Teneryfa atakuje Montilivi, a ja wciąż marzę o bezpośrednim awansie do LaLiga Santander

CD Tenerife dołącza do ćwierćfinału klasyfikacji LaLiga SmartBank 2021-2022 po cennym zwycięstwie na wyjeździe z bezpośrednim rywalem, takim jak Girona, którego pokonali 0-1 w meczu, który zakończył trzydziesty dziewiąty dzień mistrzostw w poniedziałek.

Drużyna z Teneryfy wyróżniała się, ponieważ jest najlepszym gospodarzem w drugiej lidze i dodała swoje jedenaste zwycięstwo na wyjeździe z Heliodoro Rodríguezem, zajmując 69 punktów, prawie na pewno „playoff” i wciąż marzy o bezpośrednim awansie. Jest mu ciężko, bo pozostały trzy mecze, jest pięć punktów za Eibarem, ale w przedostatniej kolejce musi jeszcze odwiedzić Ipurę.

Ze swojej strony zespół z Girony jest na piątym miejscu z 64 punktami, podobnie jak szóste Oviedo i tylko z jedną przewagą na południe, Ponferradina, która jest siódma, po tym jak ponownie zmierzyła się z bezpośrednim rywalem w Montilivi.

Teneryfa oceniła bardzo poważny mecz w obronie, aby powstrzymać największą akcję i posiadanie Girony. Bramka Mario Soriano w 40. minucie dała mu przewagę w drugiej połowie, w której podopieczni Míchela naciskali w poszukiwaniu wyrównania, które dotknęli w 75. minucie, kiedy Cristhian Stuani dobił, a nawet świętował gola, w końcu „duch”. Mellot wyciągnął go bardzo mocno, kiedy zamierzał przekroczyć linię.

Aktualizuj

Koniec meczu, Girona 0, Tenerife 1.90'+6'Álex Baena (Girona) druga żółta kartka.90'+6'Druga połowa kończy się, Girona 0, Tenerife 1.90'+6'Próba nieudana. Strzał Samu Sáiz (Girona) z prawą bardzo przypiętą od prawej.

90'+6'Próba chybiona.Santiago Bueno (Girona) strzał głową ze środka pola karnego nie trafia w prawą stronę bramki. Wspomagany przez Jairo Izquierdo dośrodkowaniem w pole karne.90'+5'Arnau Martinez (Girona) został sfaulowany w strefie defensywnej.90'+5'Álex Corredera (Teneryfa) faulowany.90'+4'Zmiana na Teneryfie , Sergio González wszedł na boisko, aby zastąpić Víctora Mollejo.90'+4'Corner, Teneryfa. Róg wykonany przez Juana Carlosa Martína.

90'+4'Strzał z wysokości i przez środek bramki. Shaquell Moore (Teneryfa) strzela prawą nogą ze środka pola. Asysta: Andrés Martín.90'+2'Ful: Santiago Bueno (Girona).90'+2'Álex Corredera (Teneryfa) zostaje faulowany w strefie obronnej.90'+1'Próba nieudana. Strzał Andrés Martín (Teneryfa) z lewej z ponad 30 metrów, które gubi się po lewej stronie. Asystowany przez Nikola Sipcic.90'Andrés Martín (Teneryfa) otrzymuje żółtą kartkę za niebezpieczną grę.

90'Arnau Martinez (Girona) został faulowany w strefie obronnej.89'Andrés Martín (Teneryfa) jest faulowany.89'Zmiana na Teneryfie, Nikola Sipcic wchodzi na boisko za Enrica Gallego.87'Samu Sáiz (Girona) został sfaulowany. pokazał żółtą kartkę.87'Álex Baena (Girona) został faulowany na lewym skrzydle.

