Ku ta shikoni ndeshjen e Real Madridit kundër Cityt sot në televizion dhe live online: Rikthimi i Champions League

Një finale e tërë e Champions League është në rrezik. Dhe në fushë, gjithçka duhet të vendoset. Manchester City dhe Real Madrid do të luajnë gjysmëfinalen e Champions League më 17 maj. Për momentin barazi absolute pas 1-1 me të cilën u mbyll ndeshja në Santiago Bernabeu. Vinicius dhe De Bruyne shënuan, pjesa e pasme e yjeve që do të rikthehen ka qenë vendimtare në Etihad Stadium. Në atë duel Haaland nuk mundi të shkëlqejë, i anuluar nga shënimi i Rudiger. Ky ishte një nga çelësat e lojës.

Rezultati do të jetë në City Coliseum, një stadium që shoqëroi ndeshjen e parë gjysmëfinale të Champions League sezonin e kaluar, ndeshje që përfundoi me fitoren 4-3 të Bluve. De Bruyne dhe Gabriel Jesús fituan një avantazh ndaj njerëzve të Guardiolës dhe Benzema zvogëloi deficitin para pushimit. Pas pushimit, Foden bëri rezultatin 3-1 dhe menjëherë më pas Vinicius shënoi 3-2. Bernardo Silva dhe Benzema me një penallti mbyllën llogarinë e një pjese elektrike që la të hapur edhe gjithçka për rikthimin.

Çmimi për fituesin do të jetë një vend në finale më 10 qershor në stadiumin Ataturk në Stamboll. Për Madridin do të ishte finalja e 18-të (me 14 tituj). Në këtë rast të Manchester Cityt, do të jetë hera e dytë në të cilën ata janë në pjesën vendimtare, pasi e kanë bërë këtë për herë të parë në vitin 2021, kur humbën nga Chelsea.

Real Madridi ka arritur në gjysmëfinale pasi ka mposhtur Getafen me minimumin në La Liga dhe ka rikuperuar pozitën e dytë në fushën e brendshme, në fund të javës në të cilën Barcelona u shpall matematikisht kampione.

Nga ana e tij, Manchester City mposhti në shtëpi Evertonin (0-3), i cili bashkë me humbjen e Arsenalit tashmë ka një diferencë prej 4 pikësh në krye të Premierligës dhe gjithashtu ka ritmin e pushtimit të kampionatit vendas. .

Në çfarë ore fillon Liga e Kampionëve Manchester City – Real Madrid?

Është luajtur sot, e mërkurë, 17 maj ndeshja e dytë gjysmëfinale e Ligës së Kampionëve mes Manchester Cityt dhe Real Madridit. Ndeshja e kompeticionit europian do të zhvillohet në stadiumin Etihad dhe do të fillojë në orën 21:00.

Ku ta shikoni ndeshjen e Real Madridit në televizion dhe në internet

Ndeshja e Champions League mes Manchester City dhe Real Madrid mund të ndiqet tërësisht drejtpërdrejt në kanalin televiziv Movistar Champions League.

Përveç kësaj, ai mund të ndiqet edhe drejtpërdrejt online përmes faqes së internetit ABC.es, ku do të jenë të disponueshme të gjitha lajmet, rezultatet, golat dhe më të rejat në Champions League.