Указ 51/2022 від 31 серпня, на підставі якого




Юридичний консультант

резюме

Зростання вартості енергії, яке триває місяцями, посилилося з кінця лютого через вторгнення в Україну, і це зростання вартості енергії призвело, у свою чергу, до зростання вартості сировини, вхідні ресурси або матеріали, такі як затримка їх постачання або дефіцит на ринку зазначених матеріалів.

Ця ситуація викликає труднощі у компаній і приватних осіб, оскільки, крім того, вони повинні брати на себе збільшення витрат на виробництво.

Все це має прямий вплив на допомогу, що фінансується через EAFRD, яка, хоча вони мають щедрі терміни їх виконання, встановлені в нормативних актах, в яких вони оформлені, і в Програмі розвитку сільських районів Ла-Ріохи на 2014-2020 рр. поточної ситуації економіки може бути недостатньо.

Необхідно взяти до уваги, що для зменшення невизначеності, спричиненої затримкою затвердження нової законодавчої бази Спільної аграрної політики на 2023-2027 роки, з подальшою відсутністю затвердження стратегічних планів, необхідних для її реалізації в новий період програмування, Регламент (ЄС) № 2020/2220 Парламенту та Ради від 23 грудня 2020 р., згідно з яким деякі перехідні положення щодо допомоги від Європейського сільськогосподарського фонду для розвитку сільської місцевості (EAFRD) та Європейського сільськогосподарського фонду для гарантії (FEAGA) у 2021 та 2022 роках, і згідно з якими Регламенти (ЄС) № 1305/2013 (ЄС) № 1306/2013 та (ЄС) № 1307/2013 змінено щодо їхніх ресурсів та їх застосування в 2021 та 2022 роки та Регламент (ЄС) № 1308/2013 щодо ресурсів та розподілу зазначеної допомоги у 2021 та 2022 роках, сприяє безперервності виплат, пропонуючи передбачуваність та довговічність перед перехідним періодом до дати застосування нової законодавчої бази.

Надзвичайні обставини, що склалися, без сумніву, становлять безпрецедентну кризу. Враховуючи цю ситуацію, було очевидно, що багато бенефіціарів матимуть труднощі з дотриманням деяких вимог і зобов’язань. З цієї причини, коли виникають такі обставини, як ті, що відбуваються зараз, які непередбачувані та знаходяться поза контролем бенефіціара, доцільно зробити згадані умови максимально гнучкими, щоб інвестиції могли нарешті бути здійснюється.

Ще одним із наслідків цієї ситуації є підвищення процентних ставок і, зокрема, євроборгу, який з грудня 2021 року (базовий місяць, який використовується для виклику 2022 року) до травня (останній чинний) був збільшений на 0,789 відсотка. балів. Оскільки це індекс, який використовується в управлінні та розрахунку бонусу відсотків за позиками міри інвестицій у сільськогосподарську експлуатацію за весь серпень 2022 року, він передбачає, що до вирішення файлів виклику 2022 року індекс дуже застарів порівняно з поточним.

Оскільки ці позики мають змінну відсоткову ставку, беручи за орієнтир Eurbor, це означатиме, що під час періодичних переглядів, які матимуть бенефіціари, вони будуть зобов’язані припустити це підвищення без бонусу. З цієї причини та враховуючи перебільшене зростання такого індексу за такий короткий час, пропонується прив’язати їх до євроборгу за травень 2022 року, щоб частково пом’якшити зростання, яке може відбутися.

Стаття 4.2 Регламенту (ЄС) № 640/2014 встановлює можливість не застосовувати адміністративні санкції до бенефіціарів, якщо їхні порушення є наслідком форс-мажорних обставин або виняткових обставин. Виняткові обставини передбачені для цілей фінансування, моніторингу та управління CAP у Регламенті 1305/2013, перелік цієї статті не є numerus clausus.

Однак ця виняткова обставина повинна тлумачитися в кожному конкретному випадку та повинна бути попередньо запитана бенефіціаром, посилаючись на виняткову обставину, яка його спонукає, супроводжуючи супровідну документацію, щоб це було обґрунтовано в його файлі та могло бути затверджено.

Різні правила бази, які регулюють допомогу EAFRD, включають, на момент обґрунтування проекту, різні прогнози, на які впливає поточний сценарій:

По-перше, дозволено лише одноразове продовження виконання та обґрунтування проектів, максимум на три місяці. Він пропонує можливість, як виняток, акредитувати друге розширення для виконання та обґрунтування проекту, якщо він належним чином акредитований.

По-друге, попередні положення визначають штрафи за невиконання проектів або за їх відкликання після винесення рішення про концесію. Існує можливість звільнення від цих штрафів у конкретних та належним чином обґрунтованих випадках.

На підставі цього Керівна Рада за пропозицією Міністра сільського господарства, тваринництва, сільського господарства, територій і населення та після обговорення її членами на своєму засіданні 31 серпня 2022 року погоджується схвалити наступне:

УКАЗ

Стаття 1 Умови виконання проекту та санкції

У випадках виняткових обставин, за достатньо обґрунтованим та акредитованим запитом бенефіціара, може бути зроблено наступне:

  • 1. Затвердити надзвичайні продовження для виконання та обґрунтування субсидованого проекту, а кінцевий період виконання та обґрунтування не може бути більшим за 4 листопада 2022 року.
  • 2. Стосовно штрафів, встановлених у положеннях, ви можете:
    • має. Незастосування санкцій, які передбачають неприйнятність заявок у майбутніх викликах, що випливають з відставки бенефіціара, зробленої після рішення про згоду.
    • b. Жодні знижки не застосовуються внаслідок різниці між дозволеним імпортом і обґрунтованим імпортом у випадку, якщо виправданий і відповідний імпорт становить менше 70% від початково наданої суми, але дорівнює або перевищує 50% зазначеної суми.
    • проти Незастосування санкцій, які роблять заявки неприйнятними в наступних конкурсах у результаті обґрунтування витрат, менших за 50% від загальної суми, яка була надана.

Сфери застосування статті 2

Допомога з Програми розвитку сільської місцевості на 2014-2020 роки, до якої можуть бути застосовані положення статті 1 цього розпорядження, є наступною:

  • – Захід 4.1.1. Аюдас має інвестиції у ферми.
  • – Захід 4.1.2. Допомога асоціативним утворенням.
  • – Захід 4.3.2. Аюдас має муніципальну та дорожню інфраструктуру.
  • – Захід 6. Допомога для реєстрації молодих фермерів, лише для пункту 2.a. статті 1 цього Указу.
  • – Захід 16. Співпраця
  • – Захід 19. ВЕДУЧИЙ

Стаття 3 Субсидовані кредити

У заході 4.1.1. Допомоги на інвестиції в сільськогосподарську експлуатацію, як виняток у конкурсі на цей 2022 фінансовий рік, відсотки за субсидованими позиками будуть субсидовані, взявши за орієнтир євроборт за один рік місяця травня 2022 замість грудня 2021. Міністр сільського господарства, тваринництва, сільського господарства, території та населення відредагував додатки до угод з фінансовими установами, щоб адаптувати цю виняткову зміну до поточних угод.

Єдине прикінцеве положення Чинність

Цей указ набув чинності в день його публікації в Офіційному віснику Ла-Ріохи.