Органічний закон 15/2022 від 27 грудня, який реформує Закон




Юридичний консультант

резюме

ФІЛІП VI КОРОЛЬ ІСПАНІЇ

Всім, хто бачить це і пробує.

Знайте: Генеральні кортеси схвалили і цим я санкціоную наступний органічний закон:

ПРЕАМБУЛА

yo

Статут автономії Арагону, схвалений Органічним законом 5/2007 від 20 квітня, який замінює попередній Статут 1982 року зі змінами, внесеними в дію в 1994 і 1996 роках, став важливим кроком уперед у консолідації та поглибленні інструментів самоврядування, а також у розширенні та консолідації сфер компетенції нашої громади, визнаючи позицію, яка відповідає Арагону як історичній національності.

Зараз необхідно продовжувати вживати заходів, щоб наш Статут автономії залишався життєвим стандартом, здатним адаптуватися до потреб і викликів, яких вимагає соціальна реальність ХХІ століття.

Реформа, яка зараз проводиться, має на меті відповісти на подвійну мету, якої широко вимагають політичні сили, представлені в Кортесах Арагону: придушення оцінок депутатів Кортесів Арагону та людей, які складають уряд Арагону, а також уникаючи хижацтва щодо представництва між провінціями, гарантуючи збереження 14 мінімальних місць на провінцію для виборів до Кортесів Арагону.

Чинний Статут автономії регулює статут депутатів і заступників і членів уряду Арагону в статтях 38 і 55, відповідно, включаючи зазначену прерогативу таким чином, що їх судове переслідування, через посаду, яку вони обіймають, відноситься до судових органів. вищий за суддю орган, який буде об’єктивно та територіально компетентним. Компетенція цих судових органів – Вищого суду або, у відповідних випадках, Верховного суду – охоплює, у терміни, встановлені Статутом автономії, рішення про їх винуватість, ув’язнення, переслідування та суд.

Уряди та політичні партії покликані сприяти відродженню демократичних заходів, які роблять можливим покращення та модернізацію демократичної якості державних і політичних інститутів, на додаток до зміцнення базового зв’язку довіри між виборцями та обраними, твердо зобов’язуючись дотримуватися цінує вершини нової демократії.

Aforamiento – це юридична фігура, яка сприймається більшістю суспільства як анахронічна, типова для минулих часів, яка сьогодні навряд чи вписується в статтю 14 Конституції Іспанії, яка закріплює принцип рівності громадян перед законом. З іншого боку, оцінка, оскільки вона припускає відсутність подвійної кримінальної інстанції, може суперечити різним міжнародним інструментам, ратифікованим нами, що не закріплює зазначене право. Таким чином, і враховуючи повну впевненість у незалежності судової влади, і, зокрема, звичайної юрисдикції, вважається, що ні заступники судів Арагону, ні члени уряду Арагону вони не повинні продовжувати користуватися цим прерогатива.

У будь-якому об’єктивному сегменті реформи стаття 36 Статуту автономії Арагону встановлює: Кортеси, як встановлено виборчим законом, складатимуться з числа депутатів від шістдесяти п’яти до вісімдесяти, відповідно до кожного виборчого округу. таке число, щоб кількість жителів, необхідна для віднесення депутата до найбільш густонаселеного округу, не перевищувала у 2.75 рази кількість жителів, що відповідає найменш населеному округу. У свою чергу, стаття 2 Закону 1987/16 від 13 лютого про вибори в автономному співтоваристві Арагону стверджує, що Кортеси Арагону складаються з 67 депутатів, причому кожна провінція відповідає початковому мінімуму в 13 депутатів, тоді як кортеси Арагону складаються з 28 депутатів. решта XNUMX депутатів розподіляються між провінціями відповідно до процесу, встановленого згаданою нормою.

