Χετάφε ζωντανά σήμερα: αγώνας LaLiga Santander, αγωνιστική 6η

Λήξη αγώνα, Οσασούνα 0, Χετάφε 2,90'+7' Λήξη δευτέρου ημιχρόνου, Οσασούνα 0, Χετάφε 2,90'+6' Αποκρούστηκε σουτ. Ο Ρούμπεν Πένια (Οσασούνα) σουτάρει με το δεξί του πόδι από τη δεξιά πλευρά 90'+5' Ο Χουάν Κρουζ (Οσασούνα) δέχεται φάουλ στην αμυντική ζώνη.

90'+5'Φάουλ του Jaime Mata (Χετάφε).90'+4'Αλλαγή στη Χετάφε, ο Jaime Seoane μπαίνει στον αγωνιστικό χώρο για τον Carles Aleñá.90'+4'Αλλαγή στη Χετάφε, ο Álex Revuelta μπαίνει στον αγωνιστικό χώρο για τον Gastón Álvarez λόγω τραυματισμός 90'+3' Φάουλ του Ουνάι Γκαρθία (Οσασούνα).

90'+3' Ο Γκαστόν Άλβαρεθ (Χετάφε) δέχθηκε φάουλ στην αμυντική ζώνη. 90'+2' Κόρνερ, Οσασούνα. Κόρνερ από τον Ντομίνγκος Ντουάρτε.90'+1'Λουίς Μίλα (Χετάφε) Δεύτερη κίτρινη κάρτα για επικίνδυνο παιχνίδι.90'+1'Φάουλ του Λουίς Μίλα (Χετάφε).

90'+1' Ο Ez Abde (Οσασούνα) δέχτηκε ένα φάουλ στο αντίθετο γήπεδο. 90'+1' Προσπάθεια μπλόκαρε με κεφαλιά Jon Moncayola (Osasuna) από το κέντρο της περιοχής. 90' Ο Kike García (Οσασούνα) δέχθηκε φάουλ στο απέναντι γήπεδο 90' Φάουλ του Ντομίνγκος Ντουάρτε (Χετάφε).

89' Προσπάθεια άστοχη Σουτ του Μουνίρ Ελ Χαντάντι (Χετάφε) με το δεξί σουτ από το κέντρο της μεγάλης περιοχής άστοχο στα αριστερά. Ασίστ του Damián Suárez με σέντρα στην περιοχή. 88' Προσπάθεια απέκρουσε ο Carles Aleñá (Χετάφε) με αριστερό σουτ έξω από την περιοχή. Ασίστ του Λουίς Μίλα.87'Φάουλ του Μόι Γκόμεζ (Οσασούνα).87'Ο Χουάν Ιγκλέσιας (Χετάφε) δέχτηκε φάουλ στην αμυντική ζώνη.

85' Προσπάθεια άστοχη. Ο Munir El Haddadi (Χετάφε) με αριστερό σουτ από την αριστερή πλευρά της περιοχής μετά από αντεπίθεση.82'Αλλαγή στη Χετάφε, ο Jaime Mata μπαίνει στον αγωνιστικό χώρο αντικαθιστώντας τον Enes Ünal.81'Κόρνερ, Οσασούνα. Κόρνερ από τον Ντέιβιντ Σόρια 81' Σουτ σταμάτησε ψηλά και μέσα από το κέντρο του τέρματος. Ο Εζ Άμπντε (Οσασούνα) σούταρε με το δεξί έξω από τη μεγάλη περιοχή.

80' Ο Μόι Γκόμεζ (Οσασούνα) δέχτηκε φάουλ στο απέναντι γήπεδο 80' Φάουλ του Λουίς Μίλα (Χετάφε) 78' Οφσάιντ, Οσασούνα. Ο Ρούμπεν Πένια δοκίμασε μια πλάγια μπάλα, αλλά ο Κίκε Γκαρσία έπεσε οφσάιντ. 77′ Αλλαγή στην Οσασούνα, ο Manu Sánchez μπαίνει στον αγωνιστικό χώρο, στη θέση του David Garcia.

