Girona 4 – Real Madrid 2: Real Madrid umazano rdeč iz Gerone

Torek konec aprila, s 30 stopinjami, ob 19.30 in brez ničesar na kocki. Tekma v Montiliviju v teh okoliščinah ni tista, zaradi katere bi navijači Real Madrida morali izmisliti družinske obveznosti ali zdravniške preglede, da bi predčasno zapustili pisarno. Prihaja še finale pokala z Osasuno in polfinale lige prvakov. Ni treba izgubljati energije in glasu za že izgubljene bitke. Težava je v tem, da to počne ekipa sama.

Sramoten poraz v dežju Girone, neprimeren za beli ščit, ki ga je včeraj branil le Vinicius, kot si zasluži, edini, ki je želel igrati in tekmovati. Eno je marca izgubiti ligo, drugo pa se vleči na igrišču. Nazadnje je nogometaš Madridčanom zabil štiri zadetke Lewandowski aprila 2013 v dresu Borussie Dortmund. Deset let pozneje je Taty Castellanos preživel najboljši večer v svoji karieri.

• Gerona: Gazzaniga; Arnau, Bueno, Juanpe, Miguel Gutiérrez (Hernández, min.89); Romeu, Couto, Tsygankov (Valery, min.72), Iván Martín (Artero, min.90+2), Riquelme (Reinier, min.89); Castellanos (Stuani, min.72).

• Real Madrid: Moon; Carvajal (Lucas Vázquez, min.79), Militao, Rüdiger, Nacho (Camavinga, min.52); Modrić (Tchouameni, min.63), Kroos, Valverde; Asensio, Rodrygo (Mariano, min.79) in Vinicius.

• Goli: 1-0, 12. min.: Castellanos. 2-0, 24. min.: Castellanos. 2-1, 34. min.: Vinicij. 3-1, 46. min.: Castellanos. 4-1, 62. min.: Castellanos. 4-2, min.85: Lucas Vázquez.

• Sodnik: Iglesias Villanueva (C. Gallego). V Gironi je z rumenim kartonom opozoril Arnaua (min.43); ter Vinicius (min.37) in Militao (min.65) pri Real Madridu.

Brezhibna zmaga Míchelove Girone, tistega trenerja, ki odkrito priznava, da želi videti, da bi se Manchester City dokopal do Madrida. Girona je v lasti iste skupine, Pep pa je prijatelj trenerja Vallecana. Ni politično korektno, a vsaj ne krši zakona, kar je posebnost tega področja.

Običaj je tudi lov za Vinicijem, s privoljenjem sodnika. Včeraj je bil na vrsti Iglesias Villanueva, ki pa ni storil ničesar, česar niso storili že mnogi drugi. Galicijski sodnik je kmalu označil ozemlje. Dvoboji do meje predpisov in žvižganje. 1-0, ki se je materializiral po hudi položajni napaki belih srednjih branilcev, oba zunaj svojega območja, se je rodil iz 3.560. Odprt bar.

To je bila lambretta proti Arnauu, kot pred tarascado Romeua, nato pa grozljiv napad Santija Buena, pri čemer so njegovi čepi božali Ahilovo peto Brazilčeve leve noge. Nadaljuj!

Vinicij je obnorel izgubil živce in se celo začel prepirati s travo. Pokreti tresenja ščita, izzivanje tribun, spopadi z več igralci Girone in jezni protesti proti Iglesiasu Villanuevi, sodniku z manj osebnostjo kot 'Gublin'. Prav tako ni ocenil, da bo Vinicius videl rumeno pred tistimi, ki so ga brcali. Bingo.

Po minutah je Galičan v 43. minuti opomnil Arnaua, potem ko je Viniciusa vrgel na tla, ga zadel v koleno in v obraz. Dvojni udarec, kako umazano poceni. Brazilec ima v tej sezoni devet rumenih kartonov, kar je toliko, kot jih je dobil Benzema v 14 letih v Madridu.

Če smo iskreni, prvi polčas za Madridčane ni bil slab, a zadaj so igrali z napisom "zaprto zaradi dopusta". Kdo je Ancelottiju rekel, da je njegova ekipa plačala Camavingino odsotnost v obrambi. Do 2:0 je prišla tudi huda napaka Militaa, zmeden s 40-metrovko in nenevaren v dvoboju s Castellanosom. Tudi ledni vratar Lunin ni veliko pomagal.

Ukrajinec, začetnik zaradi Courtoisove izgube v zadnji minuti zaradi gastroenteritisa, je eden najbolj nerazložljivih igralcev, ki so šli skozi klub v zadnjih letih. Castellanosu se je strel izmuznil izpod nog. Jasno je zakaj ne igra niti v pokalu.Daj mu kasabo pa išči ekipo poleti. Za njegovo dobro in dobro Madrida.

Dva strela med palicami, kar trije so bili že ob začetku drugega polčasa, sta bila namenjena tudi v mrežo. Madridčani so slačilnico zapustili dve minuti pred Girono. Seveda, vrnitev, vendar brez noža in vilice ne gre jesti. Ni minila niti minuta po ponovni igri, ko je Couto razkril Nacha, s preprosto dolgo žogo, da bi videl, kdo je največ tekel, Taty pa je storil enako, znova z Militaom in Rudigerjem. Neoznačen strel, brez kakršnega koli nasprotovanja belih centralnih branilcev, niti najmanjšega kančka ustrahovanja s strani Lunina. Neviden.

Četrti je prinesel najslabšo igro Militaa kot branilca Real Madrida. Po kratkem kotu je Riquelme izvedel v prostor. Argentinskemu napadalcu, ki je mirno ležal na Ederjevem hrbtu, sploh ni bilo treba izpodbijati strela. Militao ni niti skočil. Strel z glavo na rdeče. 4-1.

Še pol ure je ostalo in v glavah Madridčanov je odmeval stavek brazilskega osrednjega branilca iz prejšnjega tedna. "Sem na poti, da postanem najboljša obramba na svetu." Iztegovanje prsi nikoli ni bil dober izhod. Ancelotti, zmeden in z večjo kadenco žvečenja žvečilnega gumija kot običajno, je na koncu potegnil Mariana in Lucasa. In Viniciusa, ki ga ni odstranil, čeprav je večkrat deskal drugi rumeni val.

Od začetka do konca je bil Brazilec edini, ki je dostojno nosil majico. Po njegovi sijajni igri v 85. minuti so Madridčani končali s 4:2, zadel je Vázquez. Nezadostna ličila.