Франція 3 – Польща 1: Мбаппе – кривдник, який підштовхнув французів до чвертьфіналу

Франція вийшла на поле з переконанням у власній перевазі, з дещо образливим самолюбством, що межувало з зарозумілістю. Він знає, що йому навіть не потрібно домінувати в грі, щоб гол упав, як яблуко Ньютона, за чистим законом гравітації. Він успадкував стару впевненість Німеччини і навіть не турбується про виготовлення коклюшкового мережива, щоб відкрити складні шляхи доступу до воріт суперника. Йому достатньо серйозно опинитися в центрі поля і вірити, що його вінгери підберуть питкий пас, можливо, від Грізманна, і піднімуться з нуля до сотні за дві секунди. Дембеле є неконтрольованою та ірраціональною версією Мбаппе, але коли обидва прискорюють захист ворога, він починає тремтіти, бо все стає можливим.

Дешам не зацікавлений заглушити команду-суперника у своїй зоні, хоча, здається, французи, якби захотіли, могли б. Але краще спостерігати за ними протягом кількох хвилин, перш ніж завдати їм останніх ударів.

• Франція: Льоріс (за головою) – Кунде (Дізасі, 90+3), Варан, Упамекано, Тео Ернандес – Чуамені (Фофана, 66), Грізманн – Дембеле (Кінгслі Коман, 76), Рабіо, Жиру (Маркус Тюрам, 76), Мбаппе.

• Польща: Щесни – Кеш, Глік, Ківіор (Беднарек, 87), Берешинський – Зелінскі, Криховяк (Бєлік, 71), Шиманський (Мілік, 64), Камінські (Залевскі, 71), Франковскі (Каміль Гросіцкі, 87) – Левандовскі (за голову).

• Голи: 1-0, хв.44: Жиру; 2-0, хв. 74: Мбаппе; 3-0, хв. 91: Мбаппе; 3-1, хв. 99: Пенальті Левандовскі

• Арбітр: Хесус Валенсуела (ВЕН). Він попередив Орельєна Чумені (мін.32) з Франції та Бартоша Берешинського (мін.47) і Метті Кеша (мін.88) з Польщі.

Перший удар прийшовся на 43-й хвилині, хоча до цього були спроби, добре розіграні Щесни. Поляки змогли змінити вивіску матчу і поставити Францію у компромісну ситуацію, але подвійне зникнення від Зєлінського врізалося в Льоріса, а відповідь Камінскі Варан взяв під поперечину. Однак у наступній грі ветеран нападника «Мілана» схвалив гарний пас від Мбаппе на Жиру, щоб вивести Францію вперед на табло.

Немає пощади для Польщі йти з опущеними вухами в перерві, але є щось невблаганне в тріумфах Франції, правило, яке дотримується з упертістю фізичних законів: їх м'ячі входять, а їх суперники ні.

Другий удар стався на 73-й хвилині і став чудовим підсумком Франції. Зі своїми обмеженими можливостями Польща створила неприємності для Льоріса, коли Грізманн зловив м'яч у зоні і пробив його. М'яч припав до Жиру в центрі поля. Він впорався з ним і передав його Дембеле, який штовхнув бігти, наче йому дали нові батареї. Він побачив Мбаппе, який наступав зліва від атаки, і передав йому м'яч. Англійський номер 10, який, схоже, готовий отримати корону Мессі на цьому Чемпіонаті світу, забив гол з силою та простотою.

Третій удар стався на 90-й хвилині. Мбаппе схопив м'яч у зоні, позбувся свого захисника та кинув у команду точну та пропущену ракету, яка підняла б Кім Чен Ина з його місця за будь-якої зупинки. Щесний міг лише здалеку супроводжувати м'яч рукою, ніби кланяючись йому.

Перемога Франції засвідчила прощання Левандовскі. Для варшавського форварда перехід від гри за «Баварію» чи «Барсу» до гри за національну команду має бути схожим на потрапляння до одруженої команди свого міста, постійної меланхолії та безперервної боротьби, майже не дряпаючи м’яч. Принаймні, вони можуть з певною часткою гордості стверджувати, що Польща цієї неділі не зникла, як проти Аргентини, а боролася зі своєю зменшеною зброєю, коли побачила французьку кавалерію, що скакала та намагалася забити гол.

Левандовскі отримав це на останньому подиху гри, з пенальті та в напрузі. Свій перший удар він промахнувся, але арбітр напевно повторив, оскільки Льоріс вийшов вперед. Під час другого шансу нападник «Барселони» влучив у червоне поле. У Катарі він забив два голи і зумів розбити своє прокляття Чемпіонатом світу, але він виступає в XNUMX/XNUMX фіналу. Зараз настав час для Мбаппе та цієї Франції, яка нав’язує себе суперникам із трохи дратівливою зарозумілістю хуліганів.