ДЕКРЕТ ЗАКОН 11/2022 від 30 серпня, уповн




Юридичний консультант

резюме

Президент уряду Каталонії

Стаття 67.6.a) Статуту автономії Каталонії встановлює, що закони-декрети оприлюднюються від імені короля президентом Женералітату.

Відповідно до вищевикладеного проголошую таке

ЗАКОН УКАЗ

Виставка мотивацій

Стаття 117 Статуту автономії Каталонії встановлює, що Женералітат Каталонії має виключну компетенцію у справах води, що належить до гідрографічних басейнів у межах громади, компетенція, яка в будь-якому випадку включає організацію гідротехнічного управління Каталонії (ст. 117.1.d).

Так само стаття 144.1.g) Статуту визнає спільну компетенцію Женералітату щодо регулювання та управління скидами, що здійснюються у внутрішніх водах Каталонії, а також тих, що здійснюються в поверхневих і підземних водах, які не проходять через інше автономне співтовариство , та виконавча влада щодо адміністративного втручання у скиди у поверхневі та підземні води.

Нарешті, варто згадати статтю 148 Статуту, яка визнає виключну компетенцію Женералітату в питаннях громадських робіт (планування, будівництва та фінансування), які не становлять загального інтересу та не впливають на інші громади.

Стаття 55.1 Консолідованого тексту водного законодавства Каталонії, затвердженого Законодавчим декретом 3/2003 від 4 листопада, встановлює обов’язок Водного агентства Каталонії гарантувати фінансування систем охорони здоров’я відповідно до того, що встановлено в гідрологічному плануванні. , шляхом відповідного розподілу ресурсів. Віднесення здійснюється з розподілом призначення, включаючи прямі витрати на надання цих послуг та заміну та вдосконалення інфраструктури. Ця стаття встановлює критерії для розрахунку різних витрат на управління, які фінансуються за рахунок розподілу вищезазначених ресурсів.

Що стосується фінансування прямих операційних витрат систем громадського водовідведення, пункт а) частини 1 цієї статті 55 регулює дві системи розрахунку цих витрат. Перша система, яка заснована на тому факті, що прямі операційні витрати є результатом прямої та конкретної дії вибіркового процесу публічного тендеру, у цьому випадку Агентство визнає суму, що є результатом цього процесу; і друга система, коли ці прямі витрати не є результатом цього вибіркового процесу публічного конкурсу, у якому максимальне значення для прямих операційних витрат є випадком, визнаним Агентством як прямі операційні витрати за безпосередньо попередній рік.

З літа 2021 року подорожчав природний газ, який значною мірою визначає вартість електроенергії. Ця ескалація цін посилилася з початком російського вторгнення в Україну в лютому 2022 року. За оцінками, ціна на природний газ зросла в 5 разів за один рік, а ціна на нафту зросла на 20% з початку року. вторгнення, де це сприяло різкому збільшенню та узагальненню вартості сировини та проміжних товарів.

Як наслідок цього загального збільшення витрат на енергію, сировину та проміжні товари, деякі поняття, які складають прямі експлуатаційні витрати систем громадської санітарії, такі як витрати на енергію, ціни на реагенти та витрати на транспортування та управління кількість осаду, що утворюється при обробці стічних вод, значно зросла до 2022 року порівняно з 2021 роком.

У випадку, якщо рішення щодо частини коштів, призначених для фінансування прямої експлуатації газу на 2022 рік, приймається з урахуванням імпорту, визнаного Каталонським водним агентством протягом фінансового 2021 року, відповідно до Обмеження фінансового положення в статті 55.1 a2 Консолідованого тексту законодавства про воду в Каталонії, для випадків, коли прямі витрати на експлуатацію не є прямим і конкретним результатом вибіркового процесу публічної конкуренції, було неможливо фінансувати відкрите збільшення цих витрат внаслідок раптового, різкого та надзвичайного зростання цін на енергію, сировину та проміжні товари, безпрецедентного за останні десятиліття, оскільки сума, визнана Агентством у 2021 фінансовому році, є абсолютно недостатньою для покрити вищезазначене збільшення витрат на управління державними послугами. підвісна санітарія os 2022 .

