viib Chiefsi Super Bowli võiduni

See ei juhtu alati. Kuid sel pühapäeval toimunud Super Bowlis oli väljakul nähtu parem poolajal toimunud muusikalisest saatest. See ei olnud Rihanna süü, kes korraldas suurejoonelise algusega kena "show", istudes lendavale platvormile (mitte segi ajada Hiina õhupallidega) ja milles ta vaatas vastupandamatu seguga tantsides oma õnnestumisi. ja Kariibi mere disaini ja paremust. Süüdi olid Kansas City Chiefs ja Philadelphia Eagles, kes pakkusid viimaste aegade üht parimat NFL-i finaalturniiri, Ameerika jalgpalli liigat.

Esimesed võtsid selle eesotsas „veerandkaitsja”, Patrick Mahomesiga, kes on juba legend, tihedas ja väga vastuolulises finaalis. Viimasel hingetõmbel löödud märge pärast väga karmi ja vaieldavat viga USA-s telesaateid täitva Eaglesi vastu, mida ei unustata aastakümneteks, tõi võidu Chiefsile (38:35). . Aga enne seda oli see suurepärane matš, unustamatu lõpp.

Glendale’i staadionil puhkes elevus enne avakoplit. Kogu USA - ja üha rohkem inimesi välismaal - ootavad ekraani. Kaks meeskonda, kes rohkem viigistada ei saanud, hooajal sama palju võite ja kaotusi, isegi saadud punktide arvult. Staadion lipu juurde, kõige odavamad piletid eelõhtul umbes kolme purihambaga. Viimane ajalooline, esimene kord, kus kaks "veerandkaitsjat" või feldmarssalit, kõige otsustavam positsioon, olid mustanahalised: pealike jaoks Mahomes, kotkaste jaoks Jalen Hurts. Eaglesi treener Nick Sirianni on see, kelle hümni, Chris Stapletoni, riigi uusima tegelase, tume esitus kõlas, pisarad alla voolasid.

Kui mõni asjatundmatu tundis end staadioniistmel või kodus diivanil hiljaks jäämas, läks ülekaalukas algus käest. Esimesed kaks pallivalda lõppesid "touchdowniga", annotatsiooniga, iga meeskond koos oma kavandatud stsenaariumiga.

Esimest korda Eaglesi jaoks, sest pärast Hurtsi edasijõudmist on ta suutnud end varustada möödasõidu ja jooksu kombinatsiooniga. See oli Hurts ise, füüsiline imelaps, kelle alakeha on võimeline kükitama 270 naela, kes skoori nimel Chiefsi kaitsemüüri vastu põrutas. Ta tegi seda kogu mängu jooksul ikka ja jälle, iga kord, kui Eagles jõudis touchdowni jaardi kaugusele või palli valdaja.

Järgmisel mängul, kui pall oli Chiefsi käes, juhatas Mahomes nad järjekordsele „puudutusele“, leides seekord oma ustava maamehe, „tihe otsa“ Travis Kelce, suure veterani, kelle käed on pallimagnetid.

Möödus peotäis minutit ja mängust saab juba vaatemäng, iga meeskond oma stiiliga hästi esindatud: Hurtsi võime olla topeltoht – palliga jooksmine või lühike sööt – ja Mahomesi täpsus tantsida taskus. ' -kaitseruum, mis võimaldab meeskonnakaaslastel ründeliinil olla ja saata ülitäpseid sööte.

Sealt edasi läks matš katki, sest Hurts muutis stsenaariumi. Teisel veerandajal saatis ta 45 jardi stratosfääris söödu vastuvõtja AJ Browni jooksus, mis lõppes maandumisega ja toakaaslane teadis, et meeskond on eelisseisus. See pole selline näidend, millega Hurts on harjunud. Kumbki polnud see, keda ta vahetult pärast seda kannatas: ta kukkus palli arusaamatul viisil maha ning Chiefsi kaitsja tundis selle ära ja viis selle lõpptsooni. Jälle lips.

See on valus, Super Bowli ajalugu

Vaatamata nendele turbulentsidele oli Hurts mängu domineerija. Ta naasis, et lüüa veel üks jooksev touchdown, et ajalugu teha: keegi Super Bowlis polnud saanud kahte jooksvat touchdowni ja veel ühe söödu ning ta oli seda teinud ühel poolajal. Kotkad lendasid: nad said veel kolm punkti ühe löögi kohta ja läksid kümnes eduseisus riietusruumi. Kui teisel veerandajal oli mänguni poolteist minutit, väänas Mahomes oma pahkluu välja.

"Miski ei viinud mind väljakult ära," ütles Mahomes pärast finaali, hoides karikat ja konfetit juustes. Rääkimata sellest pahkluust. Ta sai "play-offi" esimeses mängus vigastada. Ta lonkas kogu konverentsi finaali Cincinnati Bengalsi vastu ja lõpetas kangelasliku jooksuga, mis oli tema meeskonna jaoks Super Bowlis otsustav.

Pärast seda, kui Rihanna laulis meditsiinimeeskond, astus Mahomes väljakule suurte tšempionide sihikindla ilmega. Esimesel vahetusel viis ta oma meeskonna palli juhtima Isiah Pacheco, liiga üheks sensatsiooniks kujunenud uuskaitsja, touchdowniga. Seejärel mängis ta laua suurepäraselt, jättes vastuvõtja Kadarius Toney üksi, et anda maandumissööt. Toney ise mängis suurepärases tagasijooksus nagu mullika trimmer, mis pani Chiefsi taas skoori löövasse suhu. Mahomes tegi sama söödu, kuid vastasküljele, vastuvõtja Skyy Moore'iga.

Mahomes ja Chiefs olid kotkaste omaga võrreldes üllatavalt parema kaitsega aururullid. Nad olid finaalist mõne minuti pärast ees 35:27. Hurts ei kortsunud: ta ründas Chiefsi kaitsemüüri, et saada karjäärile uus touchdown ja kaks täiendavat karjääripunkti ning viigistada 35-ga. Meeldejääva esitusega purustas ta karjääri jardide rekordi (70), mis kuulus Steve McNairi poolt 23 aastat.

Mahomes ei jäänud vastuseta. Vaid kahe minuti kaugusel tegi ta julge jooksu, mis viis tema meeskonna mängu lõpetamisele väga lähedale. Ta lonkas alles pärast jooksmist.

Ainult lõpp rikkus lõpu ära. Eaglesi kaitsjale määratud viga – lühike viga – vastuvõtjale, kerge tõrjumine vastuvõtjale, selline, mis sageli jääb märkamatuks, võimaldas pealikel palli jätkuvalt laiendada ja asetada end väga soodsasse positsiooni, et lüüa löök pulkadele. Philadelphias säutsuvad nad aastaid. Chiefs kulutas aega mängimata – fantastilise Super Bowli hägune –, tulistasid keppe, murdsid viigi ja viisid karika Missourisse.

Mahomes laiendas legendi - liiga ja finaali MVP, oma rekordis Super Bowli taga -, kinnitab Chiefs domineerivaks frantsiisiks ja Hurts on pärast põhjendust tühi. Igas mõttes.