Вищезазначений Закон 2/1987 від 16 лютого був підданий особливим змінам у березні 2019 року, щоб запобігти зменшенню населення в провінції Теруель, яке призвело б до втрати місця у згаданій провінції на регіональних виборах 2019 року. Однак , остаточне рішення було проблемою, яка повинна прийти рука об руку з реформою Статуту автономії Арагону.

Таким чином, демографічна еволюція Арагону в останні десятиліття зі збільшенням населення арагонської столиці та втратою населення в сільській місцевості, особливо в найменш заселених провінціях, робить необхідним за законом передбачити мінімальну кількість місць .за провінціями, що гарантує збереження представництва найменш населених провінцій, консолідуючи більш збалансовану територіальну модель.

Ця модифікація Статуту автономії, як і попередні реформи 1994, 1996 та 2007 років, спрямована на пошук максимального консенсусу між усіма політичними силами, розуміючи, що угода, завжди зручна та необхідна, особливо актуальна, коли йдеться про змінити основну інституційну норму всіх громадян Арагону.

Стаття 147.3 Конституції Іспанії встановлює, що реформа Статутів автономії буде приведена до процедури, встановленої в них, і вимагає, у будь-якому випадку, схвалення Генеральними кортесами органічним законом. У тому ж сенсі стаття 145 Регламенту Конгресу депутатів від 10 лютого 1982 року, розділи 1 і 2, виголошує, що ініціатива відповідає Уряду Арагону, Кортесам Арагону за пропозицією п’ятої частини. його членів, депутатів і заступників, а також до Генеральних кортесів, і що пропозиція щодо реформи потребує, у всіх випадках, схвалення Арагонських кортесів більшістю у дві третини та схвалення Генеральних кортесів органічним законом.

Окрема стаття Зміна Статуту автономії Арагону, затвердженого Органічним законом 5/2007 від 20 квітня

Зміни до Статуту автономії Арагону, схваленого Органічним законом 5/2007 від 20 квітня, у таких положеннях:

  • А. Статтю 36 викласти в такій редакції:

    Стаття 36 Склад

    1. Суди Арагону, як встановлено законом про вибори, складатимуться з певної кількості втеч, які складатимуться від шістдесяти п’яти до вісімдесяти.

    2. Кожна провінція буде представлена, у будь-якому випадку, мінімум 14 місцями.

    3. Відповідайте кожному виборчому округу таку кількість втеч, щоб кількість жителів, необхідна для віднесення одного до найбільш густонаселеного округу, не перевищувала втричі кількість жителів, що відповідає найменш населеному. Застосування цього правила ні в якому разі не може змінити мінімальну кількість втеч на провінцію, встановлену в попередньому розділі.

    LE0000244055_20221228Перейдіть до Пошкодженої норми

  • Позаду. Статтю 38.2 викласти в такій редакції:

    2. Під час виконання своїх повноважень вони не можуть бути затримані або затримані, за винятком випадків flagrante delicto.

    LE0000244055_20221228Перейдіть до Пошкодженої норми

  • дуже. Статтю 55 викласти в такій редакції:

    Стаття 55 Статут членів Уряду Арагону

    1. Президент та інші члени Уряду Арагону, які очікують виконання своїх повноважень, не можуть бути затримані чи затримані, за винятком випадків flagrante delicto.

    2. Закон Кортесів Арагону визначатиме Статут, повноваження та несумісність членів Уряду Арагону.

    LE0000244055_20221228Перейдіть до Пошкодженої норми

Єдине перехідне положення Оцінки

Нове положення, що міститься в статтях 38.2 і 55, посилаючись на персональний статут депутатів Кортесів Арагону та членів Уряду Арагону, буде застосовуватися з XI законодавчого збору.

Єдине заключне положення Набуття чинності

Ця реформа набуде чинності в день її опублікування в Державному віснику.

Таким чином,

Я наказую всім іспанцям, окремим особам і органам влади, дотримуватися і дотримуватися цього органічного закону.