77' Αλλαγή στην Οσασούνα, ο Κίκε Γκαρθία μπήκε στον αγωνιστικό χώρο για να αντικαταστήσει τον Άντε Μπουντιμίρ 76' Γκοοοοολ! Οσασούνα 0, Χετάφε 2. Κεφαλιά του Γκαστόν Άλβαρεθ (Χετάφε) από πολύ κοντά μετά από σετ 76' Προσπάθεια μπλόκαρε Ο Ντομίνγκος Ντουάρτε (Χετάφε) με αριστερό σουτ από το κέντρο της περιοχής. Με τη βοήθεια του Mauro Arambarri. 75′ Κίτρινη κάρτα για επικίνδυνο παιχνίδι στον Νταβίντ Γκαρθία (Οσασούνα).

75'Φάουλ από τον Ντέιβιντ Γκαρθία (Οσασούνα).75'Ο Μουνίρ Ελ Χαντάντι (Χετάφε) δέχτηκε ένα φάουλ στο αντίθετο γήπεδο.73'Ο Κάρλες Αλένια (Χετάφε) δέχτηκε φάουλ στα δεξιά.73'Ο Τζον Μονκαγιόλα (Οσασούνα) έχει κίτρινη κάρτα για επικίνδυνο παιχνίδι.

73'Φάουλ του Jon Moncayola (Osasuna).72'Ο Stefan Mitrovic (Χετάφε) έγινε φάουλ στην αμυντική ζώνη.72'Φάουλ του Ante Budimir (Osasuna).70'Ο Ez Abde (Osasuna) έγινε φάουλ στην αριστερή πτέρυγα.

70'Φάουλ από τον Damián Suárez (Χετάφε).69'Ο Ante Budimir (Osasuna) έλαβε την κίτρινη κάρτα για ένα επικίνδυνο παιχνίδι.69'Φάουλ του Ante Budimir (Osasuna).69'Ο Damián Suárez (Χετάφε) έχασε ένα στο περιοχή αμυντική.

68′ Αλλαγή στην Οσασούνα, ο Τζον Μονκαγιόλα μπήκε στον αγωνιστικό χώρο, στη θέση του Ντάρκο Μπρασανάτς 68′ Κίτρινη κάρτα στον Λουίς Μίλα (Χετάφε) για επικίνδυνο παιχνίδι 64′ Κίτρινη κάρτα στον Ντάρκο Μπράσανατς (Οσασούνα) για επικίνδυνο παιχνίδι παίζω. 64'Φάουλ του Ντάρκο Μπράσανατς (Οσασούνα).

64′ Ο Munir El Haddadi (Χετάφε) δέχεται φάουλ στην αμυντική ζώνη. 63′ Αλλαγή στη Χετάφε, ο Λουίς Μίλα μπαίνει στον αγωνιστικό χώρο για τον Νεμάνια Μακσίμοβιτς. 63′ Αλλαγή στη Χετάφε, ο Μουνίρ Ελ Χαντάντι μπαίνει στον αγωνιστικό χώρο για τον Μπόρχα Μαγιοράλ. 59′ Κίτρινη κάρτα στον Ρούμπεν Πένια (Οσασούνα) για επικίνδυνο παιχνίδι.

59' Φάουλ του Ρούμπεν Πένια (Οσασούνα) 59' Ο Κάρλες Αλένια (Χετάφε) δέχτηκε φάουλ στα δεξιά 58' Κόρνερ, Οσασούνα. Κόρνερ από τον Χουάν Ιγκλέσιας. 57′ Αλλαγή στην Οσασούνα, ο Ρούμπεν Πένια μπήκε στον αγωνιστικό χώρο για τον Νάτχο Βιδάλ.