87'Ful Shaquell Moore (Teneryfa).86'Aitor Sanz (Teneryfa) ukarany żółtą kartką za niebezpieczną grę.86'Arnau Martinez (Girona) został sfaulowany w połowie przeciwnika.86'Ful od Aitor Sanz ( Teneryfa) ) ).85'Próba nieudana Enric Gallego (Teneryfa) strzał lewą nogą spoza pola karnego idzie wysoko i w lewo. Wspomagany przez Shaquell Moore.

81′ Samu Sáiz (Girona) został faulowany w strefie obronnej 81' Faul Aitor Sanz (Teneryfa) 81' Strzał obroniony pocierając lewy górny róg. Jeremy Mellot (Teneryfa) strzał prawą nogą z trudnego kąta z prawej strony. Asysta Andrés Martín.80'Piłka ręczna: Cristhian Stuani (Girona).77'Zmiana w Gironie, Nahuel Bustos wszedł na boisko zastępując Borję Garcíę.

76'Álex Baena (Girona) został ukarany żółtą kartką za niebezpieczną grę.76'Álex Baena (Girona) jest sfaulowany.76'Enric Gallego (Teneryfa) został faulowany na prawym skrzydle.75'Rzut Cristhian Stuani sparowany. (Girona) strzelał prawą nogą z bardzo bliskiej odległości. Wspomagany przez Aleix García.75'Próba zablokowana.Juanpe (Girona) głową ze środka pola.

Narożnik 75', Girona. Rzut rożny wykonany przez Juan Soriano.73'Ful przez Borja García (Girona).73'Enric Gallego (Teneryfa) został sfaulowany w strefie obronnej.72'Spalony, Teneryfa. Andrés Martín spróbował podania, ale Enric Gallego został złapany na spalonym 70'Samu Sáiz (Girona) został sfaulowany na połowie przeciwnika.

70'Ful popełniony przez Aitor Sanz (Teneryfa).69'Zmiana na Teneryfie, Andrés Martín wchodzi na boisko za Mario González.69'Zmiana na Teneryfie, Shaquell Moore wchodzi na boisko po Elady.68'Strzał obroniony. Enric Gallego (Teneryfa) kieruje się z centrum obszaru. Wspomagany przez Aleix García dośrodkowaniem w pole karne po rzucie rożnym.

66 ′ Narożnik, Girona. Róg wykonany przez Carlosa Pomares.66'Corner, Girona. Rzut wykonany przez Carlosa Ruiza 66′ Rzut, Girona. Rzut wykonany przez Enrica Gallego.65'Substitution w Gironie, Samu Sáiz wszedł na boisko za Bernardo Espinosa.65'Substitution w Gironie, Jairo Izquierdo wszedł na boisko dla Davida Juncà.

Narożnik 64, Girona. Rzut rożny wykonany przez Jeremy Mellot 64' Próba zablokowana Borja García (Girona) strzał prawym nożnym spoza pola karnego 63' Borja García (Girona) fauluje na prawym skrzydle 63' José León (Teneryfa) faul .62' Elady (Teneryfa) otrzymuje żółtą kartkę za niebezpieczny mecz.

62' David Juncà (Girona) faulował lewe skrzydło 62' Faul Elady (Teneryfa) 60' Próba niecelna Álex Baena (Girona) strzał prawym nożnym z prawej strony pola karnego. 56' Strzał z pozycji stojącej pod kijami na poziomie gruntu. Głowa Bernardo Espinosa (Girona) ze środka pola karnego. Wspomagany przez Aleix García wrzucającym piłkę w pole karne 55'Álex Corredera (Teneryfa) faulowany.

55'Álex Baena (Girona) został sfaulowany na połowie przeciwnika 51' Strzał obroniony. Arnau Martinez (Girona) strzał lewą nogą spoza pola karnego.50'Arnau Martinez (Girona) jest sfaulowany w strefie obronnej.50'Ful od Enric Gallego (Teneryfa).47'Spalony, Girona. Borja Garcia próbuje wykonać podanie, ale Cristhian Stuani zostaje złapany na spalonym.

