četrtfinalu!

Zadnji žvižg in zmaga Španije z 1 proti 0 proti danski selekciji

22:50

min 90 | Razvrstitev se sklene ob koncu tekme, Španija s 7 točkami napreduje v četrtfinale proti Angliji, zdaj sta ostali še dve minuti

Gol Španije, 1-0 in zapre razvrstitev!

min 90 | Center Carmone in strel Marte Cardone z glavo, ki jo je postavila v kot! Christensen ne more storiti ničesar

22:39

min 81 | Devet minut do konca, zdaj mora urediti 'prednost' v razvrstitvi Španije

22:37

min 76 | Obramba Pañosa, strel Nadima, ki je skoraj prehitel Dansko!

22:32

min 75 | Kot za Španijo

22:28

min 70 | Dvajset minut do zadnjega žvižga, s tem rezultatom se Španija uvrsti v četrtfinale

22:25

min 67 | Španija zdaj pritiska in podredi Dansko na njeni polovici igrišča

22:20

min 63 | Izguba zanimivega položaja za Španijo. Možnost iz kompletov

22:20

min 61 | Spremljajte igro brez veliko čustev, veliko dotika žoge, a brez grizenja

22:12

min 54 | Priložnost za Carmono! Center Cardona in na drugi strani Carmona zadene z žogo, ki konča na zunanji strani mreže.

22:08

min 49 | Kotna torba za dansko ekipo

22:06

min 46 | Znotraj Carmone González Rodríguez, Cardona, Leila, García in García Gómez pa odidejo

22:03

Spremembe v Španiji za drugi del!

Tri menjave za Španijo

21:48

Prvi del je končan!

min 45 | Remi brez zadetkov v prvem polčasu. Ekipi gresta na odmor z odprto igro, vse se lahko zgodi. Do zdaj je bila najbolj jasna Danska, menjave bi lahko spremenile smer dvoboja.

21:44

min 44 | Kot, zadnja priložnost za Španijo ...

21:44

min 43 | Bliža se odmor, Danska je imela do zdaj največ priložnosti, a tekma ostaja odprta

21:41

min 41 | Athenea po protinapadu strelja od zunaj, a ne ogroža vrat Danske

21:38

min 38 | Kot za Španijo

21:36

min 36 | Christensen ne blokira žoge iz Sheiline sredine, toda Athenea ne more doseči prvega zadetka, možnosti se že seštevajo ...

21:33

min 33 | Najbolj čist v Španiji Mariona, ki je končal z bele točke, prišel je Christensen!

21:30

min 31 | Rumeni karton. Leila García je samovoljno poslal žogo stran

21:28

min 27 | Danska poslala novo opozorilo, Harder je postavil križec, a ne morejo zaključiti ... pazi danskega napadalca

21:25

min 24 | Priložnost za Španijo! Athenea ne more narediti predložka Sheile in poda žogo Christensenu

21:21

min 20 | Prva priložnost za Španijo, Mariona pošlje žogo z glavo

21:19

min 20 | Še en strah za Španijo! Danska ekipa prihaja na krilih in zdaj postane zelo nevarno

21:18

min 18 | Nordijska reprezentanca je imela doslej največ možnosti. Španija, ker nihče ne najde hitre igre, veliko je dotika žoge, a brez rezultata

21:15

min 16 | Protinapad Danske, Harder strelja, a Paños se ne da preslepiti in ustavi!

21:14

min 13 | Priložnost za Dansko! Pañosov izhod in Harderjev strel, ki konča zunaj. Po akciji je kontakt vendar nič relevantnega

21:05

min 05 | Veliko vodenja igre Španije, ki se večkrat dotakne žoge, ne da bi lahko s silo vstopil v tekmečev prostor

21:03

min 02 | Aitana Bonmatí bo dobila pomembno žogo, ki je Španija ne more doseči ob nevarni priložnosti

21:02

min 02 | Prvi prekršek na tekmi za Dansko

Začne tekmo!

Saca Španija, začenja zadnji obračun skupine, ki bo ustvarila tekmeca Anglije v četrtfinalu

Himne se slišijo, medtem ko so Infante prisotne na tribunah in spremljajo tekmo

20:52

Še deset minut do začetka nocojšnje tekme, ki bo odločilna za pot reprezentance v zaključni del turnirja.

Španija bo igrala z belo ekipo

20:39

Danska je ponosna na Pernille Harder, ki je leta 2018 in 2020 osvojila UEFA 'Najboljša' in je najboljša strelka v danski zgodovini z 69-krat na 136 odigranih tekmah.

20:36

Španska ekipa bo morala biti zelo previdna v uvodnem delu tekme. Ta faza igre je bila doslej usodna za Vildovo ekipo. Finska je zadela že v prvi minuti, Nemčija pa je napako izkoristila v tretji minuti

Ekipe pridejo na stadion

20:22

To soočenje je absolutno tretje. Pred letom dni sta se ekipi srečali na prijateljski tekmi, ki jo je s 3:0 končala Španija. Medtem ko je prva tekma iz leta 2013, ko so na drugi prijateljski tekmi izenačili. Ali je to prva stvar, ki trči na mednarodnem tekmovanju?

20:12

Današnja tekma je odločilna za določitev, kdo bo del 8 najboljših ekip v Evropi. Španija se bori za dosego uteži cilja zaradi poškodb, ki so tej ekipi odvzele dodano vrednost

20:04

Danska je v zadnji izdaji leta 2017 prišla do finala. V zadnjem dejanju je danska reprezentanca visoko porazila Nizozemsko s 4:2.

19:51

Zmagovalec današnje tekme se bo srečal s strašno Anglijo, ki si je z zmago z 8:0 proti Norveški že zagotovila nastop v četrtfinalu. Tekmec je eden najslabših, vendar se moramo osredotočiti na današnjo tekmo, da gremo korak za korakom proti zmagi...

Poravnava Španije je že znana!

19:39

V zadnjih izdajah Španije so vedno prišli do četrtfinala, pred porazom proti Nemčiji pa je ekipa do tega tekmovanja prišla s 24 tekmami brez zaporednih porazov.

19:35

Vildina ekipa se bo v sredo, 20. julija, srečala na Danskem in si zagotovila mesto v četrtfinalu. Z neodločenim izidom Španija zmaga, medtem ko bi zmaga danske zveze Španijo obsodila na nepričakovano izločitev

19:33

Dober dan vsem!

Danes se vračamo na odločilno tekmo skupine Španije na Evropskem prvenstvu za ženske