Bagnaia sa dostáva na pódium a zaostáva už o dva body za Quartararom, ktorý nebodoval

Druhé víťazstvo pre Miguela Oliveiru, ktorý prekonal dominanciu Ducatis, hneď za ním. Johann Zarco nechcel dať 16 bodov Bagnaia, na ktorého favorizoval nula Fabia Quartarara, ktorý má vo Svetovom pohári iba dvojbodový náskok. Marc Márquez, ktorý bol blízko k zásuvke, skončil po kolapse v záverečnej časti pretekov piaty a predbehol ho Zarco, keď bojoval s Bagnaiom. Aleix Espargaró skončil jedenásty a body ukrojil aj Angličanovi z Yamahy. Austrália môže byť svedkom zmeny vedenia. „Toto pódium mi chutí ako víťazstvo. Je to prvýkrát na mokre,“ vysvetlil Bagnaia po tom, čo získal ôsme pódium v ​​sezóne.

Preteky sa začali s hodinovým oneskorením pre silný dážď, ktorý sa spustil na okruh. Aleix Espargaró nariadil Quartararovi, aby odmietol pretekať kvôli zlej viditeľnosti medzi treťou a štvrtou zákrutou. Vedenie pretekov ho upokojilo uistením, že sa chystajú ten úsek vyčistiť. Čistý výstup napriek podmienkam. Bagnaia sa objaví na prvých miestach, zatiaľ čo Quartararo veľa trpel a prepadol sa na posledné miesta. Inteligentný štart Marca Márqueza vo vedúcej skupine bez riskovania a favorizovaný stavom trate. Ilerdense predbehol Bezzecchiho a umiestnil sa na štvrtom mieste. Marini išla k zemi.

Po piatich kolách sa Svetový pohár zužoval. 18 bodov medzi Quartararom a Bagnaiom sa spojilo s Talianom na treťom mieste a Angličanom mimo bodov. Viedol ju Miller, nasledovník Oliveira. KTM sa zrazila medzi Ducatis. Ak by sa Austrálčanovi podarilo vyhrať, čo by bolo druhé v rade, stále by mohol ašpirovať na titul, ale Portugalčan mu to neuľahčí, ktorý mal jedenásť kôl pred sebou a dostal sa do vedenia. a pokúsiť sa získať druhé víťazstvo v tomto roku. Aleix musel absolvovať dlhé kolo kvôli incidentu s Bradom Binderom, ktorý ho prepadol na 14. pozíciu. Tiež.

Márquez bežal štvrtý, snažil sa dobehnúť Bagnaia, ale bez problémov so Zarcom, piatym na pomerne veľkej vzdialenosti. Aleix škrtal pozície pred Alexom Rinsom a Bradom Binderom. Pred ním bol jeho tímový kolega Viñales. Trať vysychala, do konca zostávalo deväť kôl a všetci jazdci boli na mokrých pneumatikách. Pneumatiky začali trpieť. Márquez mu ukázal ulicu v Bagnaii. Ilerdense chcel svoje prvé pódium po návrate do súťaže. Oprášil to v Japonsku a chcel to v Thajsku. Zarco označoval rýchle kolo za rýchlym kolom a myslel na to, že sa dostane do masti.

Márquez sa snažil predbehnúť v zákrute dvanásť, ale prebrzdil a Bagnaia si pozíciu obnovil. Zarco využil boj a vrhol sa na vrch Hondy a Ducati. Do konca zostávalo päť kôl a Angličan Katalánca predbehol. Jeho tempo bolo najvyššie zo všetkých. Bez tímových príkazov bojoval Zarco, aby predbehol Bagnaiu. Jediné, čo som od Pramacu požadoval, bolo, že ak dôjde k predbiehaniu, tak v čistom priestore a bez rizika havárie. Nezdalo sa ale, že by Zarco chcel riskovať a radšej premýšľal o značke. Nakoniec víťazstvo pre Oliveiru s Millerom a Bagnaiom v zásuvke a Marcom Márquezom na piatom mieste.

Tony Arbolino vyhral drsné preteky v Moto2 už po 8 kolách po prívalovej búrke, ktorá sa spustila na okruhu. V boxe ho sprevádzali Čech Salac a Arón Canet. Keďže dve tretiny nedohrali, polovica bodov sa rozdelila, čo umožnilo Augustovi Fernándezovi, ktorý bol siedmy tesne za Ogurom, udržať náskok jeden a pol bodu. Alonso López bol piaty, Fernández siedmy, Arenas 14., Acosta 16., Jorge Navarro 20. a Ramírez 23.

Dennis Foggia dosiahol štvrté víťazstvo v sezóne v Moto3 na okruhu, ktorý jazdcom GasGas neprial. Izan Guevara a Sergio García Dols mali na medzinárodnom okruhu Chang veľa problémov, no Španiel už vďaka piatemu miestu odišiel so šancou na korunováciu v Austrálii o dva týždne. Ak v ďalších pretekoch pridá o dva body viac ako Talian, bude majstrom. Pódium dopĺňajú Sasaki a Rossi.

Čo sa týka zvyšku Španielov, Masiá bol ôsmy, Muñoz deviaty, Holgado jedenásty, Tatay 13., Artigas 14. a Vicente Pérez 19. miesto. 20º Ortola a 22º Ana Carrasco. Sergio García Dols a Adrián 'Pitito' Fernandez neskončili.