Угода Керівної Ради від 21 березня 2023 р




Юридичний консультант

резюме

Стаття 43 Конституції Іспанії визнає право на охорону здоров'я та встановлює, що органи державної влади організовують і охороняють громадське здоров'я за допомогою профілактичних заходів і необхідних пільг і послуг.

Стаття 55.2 Статуту автономії Андалусії передбачає, що автономне співтовариство Андалусії відповідає спільній компетенції у питаннях внутрішнього здоров’я та, зокрема та без шкоди для виключної компетенції, яка відповідає статті 61, управління, планування, визначення, регулювання та реалізація медичних, соціально-санітарних, психіатричних послуг і пільг на всіх рівнях і для всього населення, розпорядження та виконання заходів, спрямованих на збереження, захист і зміцнення здоров'я населення в усіх сферах, включаючи гігієну праці, здоров'я тварин з впливом на здоров'я людини, безпеку харчових продуктів, здоров'я навколишнього середовища та епідеміологічний нагляд, законодавчий режим і навчання персоналу, який надає послуги в системі громадського здоров'я, такі як спеціалізоване медичне навчання та наукові дослідження в галузі охорони здоров'я.

Стаття 1.a) Указу 156/2022 від 9 серпня, яка встановлює органічну структуру Міністерства охорони здоров’я та споживання, передбачає, що Міністерству надаються, серед іншого, повноваження щодо виконання директив і загальних критеріїв політика охорони здоров’я, планування, охорона здоров’я, споживання, рання увага, розподіл ресурсів на різні програми та територіальне розмежування, вище керівництво, перевірка та оцінка діяльності, центрів і служб охорони здоров’я та ті інші повноваження, які надані йому чинним законодавством. Зі свого боку, стаття 18 Закону 2/1998 від 15 червня про охорону здоров'я Андалузії,

відповідно до положень статті двадцять Закону 14/1986 від 25 квітня, Загальна охорона здоров'я, для розгляду дій, пов'язаних з охороною здоров'я, які здійснює Адміністрація охорони здоров'я автономного співтовариства, прямо посилається на догляд за проблемами психічного здоров'я, переважно в громаді, зміцнення ресурсів догляду на амбулаторному рівні, системи часткової госпіталізації та догляду вдома; Проведення госпіталізації хворих у разі необхідності до психіатричних відділень.

У цьому ж значенні стаття 4 Закону 4/1997 від 9 липня про запобігання та допомогу в справі залежностей встановлює, що, розглядаючи залежність від слуху як хворобу санітарного та соціального характеру, державні адміністрації Андалузії в межах своїх відповідних територій компетенції, забезпечить механізми, які вважаються необхідними згідно з положеннями зазначеного закону для профілактики, реабілітації та соціальної інтеграції людей із залежностями. Крім того, стаття 29 останнього вказує на те, що затвердження Андалузького плану боротьби зі залежностями відповідає Керівній раді Хунти Андалусії, в якій усі дії з профілактики, уваги та соціальної інкорпорації повинні здійснюватися скоординованим чином різними державними адміністраціями Андалузії та організаціями, що співпрацюють.

З іншого боку, враховуючи, що термін дії III Андалузького плану боротьби з наркотиками та залежностями (2016-2021) і III Комплексного плану психічного здоров’я (2016-2020) закінчився, необхідно продовжити перегляд обох планів, щоб скоординовано адаптувати дії у сфері залежностей та психічного здоров’я до поточного сценарію.

Обставини, що виникли з 2020 року, з появою пандемії, призвели до збільшення психічних розладів, змін у моделях споживання психоактивних речовин та поведінкових залежностей, емоційного дискомфорту та, як наслідок, збільшення попиту на допомогу у сфері психічного здоров’я та залежностей. послуги. У зв’язку з цією новою ситуацією та переосмисленням Стратегії психічного здоров’я та залежностей як на регіональному, так і національному рівнях, необхідно вивчити та переоцінити потреби населення Андалузії в області психічного здоров’я та залежностей.

Це дослідження та повторна оцінка включає в себе, у сфері психічного здоров’я, аналіз співвідношень професіоналів і обслуговуючого персоналу горизонту відділом клінічного управління психічного здоров’я, адаптацію поточних пристроїв і визначення портфоліо, яке чітко та мінімально позначає серію дії, які можуть бути якісно виконані всіма нашими відділами клінічного лікування психічного здоров’я.

У сфері залежностей Стверджує знати поточну ситуацію щодо нових профілів споживання, які з’являються в останні роки, аналізувати показники терапевтичного процесу, визначати фактори, що вплинули на успіх лікування, знати перешкоди Знайти людей із залежністю проблеми доступу до різних ресурсів, які складають громадську мережу уваги до залежностей в Андалусії, та аналізу результатів лікування пацієнтів із подвійною патологією на основі комбінованих діагнозів. Все це передбачає визначення портфоліо послуг у сфері лікування залежностей, що дозволяє комплексно лікувати людей із проблемами залежності.

