Dwa punkty uciekają Albacete przeciwko spółce zależnej Barçy ze zniżką

Albacete Balompié odzyskał już punkty i odwiedził drużynę rezerw Barcelony w meczu, który zaczął przegrywać, wrócił, zremisował i mógł wygrać w ostatniej akcji. Zwycięstwo drużyny z La Manchy było bardzo ważne, ale w przyszłym tygodniu na stadionie „Carlos Belmonte” powitają lidera drugiej grupy grupy Primera RFEF, spółki zależnej Villarreal, i obecnie z czterema punktami zajmują drugie miejsce w tabeli.

W pierwszym ataku Barçy, zanim minęło dziesięć minut, wynik był 1:0 po świetnym osobistym zagraniu Ferràna Jutglà. Niedługo potem Ilias Akhomach podwyższył na 2:0, ale Bernabé tego uniknął. Po przerwie Albacete Balompié szukał wyrównującego gola, a Manu Fusterowi po czystym meczu jeden na jednego był o jeden punkt od zdobycia gola.

Drużyna La Mancha również odebrała karę za trzeźwy wślizg Kike'a Márqueza, podczas gdy bramka Màrmola dla drużyny rezerw została anulowana z powodu wcześniejszego spalonego.

Ostatecznie uporczywa sytuacja na La Manczy została nagrodzona faulem w ataku, który przyjął Rubén Martínez, a który dotknął Márquez, co spowodowało niewielki błąd bramkarza Carevica. Odtąd gra staje się ulicznym biegaczem. Tak doszło do 87. minuty, kiedy po nieudanym wślizgu Màrmola na Rubéna Martíneza sędzia podyktował rzut karny. Kike Márquez zdobywa 1-2.

Albacete miało zwycięstwo w swoich rękach, ale w 95. minucie zamieszanie w ich polu karnym doprowadziło do strzału Lucasa de Vegi, który wymusił remis 96:XNUMX. W ostatniej akcji, w XNUMX. minucie, po rzucie wolnym Kike'a Márqueza głową trafił Djetei. Środkowy obrońca był zupełnie sam, choć piłka minęła obok bramki. Było zwycięstwo!

– FC Barcelona B: Carevic; Ilias Akhomach (Zacarías, zm. 59), Ramos Mingo, Comas (Guillén, zm. 68), Mika Mármol; Fabio (Peque Polo, 59), Mattheus, Jandro, Ruiz (Lucas de Vega, zm. 59); Diounkou (Peque, zm. 90) i Jutglá.

– Albacete Balompié: Bernabé; Johannsson, Dejetei, Boyomo, Emanuelle; Sergi García (Kawaya, zm. 83), Riki, Alberto Jiménez (Eric Montes, zm. 74), Kike Márquez; Manu Fuster i Dani González (Rubén Martínez, zm. 57).

Sędzia: Busquets Ferrer. Żółte dla miejscowych Ruiza, Akhomacha i Ramosa Mingo. Z drużyny gości Alberto Jiménez.

Bramki: 1-0, m.in. 8: Jutgla; 1-1, m. 72: Rubén Martínez; 1-2, m. 87: Kike Márquez (karny); 2-2, m. 95: Lucas de Vega.

Incydenty: mecz 24. kolejki Grupy II I RFEF rozegrany na stadionie „Johan Cruyff” przed około 600 widzami. Obecność kibiców Albacete na trybunach.