Los Angeles Rams võidab vaidlusaluses Super Bowlis

Javier AnsorenaJÄTKAKE

Kui Los Angelese pimestavalt SoFi staadionil oli tabloole jäänud vähem kui poolteist minutit, vajas Cincinnati Bengals imet, et võita oma esimene Super Bowl koduväljakul mängiva Ramsi vastu. Need on need eepilised hetked, mis on reserveeritud legendidele ja "veerand" Joe Burrow on üks neist. See oleks olnud unistuste lõpp loole koledast pardipojast, NFL-i meeskonnast, kes pole kunagi tiitlit võitnud ja on kroonitud. Bengals võitis aastaid tagasi NFL-i halvima meeskonna, eelmisel aastal õnnestus neil võita vaid neli võitu ning sel hooajal, hoides kinni noortest lubadustest, nagu Burrow ja vastuvõtja Ja'Marr Chase, otsisid nad ajaloolist saavutust.

Reaalsus saabus. Burrow ees oli teiste seas Aaron Donald, võib-olla mängu parim kaitsja, metsaline, kes jahib ja võtab ägedalt tagamängijaid maha. Kuna Burrow oli pinges ja meeleheitel, võttis Donald temaga vastu ja lõpetas unenäo.

Super Bowli lemmikmeeskond Rams täitis prognoosi ja võitis oma ajaloo teise tiitli. Esimene pärast Los Angelesse kolimist – enne St. Louis’s viibimist – ja nende uues kodus, vapustav staadion, mis maksis 5.000 miljonit dollarit.

Nende võit oli riskantse kihlveo tulemus: nad on tugevdanud oma meeskonda vastutasuks selle eest, et neil on tulevikus halvemad võimalused uuendada "draftis" olevaid meeskondi, et sellel hooajal sellega mängida. Tema suurkuju on Donald, keda on sel aastal ümbritsenud "veerand" Matthew Stafford, veteran ja soliidne režissöör, kes on veetnud palju aastaid tolmu süües sellises kaotavas frantsiisis nagu Detroit Lions; novembris lahkunud kaitsemängija Von Miller ja äärekaitsja Odell Beckham Jr., kes on lõpetanud suurepärase hooaja. Temaga on Rams suutnud lõpule viia unistuste rünnaku, kuna nende teine ​​suurepärane vastuvõtja Cooper Kupp on olnud oma positsioonil liigas parim.

Lõppkokkuvõttes paistis algusjärgus silma Beckham. Stafford tugines temale, et aidata Ramsil esimese poolaja lõpus 10:3 juhtima minna. Bengals ei leidnud rünnakutes rohkem voolu ja ainult mõned fantaasiaaktsioonid, nagu XNUMX-meetrine sööt Burrow'st Chase'i, mille vastuvõtja võimatu akrobaatikaga haaras, hoidsid neid vee peal.

Kuid Beckham vigastas põlve ning teise poolaja algusega ning poolajashowst kuumaks läinud tujuga läksid tabelid ümber. Bengals aheldas Burrow'lt söödu, vaheltlõike Staffordile ja ajutise tagasituleku.

Pingeline ja vaidlusi tekitanud mäng kulus tablool peaaegu ühegi liigutusega. Ramsi löök jättis ta seisul 16:20 Los Angelese meeskonna vastu ja selle olukorraga jõuti kahe viimase minutini. Ramsi pallivaldamise, Staffordi mõõdukuse ja Kupi üleolekuga – ta valiti finaali MVP-ks – tegid nad kaitsjate vastu uue tagasituleku.

Bengalsil oli veel üks rünnak, et võita või viigistada, kuid Donaldi kolossaalne kuju ilmus, kui ta kukutas Burrowi, kui Ohio noormees, oma osariigi kangelane, andis oma käele viimase söödu.

25-aastasest Burrowst oleks võinud esimene mängija, kes võitis Heismani karika, millega tunnustatakse parimat kolledži tagamängijat, ülikooli rahvusliku meistritiitli, mille ta võitis 2020. aastal Louisiana osariigi ülikooliga, ja Super Bowli.

Kuid täna õhtul salvestatud noormees ei olnud lühikestesse pükstesse riietatud. Ramsi treener Sean McVay on 36-aastane ja noorim meistriliiga meeskonda juhtinud.