УКАЗА ЗАКОН 3/2022 від 29 березня про доступ до даних




Юридичний консультант

резюме

Norma afectada por31/3/2022LE0000724597_20220411Перейдіть до нормиR Парламент Каталонії 313/XIV 6 Скорочено. 2022 CA Catalonia (підтвердження DL 3/2022, доступ до даних місцевих організацій та Департаменту освіти для застосування заходів, спрямованих на студентів із особливими освітніми потребами) Приховати / Показати коментарі

Див. Резолюцію 313/XIV Парламенту Каталонії про затвердження Закону 3/2022 про доступ до даних місцевих організацій та Департаменту освіти для застосування заходів, спрямованих на виявлення та збалансований розподіл студентів із певною освітою. потреби (DOGC 11 квітня).

LE0000723569_20220331Перейдіть до нормиДив. Резолюцію 313/XIV Парламенту Каталонії про затвердження Закону 3/2022 про доступ до даних місцевих організацій та Департаменту освіти для застосування заходів, спрямованих на виявлення та збалансований розподіл студентів із певною освітою. потреби (DOGC 11 квітня). LE0000724597_20220411Перейдіть до норми

Президент уряду Каталонії

Стаття 67.6.a) Статуту автономії Каталонії встановлює, що закони-декрети оприлюднюються від імені короля президентом Женералітату.

Відповідно, приймаю наступне

ЗАКОН УКАЗ

Виставка мотивацій

Розділ II Органічного закону 2/2006 від 3 травня про освіту регулює справедливість у освіті. Стаття 81 встановлює, що освітні органи повинні забезпечити превентивні та компенсаційні дії та гарантувати найсприятливіші умови для шкільного навчання всіх дітей, чиї особисті чи соціальні умови передбачають початкову нерівність у доступі до різних ступенів освіти. Необхідно забезпечити відсутність дискримінації чи сегрегації та реальну рівність у доступі та постійності в освітній системі. Щоб досягти цього, освітні адміністрації повинні вжити необхідних заходів для превентивної дії з учнем у ситуації соціально-освітньої вразливості, щоб сприяти його шкільній успішності.

Органічний закон також встановлює, що адміністрації гарантують адекватне та збалансоване навчання учня з особливою потребою в освітній підтримці та будуть вживати необхідних заходів, щоб уникнути сегрегації студента з соціально-економічних та інших причин.

Зі свого боку, Закон 12/2009 від 10 липня про освіту в статті 2 закріплює керівні принципи системи освіти. Між загальними принципами шкільної інклюзії та соціальної згуртованості, а також між організаційними принципами стабільної освітньої системи, співпраця, співпраця та співвідповідальність з муніципалітетами та іншими державними адміністраціями.

Для дотримання положень державних нормативних актів та правил Каталонії, декрету 11/2021 від 16 лютого про програмування освітньої пропозиції та процедури вступу в центри Служби освіти Каталонії, включеного в розділ 2, створення органів для участі між освітньою спільнотою, місцевою адміністрацією та Департаментом освіти у програмуванні освітньої пропозиції та в процесі вступу, що має особливе значення для місцевих планових рад, комітетів участі та підрозділів виявлення. Аналогічно, у боротьбі проти шкільної сегрегації та за справедливість основоположну роль відіграють комісії з гарантій прийому та муніципальні відділи шкільного набору.

Розділ 6 Декрету 11/2021 від 16 лютого присвячений шкільній справедливості та збалансованому навчанню учня у навчанні другого циклу дитячої, початкової та середньої освіти.

У боротьбі з сегрегацією статтею 53 Декрету 11/2021 від 16 лютого встановлено, що вона відповідає Департаменту:

  • a) Щорічно оцінювати рівні освітньої сегрегації, існуючі на місцевому рівні, і якщо так, то низьке питання про те, де відбувається втрата студентів у певних осередках, в рамках місцевих рад з планування освіти, з метою розробки та застосування заходи з управління процесом вступу або покращенням умов навчання, які проводяться.
  • б) Оцінити процедуру вступу, звертаючи увагу на показники, пов'язані з впливом на зменшення шкільної сегрегації.
  • в) Визнати тверезу інформацію про соціальні характеристики студентів, необхідну для виявлення соціально вразливих студентів для боротьби з освітньою сегрегацією та підтримки рівних можливостей.

Боротьба із шкільною сегрегацією є необхідною та обов’язковим кроком, оскільки вона передбачає вразливість права на освіту з рівними можливостями, захищених Конвенцією про права дитини Організації Об’єднаних Націй. Ця боротьба проти шкільної сегрегації полягає у забезпеченні того, щоб школи в одному районі мали подібний соціальний склад і еквівалентні території, де вони розташовані. Школа повинна відображати соціальну суміш (міжкласову, міжкультурну тощо), яка виникає на території.

Обов’язком місцевих планових рад є прийняття конкретних заходів для сприяння шкільній рівності та соціальної згуртованості, які були встановлені в Декреті 11/2021 від 16 лютого, як засіб зменшення шкільної сегрегації в муніципалітеті. Саме тому Департамент освіти через місцеві планові ради, комісії з гарантій приймання та відділи виявлення, тим не менш, повинен мати доступ до даних місцевих органів про сім’ї з дітьми шкільного віку та у ситуації вразливості, що дозволяє досягти мети проти шкільної сегрегації, зазначеної в описовій частині цього Закону, шляхом виявлення специфічних освітніх потреб, що випливають із соціально-економічних та соціокультурних ситуацій.

