Slovo CF Talavera z novim porazom proti Racing de Ferrol

Zgodnji gol Manuja Justa v četrti minuti je odločil boj med vodilnim in zadnjim mestom skupine I Primere RFEF. Zadetek je prišel s strelom Chacóna, ki ga je domača vratnica zavrnila in je zadel Justo, ki ni odpustil rezultata 0:1, ki bi bil na koncu dokončen.

Ta zmaga je vredna Racing Club de Ferrol, da se še naprej zanaša na sebe, da bo utrpel drugo ligo. Galicijska ekipa je vodila težak boj z AD Alcorcón za neposredno napredovanje. CF Talavera se je z novim porazom poslovil od svojih navijačev in zdaj mora le dokončati pot v León, kjer ga čaka kulturna potreba.

V prvem polčasu je imel Álex López dvakrat priložnost, da je na semaforju vpisal večjo razliko za ekipo, ki jo vodi Cristóbal Parralo. Poleg tega je sodnik zaradi prejšnjega prekrška razveljavil gol za zelene, ki ga je dosegel Manu Justo. Po ponovnem zagonu je Talavera začela močno. Zanelli in Parra lahko izenačita spopad, prav tako Escudero z glavo, ki je vratarja Gazzanigo prisilila v čisto posredovanje.

– CF Talavera: Rabanillo; Parra, Dani Ramos, Neyder, Edu Gallardo (Šalanović, r. 79); Álvaro Juan, Zanelli (Loukou, umrl 79), Reguera, Javi Bueno; Escudero (Buenacasa, m. 69) in Rementería (Sito Riera, m. 35).

– Racing Club de Ferrol: Gazzaniga; Fornos, Jon García, David Castro, Brais Martínez; Carlos Vicente, Álex López (Del Pozo, r. 80), Fran Manzanaro, Héber Pena (Bernal, r. 62); Manu Justo (Manel, um. 52) in Luis Chacón (Jaume Jardi, um. 83).

Sodnik: Tárrega Lajara. Rumena domačina Neyder in Javi Bueno.

Gol: 0-1, m. 4: Manuel Justo.

Incident: tekma na dan 37. tekme, predzadnja v skupini I Primere RFEF, odigrana v mestnem 'El Pradu' pred 3.078 gledalci (uradna številka). Okoli tisoč Ferrolanovih spremljevalcev na tribunah. Pred začetkom tekme so se poklonile še igralke Talavere.