Виконавчий регламент (ЄС) 2023/903 Комісії від 2




Прокуратура КНДР

резюме

ЄВРОПЕЙСЬКА КОМІСІЯ,

Беручи до уваги Договір про функціонування Європейського Союзу,

Беручи до уваги Регламент (ЄС) 2022/870 Європейського Парламенту та Ради від 30 травня 2022 року щодо тимчасових заходів лібералізації торгівлі (1), включаючи, зокрема, його статті 4 і 9,

враховуючи наступне:

  • (1) У результаті неспровокованої та невиправданої агресивної війни Росії проти України з 24 лютого 2022 року та з метою підтримки української економіки Європейський Союз запровадив Регламентом (ЄС) 2022/870 заходи безпеки, лібералізацію торгівлі, що доповнює торгові пільги, що застосовуються до української продукції згідно з Угодою про асоціацію між Європейським Союзом та Європейським співтовариством з атомної енергії та їх державами-членами, з однієї сторони, та Україною, з іншої сторони (2) (далі - Угода про асоціацію). Зокрема, стаття 1 Регламенту (ЄС) 2022/870 передбачає, серед іншого, призупинення всіх тарифних квот, встановлених у Додатку IA Угоди про асоціацію. Також передбачено, що продукція, на яку поширюються ці квоти, має бути допущена до імпорту в Союз з України без сплати мита.
  • (2) Агресійна війна Росії також суттєво обмежила доступ України до чорноморських портів і, таким чином, перешкодила країні експортувати свою продукцію до решти світу та імпортувати продукцію, яка їй потрібна. Щоб уникнути глобальної продовольчої безпеки та підтримати встановлення зв’язків України з Союзом, Комісія сприяла використанню альтернативних транспортних маршрутів (надалі «Коридори солідарності Україна-ЄС») для полегшення двосторонньої торгівлі та доступу України до світових ринків (3 ) .
  • (3) В результаті спільних зусиль держав-членів, зокрема Польщі, Словаччини, Угорщини, Румунії та Болгарії, а також зусиль України, Молдови, інших міжнародних партнерів і Комісії, коридори солідарності між ЄС і Україна стала джерелом підтримки української економіки та нового зв’язку з Союзом, що також послужило запобіганню глобальній продовольчій кризі (4) .
  • (4) Незважаючи на те, що за останні місяці було досягнуто багатьох покращень, значні вузькі місця логістики все ще існують. Насправді інфраструктури все ще недостатньо, щоб впоратися зі збільшенням трафіку, зокрема на кордонах між Україною та державами-членами. Якщо вам терміново потрібно обладнати ємність для перерв, де вам доведеться збільшити свої логістичні витрати, ви не повинні забувати, що існує проблема, що засоби для встановлення штатів швидко вплинуть на вас понад вашу максимальну ємність. Таким чином, зростає потреба в оптимізації середнього сполучення, кращій координації транзиту, покращенні інфраструктури та зниженні загальних витрат на логістику, гарантуючи, що окрім пшениці, насіння кукурудзи, ріпаку та соняшнику, що походять з України, можуть досягати більшої кількості місць у підрозділі і поза ним за потреби.
  • (5) Як наслідок збільшення витрат на логістику та банок для пляшок, описаних вище, відбулося збільшення подальшого імпорту з України до держав-членів, близьких до України. Цей імпорт насичує складські потужності та логістичні блоки, зокрема в Болгарії, Угорщині, Польщі, Румунії та Словаччині. Ці обставини виникають через економічну життєздатність місцевих виробників у цих державах-членах. Виходячи з цього, Комісія вважала, що існували виняткові обставини, які вплинули на місцевих виробників підрозділу. Враховуючи терміновість ситуації та нагальну потребу вирішити це питання, на даному етапі неможливо провести розслідування відповідно до Регламенту (ЄС) 2022/870. З огляду на ці обставини, Комісія вважає, що необхідні негайні дії у формі превентивних заходів відповідно до статті 4(9) цього Регламенту.
  • (6) За винятком випадків, коли йдеться про виконання контрактів, підписаних до набрання чинності цим Регламентом, тому необхідно забезпечити, щоб насіння пшениці, кукурудзи, ріпаку та соняшнику, що походять з України, конкуруючи за однакову ємність для зберігання, , відправляються на вільну практику або включаються до режимів митного складу, вільної зони чи внутрішньої переробки, як встановлено в Регламенті (ЄС) №. 952/2013 Європейського Парламенту та Ради (5), лише в державах-членах, крім Болгарії, Угорщини, Польщі, Румунії та Словаччини.
  • (7) Однак це обмеження не впливає на переміщення таких товарів у або через Болгарію, Угорщину, Польщу, Румунію чи Словаччину до іншої держави-члена або до країни чи території за межами митної території Союзу. , під митним транзитом режим, передбачений статтею 226 Регламенту (ЄС) №. 952/2013.
  • (8) Відповідно до статті 4(9) Регламенту (ЄС) 2022/870, Комісія повідомила Комітет Митного кодексу, згаданий у статті 5(1) цього Регламенту.
  • (9) З метою запобігання спекулятивній поведінці операторів ринку цей Регламент має набрати чинності в день його публікації та застосовуватися до 5 червня 2023 року.

ПРИЙНЯЛА ЦІ ПОЛОЖЕННЯ:

Стаття 1

За винятком виконання контрактів, підписаних до набрання чинності цим Регламентом, випуск у вільний обіг або включення до режимів митного складу, вільної зони чи внутрішньої переробки продуктів, що походять з України, перелічених у додатку до цього Регламенту, здійснюється лише дозволено в державах-членах, крім Болгарії, Угорщини, Польщі, Румунії та Словаччини.

Стаття 2

Цей Регламент набирає чинності з дня його публікації в Офіційному журналі Європейського Союзу та застосовуватиметься з 5 червня 2023 року.

Цей Регламент є обов’язковим у всіх його елементах і безпосередньо застосовується в кожній державі-члені.

Вчинено в Брюсселі 2 травня 2023 року.
Для Комісії
Президент
Урсула фон дер Лейєн

ДОДАТОК

Опис продукту Код товару Пшениця Пшениця та меслін 1001 Кукурудза Маз 1005 Насіння ріпаку Насіння ріпаку або ріпаку, дроблене чи неподрібнене 1205 Насіння соняшнику Насіння соняшнику, подрібнене чи неподрібнене 1206