57'Αλλαγή στην Οσασούνα, ο Εζ Άμπντε μπήκε στον αγωνιστικό χώρο για να αντικαταστήσει τον Ρουμπέν Γκαρθία.55'Φάουλ του Ρούμπεν Γκαρθία (Οσασούνα).55' Ο Στέφαν Μίτροβιτς (Χετάφε) έγινε φάουλ στην αμυντική ζώνη. Η Χετάφε) σουτ με το δεξί πόδι έξω από την περιοχή. περιοχή που πηγαίνει ψηλά και παρεκκλίνει προς τα δεξιά. Με τη βοήθεια του Enes Ünal.

49′ Κόρνερ, Χετάφε. Κόρνερ από τον Σέρχιο Ερέρα. 49′ Το σουτ σταμάτησε δίπλα στη δεξιά πλευρά του τέρματος. Ο Ενές Ουνάλ (Χετάφε) σούταρε έξω από την περιοχή.48'Κίτρινη κάρτα στον Νάτσο Βιδάλ (Οσασούνα) για επικίνδυνο παιχνίδι.48'Φάουλ του Νάτσο Βιδάλ (Οσασούνα).

48' Ο Ενές Ουνάλ (Χετάφε) δέχθηκε φάουλ στο απέναντι γήπεδο. 47' Σουτ με δεξί απόκρουση του Νάτχο Βιδάλ (Οσασούνα) από τη δεξιά πλευρά. Ασίστ από τον Rubén García.47'Αστοχία από την προσπάθεια του Ante Budimir (Osasuna) με κεφαλιά από το κέντρο της περιοχής πολύ κοντά στο δεξί δοκάρι, αλλά πέρασε ελαφρώς άουτ μετά από ένα κόρνερ.47' Κόρνερ, Οσασούνα. Κόρνερ ο Στέφαν Μίτροβιτς.

46'Προσπάθεια απέκρουσε ο Ante Budimir (Osasuna) αριστερό σουτ από το κέντρο της περιοχής.46'Ο Darko Brasanac (Osasuna) έγινε φάουλ στον αντίποδα. 46'Φάουλ του Mauro Arambarri (Χετάφε). Έναρξη δεύτερου ημιχρόνου Osasuna 0 Getafé 1.

45'+3'Λήξη πρώτου ημιχρόνου, Οσασούνα 0, Χετάφε 1.45'+1'Φάουλ από τον Νάτσο Βιδάλ (Οσασούνα).45'+1' Ο Μπόρχα Μάγιοραλ (Χετάφε) δέχθηκε φάουλ στην αμυντική ζώνη.45'Φάουλ του Γκαστόν Αλβάρες (Χετάφε).

44′ Ο Μόι Γκόμεζ (Οσασούνα) δέχθηκε φάουλ στην αμυντική ζώνη.43′ Κόκκινη κάρτα ο Τσίμι Άβιλα (Οσασούνα).42′ Κριτική VAR: Πιθανή κόκκινη κάρτα.

41'Φάουλ του Τσίμι Αβίλα (Οσασούνα).41' Ο Χουάν Ιγκλέσιας (Χετάφε) δέχτηκε φάουλ στην αριστερή πλευρά.38'Απόπειρα άστοχη από τον Άντε Μπούντιμιρ (Οσασούνα) με σουτ από το κέντρο της περιοχής που αστοχεί στα αριστερά. 36′ Ο Μόι Γκόμεζ (Οσασούνα) δέχθηκε φάουλ στην αμυντική ζώνη.

36'Φάουλ του Μάουρο Αραμπάρι (Χετάφε).36'Ο Λούκας Τόρο (Οσασούνα) δέχθηκε φάουλ στην αμυντική ζώνη.36'Φάουλ του Ενές Ουνάλ (Χετάφε).35'Κίτρινη κάρτα στον Ρουμπέν Γκαρθία (Οσασούνα).

35'Κίτρινη κάρτα στον Ντομίνγκος Ντουάρτε (Χετάφε).34'Κόρνερ, Οσασούνα. Κόρνερ από τον Gastón Álvarez 33' Κόρνερ, Οσασούνα. Κόρνερ εκτέλεσε ο Gastón Álvarez 32′ Ο Chimy Avila (Osasuna) δέχτηκε φάουλ στη δεξιά πτέρυγα.

