Постановою Національної комісії від 19 січня 2023 р




Юридичний консультант

резюме

Стаття 7.1.g) Закону 3/2013 від 4 червня про створення Національної комісії з ринків і конкуренції в редакції Королівського указу-закону 1/2019 від 11 січня про невідкладні заходи щодо адаптації повноважень Національна комісія з ринків і конкуренції на вимоги, що випливають із законодавства Співтовариства щодо Директив 2009/72/CE та 2009/73/CE Європейського Парламенту та Ради від 13 грудня 2009 р. про спільні правила внутрішнього ринку електроенергії та природного газу, передбачає, що це функція Національної комісії з ринків і конкуренції, встановлена ​​циркуляром, методологія, параметри та база активів для винагороди об’єктів передачі електроенергії складають керівні принципи енергетичної політики. На виконання цієї компетенції затверджено Циркуляр 5/2019 від 5 грудня, який встановлює методологію розрахунку винагороди за діяльність з передачі електроенергії, який був опублікований в Офіційному державному віснику 19 грудня 2019 року.

Відповідно до статті 7.1-біс Закону 3/2013 від 4 червня Національна комісія з ринків і конкуренції постановою затверджує розмір винагороди за діяльність з передачі електричної енергії. Так само в статті 5.1 вищезгаданого циркуляру № 5/2019 від 5 грудня зазначено, що НКРР до початку слухання щорічно встановлюватиме розмір винагороди, яка визнається для кожного підприємства, що володіє об’єктами передачі енергії.

У цьому сенсі необхідно зазначити, що 29 червня 2020 року Верховний Суд виніс Рішення відповідно до процедури оголошення шкоди суспільним інтересам Наказу IET/981/2016 від 15 червня, яким встановлюється винагороди підприємств-власників об’єктів передачі електричної енергії за 2016 рік, частково оцінивши мету звернення Адміністрації. Згідно з цим рішенням було видано наказ TED/1311/2022 від 23 грудня, яким затверджено винагороду Red Eléctrica de España, SA, що відповідає серпню 2016 року.

Так само наказом TED/1343/2022 від 23 грудня встановлено винагороду компаній-власників об’єктів передачі електроенергії за 2017, 2018 та 2019 роки.

Затвердження вищезазначеної винагороди, яке очікувалося до вищезазначених наказів міністерства, вплинуло на затвердження резолюцій щодо винагороди, що відповідають рокам 2020 і наступним, які повинні бути виконані цим комітетом.

Щодо ануїтетів 2020, 2021 та 2022 років, постанов НКРЕКП від 26 лютого 2020 року, 28 січня 2021 року та 27 січня 2022 року, поїздки, відповідно, Тимчасово винагороди компаній, які володіють об’єктів передачі електричної енергії з посиланням на затверджену винагороду за ренту за 2016 рік, останню існуючу на той час.

Поки постанова про винагороду за 2023 рік не буде затверджена та не набуде чинності, винагорода, затверджена наказом TED/2023/1343 від 2022 грудня, щодо 23 року, який є останнім ануїтетом, буде застосована до розрахунків за 2019 рік .що його схвалено, також тимчасово та відповідно до винагороди за згаданим ануїтетом за 2019 рік, ануїтети за 2020, 2021 та 2022 роки, оскільки ця винагорода за 2019 рік, як зазначено в преамбулі наказу TED/1343/2022 , від 23 грудня, відображає передачу кореспонденції активів між Estebanell і Pahisa Energa, SAU та Red Elctrica de Espaa, SA, оскільки вона діє з 2017 року.

Таким чином, перейдіть до тимчасового встановлення винагороди, що відповідає 2023 році, яка буде застосовуватися до моменту, коли рішення про винагороду компаній, які володіють об’єктами для передачі електроенергії, набуде чинності за вказаний рік, відповідно до Циркуляру 5/2019 від грудня 5, сказане раніше.

З огляду на все вищезазначене, відповідно до функцій, визначених у статті 7.1.g) та статті 7.1bis Закону 3/2013 від 4 червня про створення Національної комісії з ринків і конкуренції, Палата з регуляторного нагляду постановляє:

Перший. До набрання чинності рішенням Національної комісії з питань конкуренції та ринків про затвердження винагороди компаній-власників об’єктів передачі електричної енергії на 2023 рік відповідно до методики, зазначеної у статті 7.1. g) Закону 3/2013 від 4 червня винагорода, затверджена наказом TED/2023/1343 від 2022 грудня, щодо 23 року або, якщо це застосовно, повинна застосовуватися до розрахунків за 2019 рік. , остання затверджена винагорода, винагорода, відповідно до якої також будуть тимчасово скориговані ануїтети за 2020, 2021 та 2022 роки, які не матимуть остаточної винагороди.

друге. Ця постанова публікується в Офіційному державному віснику відповідно до положень останнього абзацу статті 7.1 Закону 3/2013 від 4 червня про створення Національної комісії з ринків і конкуренції, набираючи чинності з наступного дня, коли вона стане відомою публікація.

Ця постанова припиняє адміністративний процес, і проти неї може бути подана адміністративна скарга до Національного суду протягом двох місяців з дня її публікації в Офіційному державному віснику відповідно до положень у четверте додаткове положення, 5, Закону 29/1998 від 13 липня. Цим зазначається, що з огляду на цю постанову неможливо подати апеляцію на скасування відповідно до положень статті 36.2 Закону 3/2013 від 4 червня.