Manchester City – Arsenal drejtpërdrejt: titulli Premier, në një ndeshje

iconoFundi i ndeshjes, Manchester City 4, Arsenal 1.90'+7′iconoRikthimi final, Manchester City 4, Arsenal 1,90'+5′iconoGooooool! Manchester City 4, Arsenal 1. Erling Haaland (Manchester City) gjuan me këmbën e majtë nga qendra e zonës. 90'+4'iconoRiyad Mahrez (Manchester City) fiton një goditje dënimi në krahun e djathtë.

90 '+ 4 ′iconoFaull nga Oleksandr Zinchenko (Arsenal) 90'+3'iconoFaull nga Julián Álvarez (Manchester City).90'+3′iconoReiss Nelson (Arsenal) është faulluar në zonën e mbrojtjes.89'iconoErling Haaland (Manchester City) fiton një goditje dënimi në krahun e majtë.

89 'iconoFaull nga Thomas Partey (Arsenal).88'iconoRodri (Manchester City) e sheh kartonin e verdhë.88'iconoFaull nga Rodri (Manchester City).88'iconoReiss Nelson (Arsenal) fiton një goditje dënimi në krahun e djathtë.

87 'iconoZëvendësimi te Manchester City, Phil Foden hyn në fushë për të zëvendësuar Jack Grealish.86'iconoGooooool! Manchester City 3, Arsenal 1. Rob Holding (Arsenal) gjuan me këmbën e djathtë nga qendra e zonës pas një goditje këndi.85'iconoKëndi, Arsenal. Këndi i realizuar nga Manuel Akanji.80'iconoZëvendësimi në Arsenal, Eddie Nketiah hyri në fushë duke zëvendësuar Gabriel Jesus.

80 'iconoNdryshim te Manchester City, Julián Álvarez hyri në fushë për të zëvendësuar Kevin De Bruyne.80'iconoNdryshim në Arsenal, Reiss Nelson hyri në fushë duke zëvendësuar Bukayo Saka.80'iconoBukayo Saka (Arsenal) gjuajtja me këmbën e majtë nga jashtë zonës humbi traversën nga një goditje dënimi direkt.78′iconoHendboll nga Rodri (Manchester City).

76 'iconoThomas Partey (Arsenal) merr karton të verdhë. 75'iconoJack Grealish (Manchester City) merr karton të verdhë. 75'iconoFaull nga Bernardo Silva (Manchester City).75'iconoThomas Partey (Arsenal) fiton një faull në zonën e mbrojtjes.

74 'iconoJack Grealish (Manchester City) fiton një faull në zonën e mbrojtjes.74'iconoFaull nga Ben White (Arsenal).72'Ndeshja u rifillua.73'Ndeshja u rifillua.

72' Nderprehet ndeshja (Manchester City).72'iconoNdryshim te Manchester City, Riyad Mahrez hyri në fushë për të zëvendësuar Ilkay Gündogan.71'iconoZëvendësimi në Arsenal, Emile Smith Rowe hyn në fushë për të zëvendësuar Martin Ødegaard.71'iconoJack Grealish (Manchester City) fiton një faull në zonën e mbrojtjes.

71 'iconoFaull nga Bukayo Saka (Arsenal).65'iconoFaull nga Rob Holding (Arsenal).65'iconoJack Grealish (Manchester City) fiton një faull në zonën e mbrojtjes.64'iconoIlkay Gündogan (Manchester City) gjuajtja me këmbën e djathtë nga jashtë zonës është e lartë dhe e gjerë në të djathtë. Ndihmuar nga Jack Grealish.

61 'iconoFaull nga Rodri (Manchester City).61'iconoLeandro Trossard (Arsenal) fiton një faull në zonën e mbrojtjes.60'iconoZëvendësimi te Arsenali, Jorginho hyri në fushë duke zëvendësuar Granit Xhakën.60'iconoZëvendësimi në Arsenal, Leandro Trossard hyn në fushë duke zëvendësuar Gabriel Martinelli.

58 'iconoEderson (Manchester City) fiton një faull në zonën e mbrojtjes.58'iconoFaull nga Ben White (Arsenal).57'iconoKëndi, Arsenal. Këndi i realizuar nga Manuel Akanji.57'iconoPërpjekja e bllokuar Rob Holding (Arsenal) gjuajti me këmbën e djathtë nga qendra e zonës.

57 'iconoOleksandr Zinchenko (Arsenal) gjuajtja me këmbën e majtë nga jashtë zonës është e bllokuar. Ndihmuar nga Thomas Partey. 57′iconoGoditja e bllokuar nga Gabriel Magalhães (Arsenal) gjuajtje me këmbën e majtë nga qendra e zonës.56'iconoFaull nga John Stones (Manchester City).56'iconoGabriel Jesus (Arsenal) fiton një goditje dënimi në krahun e majtë.

56'Rifilloni ndeshjen.56'Rifilloni ndeshjen.55'Loja është ndërprerë për shkak të një dëmtimi të Aaron Ramsdale (Arsenal).54'iconoGooooool! Manchester City 3, Arsenal 0. Kevin De Bruyne (Manchester City) gjuan me këmbën e djathtë nga ana e majtë e zonës.

53 'iconoBernardo Silva (Manchester City) gjuajtja me këmbën e majtë nga jashtë zonës është e bllokuar. Ndihmuar nga Jack Grealish. 53′iconoNdaloi gjuajtjen. Erling Haaland (Manchester City) gjuajti me këmbën e majtë nga qendra e zonës.49'iconoKëndi, Manchester City. Këndi i realizuar nga Oleksandr Zinchenko.48'iconoNdaloi gjuajtjen. Granit Xhaka (Arsenal) gjuajti me këmbën e majtë nga jashtë zonës.