Двосторонній обмін інформацією між адміністраціями з освітніми компетенціями покращує та прискорює процеси реалізації компетенцій, які дозволяють їм краще розвиватися в умовах рівності та інклюзії. Повноваження місцевих реєстрацій, які надають нормативні акти, виправдовують потребу Департаменту освіти включити необхідні дані з Реєстру студентів Каталонії для здійснення повноважень щодо планування та запобігання шкільній сегрегації.

Шкільна сегрегація – це неминуча реальність, яка стає явним фактором нерівності для найбільш вразливих неповнолітніх, з якою Управління освіти має боротися на всіх рівнях. Застосування Указу 11/2021 від 16 лютого в контексті надзвичайної ситуації, спричиненої спалахом епідемії COVID-19 та зростанням рівня ризику бідності чи соціального відчуження, показало надзвичайну необхідність боротьби зі школою. сегрегацію якнайшвидше, до того, як студентський колектив опиниться в невигідній освітній ситуації та на момент вступу в систему освіти кожної групи неповнолітніх.

Так само, лише терміновий регламент дозволяє зменшити в наступному навчальному 2022-2023 навчальному році шкільну сегрегацію та сприяння шкільній рівності та соціальному згуртованості через запропоновану співпрацю, оскільки будь-яка інша процедура спричинить затримку її застосування між однією та двома школами. років. Існуючі законодавчі інструменти термінового або швидкого опрацювання, такі як термінове розгляд або розгляд в одноразовому читанні, не дозволяють затверджувати заходи, встановлені цим Указом, у разі невідкладної необхідності. Єдиним нормативним актом, який дозволяє затверджувати з необхідною швидкістю, є Декрет-закон.

Таким чином, використовуючи дозвіл, наданий статтею 64 Статуту Автономії Каталонії, відповідно до статті 38 Закону 13/2008 від 5 листопада, Президентства Женералітату та Уряду;

За поданням Міністра освіти та попереднього обговорення Урядом

Указ:

Стаття 1 Об'єкт

Обмін даними між Департаментом освіти та місцевими установами забезпечується через органи, які беруть участь у програмуванні освітньої пропозиції та в процесі вступу, наприклад, блоки виявлення.

Стаття 2 Дані місцевих суб'єктів

Департамент освіти уповноважений через органи, які беруть участь у програмуванні освітньої пропозиції та в процесі прийому, такі як блоки виявлення, отримати доступ до даних місцевих органів Каталонії про сім'ї з дітьми у Віку обов'язкового шкільного навчання. , необхідні дані для визначення студентів із специфічними освітніми потребами, що випливають із соціально-економічних та соціокультурних ситуацій. Ці дані, отримані без згоди зацікавлених сторін, мають ідентифікаційний характер, дані про контакти та дані, що стосуються індикаторів уразливості, наведених нижче:

  • – Сім’ї з дітьми обов’язкового шкільного віку, які відвідували соціальні служби протягом останніх 24 місяців.
  • – Сім’ї з дітьми обов’язкового шкільного віку, які отримують соціальну допомогу, у яких межа доходу, на яку надається знижка, нижча за показник достатнього доходу для Каталонії (IRSC).
  • – Сім’ї з дітьми обов’язкового шкільного віку, які перебувають у ситуаційній ізоляції, якими опікуються соціальні служби.
  • – Сім’ї з дітьми обов’язкового шкільного віку, які є бенефіціарами допомоги при оренді житла.
  • – Сім’ї з дітьми обов’язкового шкільного віку іноземного громадянства, які не мають права на проживання (без посвідки на проживання).

Стаття 3 Дані Департаменту освіти

Департамент освіти уповноважений через органи, які беруть участь у програмуванні освітньої пропозиції та в процесі прийому, такі як підрозділи виявлення, надавати дані місцевим установам для здійснення повноважень у питаннях планування та запобігання навчанню. сегрегація. Дані надаватимуться шляхом вилучення з інформаційних систем:

  • – Дані про особистісні характеристики:
    • Секс.
    • Рік народження.
    • Національність.
    • Без народження.
  • – Дати проживання:
    • Тип дороги загального користування.
    • Номер дороги загального користування.
    • Номер дороги загального користування.
    • Муніципалітет проживання.
    • Поштовий індекс.
  • – Освітні дані:
    • Код освітнього центру.
    • Зареєстрований навчальний код.
    • Зарахований рівень освіти.
    • Наявність специфічних потреб у освітній підтримці (так/ні).

Тип специфічних потреб у освітній підтримці, пов’язаних із сімейними, соціальними, культурними чи економічними ситуаціями чи соціальним недоліком.

Стаття 4 Конфіденційність і безпека даних

1. Суб'єкти, відповідальні за комунікації, повинні застосовувати методи, заходи та організації, що відповідають чутливому характеру інформації, щоб гарантувати та періодично перевіряти конфіденційність, цілісність, простежуваність, доступність та достовірність інформації, а також здійснення прав та обов'язок інформувати зацікавлених осіб.

2. Інформаційні системи, що містять дані студентів та їхніх сімей, повинні застосовувати механізми контролю доступу за профілями користувача, які забезпечують відстеження цих запитів.

3. Доступ до даних, встановлених статтями 2 і 3 цього Декрету Закону, можуть мати лише особи, прямо уповноважені на підставі покладених на них функцій і зобов'язані дотримуватися конфіденційності.

Остаточна диспозиція

Цей указ-закон набуде чинності в той же день після його опублікування в Офіційному віснику Женералітату Каталонії.

Тому наказую всім громадянам, на яких поширюється дія цього Закону, співпрацювати у його виконанні, а відповідні суди та органи влади забезпечують його виконання.