32'Φάουλ του Χουάν Ιγκλέσιας (Χετάφε).32'Φάουλ του Κάρλες Αλένια (Χετάφε).32'Ο Ντάρκο Μπρασανάτς (Οσασούνα) δέχτηκε φάουλ στην αμυντική ζώνη.30'Γκοοοοοοοοοοοολ! Οσασούνα 0, Χετάφε 1. Ο Χουάν Ιγκλέσιας (Χετάφε) αριστερό σουτ από δύσκολη γωνία αριστερά.

28'Φάουλ από τον Darko Brasanac (Osasuna).28'Ο Carles Aleñá (Χετάφε) έγινε φάουλ στην αμυντική ζώνη.26'Φάουλ του Lucas Torró (Osasuna).26'Ο Borja Mayoral (Χετάφε) έγινε φάουλ στην άμυνα της περιοχής.

24' Το σουτ σταμάτησε κάτω από τα μπαστούνια στο έδαφος. Ο Χουάν Ιγκλέσιας (Χετάφε) με το δεξί σουτ από πάνω από 30 μέτρα.23'Φάουλ του Ρουμπέν Γκαρθία (Οσασούνα).23'Ο Ντομίνγκος Ντουάρτε (Χετάφε) δέχτηκε ένα φάουλ στα δεξιά.22'Απόρριψε την προσπάθεια από τον Άντε Μπουντίμιρ (Οσασούνα) ) ) σουτ με το δεξί από το κέντρο της περιοχής.

21' Ο Ρουμπέν Γκαρθία (Οσασούνα) δέχθηκε φάουλ στη δεξιά πτέρυγα. 21'Φάουλ του Γκαστόν Άλβαρεθ (Χετάφε).17' Κόρνερ, Οσασούνα. Κόρνερ εκτέλεσε ο Ντομίνγκος Ντουάρτε. 17' Προσπάθεια απέκρουσε ο Άντε Μπουντιμίρ (Οσασούνα) με αριστερό σουτ από το κέντρο της περιοχής. Ασίστ του Τσίμι Άβιλα με κεφαλιά πάσα.

14' Το σουτ σταμάτησε ψηλά και μέσα από το κέντρο του τέρματος. Κεφαλιά του Ντάρκο Μπρασανάτς (Οσασούνα) από άουτ από τη δεξιά πλευρά. Ασίστ του Μόι Γκόμεζ με σέντρα μέσα στη μεγάλη περιοχή. Κόρνερ 14', Οσασούνα. Κόρνερ από τον Χουάν Ιγκλέσιας. 13′ Σταματημένο σουτ. Ο Τσίμι Άβιλα (Οσασούνα) σουτάρει με το αριστερό από τη δεξιά πλευρά της μεγάλης περιοχής. Με τη βοήθεια του Νάτχο Βιδάλ.

12'Φάουλ από τον Ενές Ουνάλ (Χετάφε).12'Ο Νταβίντ Γκαρθία (Οσασούνα) έγινε φάουλ στην αμυντική ζώνη.7'Ο Λούκας Τορό (Οσασούνα) έγινε φάουλ στην αμυντική ζώνη.7'Φάουλ του Μάουρο Αραμπάρι (Χετάφε) ).

7' Προσπάθεια αποκρούστηκε από τον Ενές Ουνάλ (Χετάφε) με δεξί σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή. Με τη βοήθεια του Borja Mayoral. 3'Φάουλ του Enes Ünal (Χετάφε).2'Ο Darko Brasanac (Οσασούνα) δέχτηκε ένα φάουλ στην αμυντική ζώνη. Ξεκινά το πρώτο ημίχρονο.

Επιβεβαιωμένα line up και στις δύο ομάδες. Οι πρωταγωνιστές πηδούν στο γήπεδο για να ξεκινήσουν τις ασκήσεις προθέρμανσης