Це втрата фінансування прямих операційних витрат, у таких випадках це може серйозно вплинути на надання комунальних послуг міської каналізації з відповідними ризиками для здоров’я та навколишнього середовища. Цей ризик банкрутства під час надання зазначеної послуги та наслідки, які можуть виникнути, становлять, таким чином, бюджет терміновості та надзвичайної необхідності для прийняття закону про декрет, відповідно до положень статті 38 Закону 13/2008 від листопада 5, Президента Женералітату та Уряду, про заходи, що складаються з юридичного повідомлення, яке дає змогу гарантувати необхідне фінансування Каталонським водним агентством у вищезазначених випадках шляхом надання коштів та надзвичайних виплат управлінню суб’єктів систем громадської каналізації, наприкінці покриття збільшення прямих операційних витрат, які очікуються на 2022 та 2023 роки, на постачання електроенергії, ціни на реагенти, а також транспортування та управління утвореним шламом.

В обмін на це не вважається необхідним зберігати ці розподіли надзвичайних коштів, якщо режим фінансування операційних, замінних та інвестиційних витрат було визначено за допомогою угоди про співпрацю, підписаної між Каталонським водним агентством та місцевими водопровідними організаціями, попередньо отримавши дозвіл від Уряд, застосовуючи положення статті 55.4 Консолідованого тексту законодавства про воду в Каталонії, враховуючи, що система визначення вартості вже передбачала коригувальні механізми, які дозволяють врахувати коливання на ринках енергії та сировини та проміжної продукції товарів.

Таким чином, використовуючи повноваження, що містяться в статті 64 Статуту автономії Каталонії, відповідно до статті 38 Закону 13/2008 від 5 листопада, президента Женералітату та Уряду, за пропозицією Рада з кліматичних дій, продовольства та сільських питань та за погодженням з Урядом,

Указ:

Стаття Ніко

1 Водне агентство Каталонії має здійснити протягом 2022 та 2023 фінансових років розподіл надзвичайних ресурсів, відповідно до наявного бюджету, до керуючих установ систем громадської санітарії у тих випадках, коли розрахунок прямих витрат на експлуатацію цих Системи не є прямим і конкретним результатом вибіркового процесу громадської згоди, який впливає на всі витрати системи.

2. Максимальна сума відрахувань надзвичайних коштів має відповідати сумі, яка представляє збільшення вартості систем водовідведення, мотивоване збільшенням прямих операційних витрат протягом 2022 та 2023 років на постачання електроенергії, ціни на реагенти, транспорт та управління осадами від очищення, як наслідок підвищення цін на енергію, паливо та сировину та проміжні продукти.

3. Ці розподіли надзвичайних ресурсів не слід брати до уваги при визначенні прямих витрат на розробку, що відповідає фінансовому 2024 році та наступним.

4. Положення розділів 1 і 2 вище не застосовуються до випадків, коли рамки для розподілу ресурсів з водопровідної канони для фінансування операційних, замінних та інвестиційних витрат на системи каналізації високого тиску були визначені за допомогою угоди про співпрацю між Каталонським водним агентством і місцевою водопровідною організацією, попередньо отримавши дозвіл від Уряду, відповідно до положень статті 55.4 Консолідованого тексту законодавства з водних питань Каталонії, затвердженого Законодавчим указом 3/2003, від 4 листопада.

Остаточна диспозиція

Цей декрет-закон набуде чинності в день його публікації в Офіційному віснику Женералітату Каталонії.

Тому я наказую, щоб усі громадяни, на яких поширюється дія цього Указу-закону, співпрацювали у його дотриманні, а суди та органи влади, яким він відповідає, забезпечували його виконання.