Barcelona je v Londonu premagala Chelsea (0:1) in v finalu Lige prvakov prišla do poldrugega centimetra

Barcelona se iz Londona vrača z nogo in pol v finalu Lige prvakov po zmagi proti Chelseaju, ki ga je pred leti premagala v finalu. Sanjski konec tedna, ki bi se lahko zaključil to nedeljo z novim naslovom Lige, kar bi se zgodilo, če Real Madrid ne bi premagal Villarreala. Z vsemi dobljenimi tekmami, 105 doseženimi goli in le 5 prejetimi goli na 25 tekmah si bela ekipa ne sme privoščiti izgube nobene točke v preostalih petih ligaških tekmah. Rezultati kažejo, da so državna tekmovanja premajhna za Blaugranas, ki svoj pravi plafon iščejo v Ligi prvakov.

Tekme Barcelone pri ženskah me spominjajo na mojo štiriletno hčerko, ko pride z nagajivim nasmehom in mi reče: "Imam dobro in slabo novico ...". Biti iz Barçe Jonathana Giraldeza je tudi dobra stvar, da veš, da bodo zmagali, in slaba stvar, da izgubiš čustva, ki jih ima vsaka tekma. Proti Chelseaju se je negotovost pojavila le štiri minute, kolikor je Graham Hansen potreboval za prvi zadetek, mimogrede res velik zadetek. Norvežan je zadel žogo v sredino angleške ekipe, blizu krila, napredoval, osredotočen in precej preden je dosegel prostor, je sprožil predložek z levico, ki je premagal Bergerja.

Angleži so se v naletu podali, poskušali ustrahovati culeje, toda Hansen je bil s svojim golom kot pikador, ki rahlo ukroti bika. Chelseajeva prva priložnost je prišla šele po dvajsetih minutah. Kerrov strel je nekoliko odbil Paredes, Paños pa ga je z nekaj težavami ubranil. Opozorilo Britancev za Barcelono, ki se je zadovoljila z rezultatom v svojo korist, česar so navajeni. Malo pred tem so morali igro prekiniti zaradi neugodja Bergerja. Vratarka je položila roko na svoje stegno in dobila pomoč, vendar je lahko nadaljevala.

Sam Kerr, nočna mora culéjev

Chelsea je bil vse bližje, tako da je Stamford Bridge v 24. minuti izkoristil zadetek, ki ga je sodnik brez oklevanja razveljavil zaradi ofsajda Sama Kerra. Strah, ki pripisuje opozorilo, da Barcelona ne zaupa vase in se prebudi. Kerr je bil spremenjen v nočno moro culéjev. Po pol ure je bil Bronze tisti, ki je izbil strel Avstralca, pri čemer je bil Paños že premagan in prazna vrata. Zadnje minute prvega polčasa so bile spopad stilov. Medtem ko je Barcelona poskušala doseči angleški prostor z dotikom in posestjo, je Chelsea nenehno pošiljal dolge žoge, takoj ko so si opomogli, in iskali protinapad. Prvo dejanje se je končalo z odlično igro Hansena, ki pa se ni končala z golom, a če bi zadel, ta zaradi ofsajda Geyseja ne bi bil vpisan na semaforju.

Dobra strategija, Emma Hayes se je odločila, da bo namesto Cankovic predstavila Lauren James in izkoristila hitrost Angležinje, da je zahtevala Mapi León, ki je v prvem polčasu prejela sporen rumeni karton zaradi nekaj dvomljivih rok. Spretnost je ostala solidna, a težave so prišle z druge strani in v obliki poškodbe. Lucy Bronze je bila prisiljena zaprositi za drobiž (min. 67) in je odšla, očitno šepajoč. Vstopi Marta Torrejón. Pet minut prej je Mariona Caldentey zamenjala Geyse.

Visok pritisk na Chelsea, kjer bo dovoljenje hitro povrnilo žogo. Barcelona je bila dobra, a vse bolj nenatančna. 0-1 je bil odličen rezultat za soočenje s pogledom bližnjih mladih, vendar je Giráldezova ekipa želela več. Še en cilj bi naredil britansko promocijo praktično nemogočo nalogo. Kaj je bilo bolj pomembno, zabiti še en gol ali ne prejeti nobenega? Vsaka možnost je bila dobra, obe skupaj sta bili odlični. Marta Torrejón, ki je bila nerazumljivo sama v kazenskem prostoru, udarila z glavo proti vratnici po podaji iz kota (min. 82), je bila najboljša priložnost v celotnem drugem polčasu.

Šest menjav naenkrat, tri od Chelseaja in tri od Barcelone v zadnjih šestih minutah tekme. A semafor se na koncu ni premaknil in zmaga ekipi Barçe pušča vse za uvrstitev v finale lige prvakov prihodnji četrtek, kjer bosta čakala Wolfsburg ali Arsenal, ki se borita za drugi polfinale.