46 Strzał z prawej strony bramki. Aleix García (Girona) strzela prawą nogą z prawej strony wnętrza obszaru. Asystowana przez Borja García Druga połowa zaczyna się Girona 0, Teneryfa 1.45′ Zmiana na Teneryfie, Álex Corredera wszedł na boisko, aby zastąpić Pablo Larreę z powodu kontuzji.

45'+7'Iván Martín (Girona) został faulowany na prawym skrzydle.45'+7'Ful od Elady (Teneryfa).45'+1'Żółtą kartkę ukarany został Juan Soriano (Teneryfa).45′ Cristhian Stuani (Girona) został ukarany żółtą kartką.45'Ful autorstwa Cristhian Stuani (Girona).

45'Juan Soriano (Teneryfa) został faulowany w strefie obronnej.44'Bernardo Espinosa (Girona) został faulowany w strefie obronnej.44'Ful od Enric Gallego (Teneryfa).40'Gooooooo! Girona 0, Teneryfa 1. Mario González (Teneryfa) głową ze środka pola karnego. Wspomagany przez Pablo Larrea dośrodkowaniem w pole karne po rzucie rożnym.

39 ′ Corner, Teneryfa. Narożnik wykonany przez Borję García.38′ Narożnik, Teneryfa. Rzut rożny wykonany przez Santiago Bueno.37'Ful: Bernardo Espinosa (Girona).37'Juan Soriano (Teneryfa) został sfaulowany w strefie obronnej.33'Ful David Juncà (Girona).

33'Elady (Teneryfa) został faulowany na prawym skrzydle.33'Ful od Cristhian Stuani (Girona).33'José León (Teneryfa) został faulowany w strefie obronnej.31'Corner, Tenerife. Róg wykonany przez Ivána Martína. Faul 27' Aleix García (Girona).

27′ Pablo Larrea (Teneryfa) został sfaulowany w strefie obronnej.26′ Piłka ręczna Jeremy'ego Mellota (Teneryfa).25′ Próba niecelna Cristhian Stuani (Girona) strzał prawą nogą ze środka pola.Teneryfa. Rzut wykonany przez Juanpe.21′ Corner, Girona. Róg wykonany przez Carlosa Pomaresa.

19'Próba chybiona Álex Baena (Girona) strzelił prawą nogą ze środka pola bardzo blisko prawego słupka, ale nieco zaboczył. Asystuje Cristhian Stuani.19'Strzał uratowany pod słupkami na poziomie gruntu. Iván Martín (Girona) strzela prawą nogą ze środka pola karnego.17'Próba nieudana. Borja García (Girona) kieruje się ze środka pola karnego.10'Álex Baena (Girona) rzut wolny.10'Carlos Pomares (Teneryfa) ) został sfaulowany w strefie obronnej.

10'Niecelny strzał. Álex Baena (Girona) strzelił prawą nogą spoza pola karnego bardzo blisko lewego słupka, ale z bezpośredniego rzutu wolnego wyszedł lekko za daleko.8'David Juncà (Girona) faulował przeciwnika half.8'Ful Jeremy'ego Mellota (Teneryfa) 5'Strzał obroniony spod słupków na poziomie gruntu. Mario González (Teneryfa) strzał prawą nogą spoza pola karnego. Wspomagany przez Aitor Sanz.4'Corner, Teneryfa. Róg wykonany przez Santiago Bueno.

2'Borja García (Girona) został sfaulowany na lewym skrzydle.2'Mario González (Teneryfa) jest faulowany.1'Cristhian Stuani (Girona) jest faulowany.1'Jeremy Mellot (Teneryfa) został sfaulowany w polu obrony. 1'Ful autorstwa Carlosa Ruiza (Teneryfa).

1'Christian Stuani (Girona) został sfaulowany na połowie przeciwnika Rozpoczyna się pierwsza połowa 0'Składy potwierdzone przez obie drużyny. Bohaterowie wyskakują na boisko, aby rozpocząć ćwiczenia rozgrzewkowe