У зв’язку з вищевикладеним міністр охорони здоров’я та споживання визнав за необхідне відновити стратегічні напрямки, які позначатимуть дії у сфері психічного здоров’я в системі громадського здоров’я та у сфері залежностей в Андалусії. Таким чином, оцінюючи наявні показники та попит користувачів і членів сімей, а також враховуючи поради експертів у цих питаннях, буде розроблено стратегічний та скоординований План дій щодо психічного здоров’я та залежностей, з яким зустрінуться присутні та майбутні вимоги до охорони здоров’я з інклюзивним та інноваційним підходом.

Згідно зі статтею 27.12 Закону 6/2006 від 24 жовтня, уряд автономного співтовариства Андалусія, за пропозицією міністра охорони здоров’я та споживання та після обговорення Керівної ради, на своєму засіданні 21 березня 2023 р.

ПОГОДЖЕНИЙ

Перший. Формулювання.

Схвалено формулювання Стратегічного плану психічного здоров’я та залежностей Андалусії (далі – PESMAA), підготовка та затвердження якого здійснюється відповідно до положень, встановлених цією угодою.

друге. призначення.

Метою PESMAA буде сприяти тому, щоб сектор психічного здоров’я та залежностей контролювався в ідеальних умовах, щоб протистояти важливим майбутнім викликам, таким як:

  • a) Гарантувати комплексну, справедливу та якісну допомогу людям із проблемами психічного здоров’я та залежностями в Андалусії.
  • b) Сприяти участі та активній і значній участі державних адміністрацій у всій їхній політиці та громадянського суспільства у сфері психічного здоров’я та залежностей в Андалусії.
  • c) Сприяти дослідницькій та навчальній діяльності в сферах психічного здоров'я та залежностей в Андалусії.
  • d) Запровадити оновлені процедури контролю гуманізації та біотики в службах психічного здоров’я та залежностей.

По-третє. Зміст.

План включає наступне:

  • а) Аналіз вихідної ситуації з посиланням на андалузький, національний, європейський та світовий контекст.
  • b) Діагноз, який дозволяє визначити проблеми, виклики та потреби, які необхідно розглянути в Плані.
  • c) Визначення поставлених цілей.
  • d) Програма, яка встановлює засоби для виконання для реєстрації визначених об’єктів, включаючи оцінку коштів, призначених для фінансування, та орієнтовний графік досягнення цього.
  • e) Організація або система для управління Планом, яка визначає або розподіляє відповідальність за його формулювання та виконання.
  • f) Система моніторингу та оцінки плану та її відповідні показники відповідності.
  • g) Попередня оцінка, яка дозволила оптимізувати ймовірність результативності та ефективності Плану.
  • h) Звіт про оцінку, виданий Андалузьким інститутом державного управління, який підтверджує основні атрибути в плані надання рахунків громадянам.

Кімната. Процес підготовки та затвердження.

1. Міністр охорони здоров'я та споживання готує початкову пропозицію для PESMAA через Головне управління соціально-санітарної допомоги, психічного здоров'я та залежностей. Щоб створити робочу групу під координацією зазначеного керівного органу, в якій братимуть участь професіонали-експерти в різних сферах, що стосуються психічного здоров’я та залежностей.

2. Після того, як початкова пропозиція буде підготовлена, вона буде надіслана до компетентних радників у питаннях соціальної інтеграції, освіти, зайнятості, юстиції та фінансів; є соціальні агенти та наукові товариства, які займаються залежністю та психічним здоров’ям, для їх аналізу та внеску пропозицій. Так само, буде подано до загальнодоступної інформації, попереднє оголошення в Офіційному віснику Хунти де Андалусія, протягом не менше одного місяця та буде опубліковано в розділі прозорості порталу Хунта де Андалусія та на веб-сайті радника .компетентний у питаннях здоров'я. Нарешті вони збирають необхідні обов'язкові звіти.

3. Після виконання вищезазначених умов Генеральне управління соціально-санітарної допомоги, психічного здоров’я та залежностей, після оцінки всіх отриманих внесків, передає остаточну пропозицію PESMAA особі, відповідальній за компетентного радника з охорони здоров’я. питання, так що Студент в Керівній раді для остаточного затвердження за згодою.

П'яте. Кваліфікація.

Уповноважує особу, відповідальну за компетентного радника з питань охорони здоров'я, видавати необхідні положення для розробки цієї угоди.

шосте. Ефективність.

Ця угода набуде чинності наступного дня після її публікації в Офіційному віснику Хунти Андалусії.