47 'iconoFaull nga Manuel Akanji (Manchester City).47'iconoGabriel Jesus (Arsenal) u faullua në krahun e djathtë. 46'iconoKevin De Bruyne (Manchester City) humbi gjuajtjen me këmbën e djathtë nga ana e djathtë e zonës.iconoI dyti fillon Manchester City 2, Arsenal 0.

45 '+ 6 ′iconoNdeshja e parë e finales, Manchester City 2, Arsenal 0,45'+5'iconoRuben Dias (Manchester City) merr karton të verdhë për një lojë të rrezikshme.45'+4′iconoRúben Dias (Manchester City) fiton një faull në zonën e mbrojtjes.45'+4′iconoMungon Ben White (Arsenal).

45'+3'Rinis ndeshja.45'+3'Vendim VAR: Goli Manchester City 1-0 Arsenal (John Stones).45'+1'iconoGooooool! Manchester City 2, Arsenal 0. John Stones (Manchester City) me kokë nga qendra e zonës pas një gjuajtje të lirë.45'+1'iconoNdeshje jashtë, Manchester City. Kevin De Bruyne bëri një hap të thellë, por John Stones ishte në pozicion jashtë loje.

45 'iconoErling Haaland (Manchester City) fiton një goditje dënimi në pjesën e kundërshtarit.45'iconoFaull nga Thomas Partey (Arsenal).44'iconoRodri (Manchester City) fiton një goditje dënimi në pjesën e kundërshtarit.44'iconoDështimi i Gabriel Jesús (Arsenal).

42 'iconoKëndi, Arsenal. Këndi i realizuar nga Rúben Dias.41′iconoJohn Stones (Manchester City) fiton një faull në zonën e mbrojtjes.41'iconoFaull nga Bukayo Saka (Arsenal).41'iconoGjuajtja u ruajt poshtë në të majtë. Erling Haaland (Manchester City) gjuajti me të majtën nga qendra e zonës. Ndihmuar nga Ilkay Gündogan.

38′ Rifillimi i ndeshjes.38′ Rifillimi i ndeshjes.38′ Ndeshja është vonuar për shkak të një dëmtimi të Thomas Partey (Arsenal).38′ Ndeshja është vonuar (Manchester City).

36 'iconoPërpjekje e humbur Erling Haaland (Manchester City) gjuajtja me këmbën e majtë nga qendra e zonës ishte shumë afër shtyllës së majtë, por ishte pak jashtë objektivit. Asistim nga Jack Grealish.35′iconoPërpjekje e humbur Thomas Partey (Arsenal) gjuajtja me këmbën e djathtë nga jashtë kuadratit ishte shumë afër shtyllës së djathtë, por ishte pak jashtë objektivit. Asistuar nga Martin Ødegaard.32′iconoNdaloi gjuajtjen. Erling Haaland (Manchester City) gjuajti me këmbën e majtë nga një kënd i vështirë në të majtë.28'iconoNdaloi gjuajtjen. Erling Haaland (Manchester City) gjuajti me të majtën nga qendra e zonës.

26 'iconoMartin Ødegaard (Arsenal) është faulluar në zonën e mbrojtjes.26'iconoFaull nga Manuel Akanji (Manchester City).26'iconoKevin De Bruyne (Manchester City) gjuajtja me këmbën e majtë nga qendra e zonës është e bllokuar. Asistimi i Erling Haaland pas një pasimi të thellë 25'iconoGabriel Martinelli (Arsenal) mungon.

25 'iconoRodri (Manchester City) fiton një faull në zonën e mbrojtjes.24'iconoGabriel Magalhães (Arsenal) me kokë nga qendra e zonës ishte shumë afër shtyllës së djathtë, por ishte paksa jashtë objektivit. Asistuar nga Granit Xhaka pas një gjuajtje të lirë.22′iconoFaull nga Ilkay Gündogan (Manchester City).22'iconoGranit Xhaka (Arsenal) fiton një goditje dënimi në pjesën e sulmit.

22 'iconoGjuajtja u ruajt poshtë në të majtë. Bernardo Silva (Manchester City) gjuajti me këmbën e majtë nga ana e djathtë e zonës. 21'iconoFaull nga Thomas Partey (Arsenal).21'iconoRodri (Manchester City) fiton një goditje dënimi në pjesën e kundërshtarit.20'iconoFaull nga Rob Holding (Arsenal).

20 'iconoKevin De Bruyne (Manchester City) fiton një faull në zonën e mbrojtjes.16'iconoThomas Partey (Arsenal) u faullua në zonën e mbrojtjes.16'iconoFaull nga Manuel Akanji (Manchester City).12'iconoGranit Xhaka (Arsenal) fiton një goditje dënimi në zonën e mbrojtjes.

12 'iconoFaull nga Bernardo Silva (Manchester City).11'iconoHendboll nga Bernardo Silva (Manchester City).9'iconoLoja Larg, Arsenal. Gabriel Magalhães provoi një top, por Gabriel Jesus ishte në pozicion jashtë loje.7′iconoGooooool! Manchester City 1, Arsenal 0. Kevin De Bruyne (Manchester City) gjuan me këmbën e djathtë nga jashtë zonës.

3 'iconoFaull nga Kevin De Bruyne (Manchester City).3'iconoThomas Partey (Arsenal) fiton një faull në zonën e mbrojtjes.iconoFillimi do të ketë përparësi.iconoFormacionet e konfirmuara nga të dyja skuadrat, të cilët dalin në fushë për të nisur stërvitjet e nxehjes