Dončićevih 45 točk ni nujnih proti najboljši ekipi v ligi NBA

Luka Dončić je nad Dallas Mavericks izpadel pri Sunsih (121-114) kljub temu, da je slovenska baza igrala kot eden najboljših igralcev sezone (45 točk). Miami Heat in Phoenix Suns sta ta ponedeljek močno prizadela, saj jim je uspelo poslati zmage na začetku svojih konferenčnih polfinalov v končnici lige NBA.

Sunsi so pod vodstvom Deandreja Aytona in Devina Bookerja v polfinalu zahodne konference premagali Maverickse. Ayton in Booker sta preplavila s 25 točkami in skoki ter 23-krat novimi žogami in servisi za rezultat, s čimer sta zasenčila odlično predstavo Slovenca Dončića.

Dončić, ki je zbral neverjetnih 45 točk, 12 skokov in osem podaj, bo to sredo znova poskušal izboljšati srečo na nasprotnem igrišču, da bi serijo izenačil z najboljšimi sedmimi tekmami.

Sunsi so v prvih nekaj minutah ustvarili vodstvo z 9:0 in le redko popustili. Streljali so 50,5 % z igrišča, prodali so tudi skoke 51-36 in premagali Maverickse že desetič zapored, če štejemo tekme rednega dela sezone.

To je prvič, da se je Dallas v Dončićevi štiriletni karieri v ligi NBA uvrstil v drugi krog posezonske sezone.

Zdelo se je, da sta Dončić in Maxi Kleber pripravljena na izziv, a ostali Mavsi niso naredili veliko, dokler ni bilo prepozno. Kleber je končal z 19 točkami.

Booker, ki je zelo hitro zgrešil med Phoenixovo zmago v prvem krogu trezen od Pelicansov zaradi napetega desnega stegena, se je danes vrnil, vendar je bil glede stabilizacije zdravja videti nekoliko bolj previden kot običajno.

To obotavljanje je počasi izginilo v prvi četrtini v ponedeljek, ko je dosegel 13 točk ter dodal še šest skokov in štiri podaje. Po drugi strani je Ayton prevladoval v barvi in ​​v srednjem tonu ter se približal svoji običajni raznolikosti udarcev in zakucav.

Veteranski igralec Chris Paul je dodal 19 točk, Cam Johnson pa 17 s klopi za Suns. Vseh pet začetnikov Suns je doseglo dvomestno gol.

Sixersi padejo brez Embiida

V ´Capital del Sol´, s Tylerjem Herrom in Bamom Adebayo na tarči, so Heat zadeli svojo prvo tekmo v polfinalu vzhodne konference proti Philadelphia 76ers in jih premagali s 106:92.

Herro in Adebayo sta preplavila s 25 točkami in sedmimi asistencami ter 24 točkami in 12 skoki ter Miamiju prinesla prvo točko. Druga tekma te serije bo v sredo v Miamiju.

The Heat, prvi nosilec na vzhodu, je igral brez zvezdniškega čuvaja Kyla Lowryja, ki je poškodovan v stegno.

Sixersi pa niso imeli svojega zvezdniškega kamerunskega strelca Joela Embiida, ki je odsoten za nedoločen čas zaradi zloma orbite, ki ga je utrpel na zadnji tekmi serije uvodnega kroga, ko so premagali Toronto Raptors (4-2).

Jimmy Butler je dodal 15 točk za Miami, ki je imel po 10 točk tudi Gabe Vincent in napadalec PJ Tucker.

76ersi so bili brez Embiida, finalista MVP rednega dela sezone, ki ga niti ni v Miamiju, ko okreva po poškodbi.

Nihče ne pričakuje, da bo Kamerunec v sredo zaigral na drugi tekmi te serije. In po pričakovanjih je bil pogrešan.

Pri Sixersih je Tobias Harris dosegel 27 točk, drugi pa sta mu dodala Tyrese Maxey z 19 in James Harden s 16 kartoni, devetimi vrečami in petimi asistencami.

Miami je že zgodaj agresivno padel, zmagal je Tuckerja nad Hardenom in pričakoval, da ga bo zaščitil v primeru, podobnem tistemu, ki ga je uporabil proti Traeju Youngu v prejšnji seriji proti Atlanta Hawks.

Domačini so v prvi četrtini prišli do prednosti do 12 točk, po nizu 10-2, ki ga je pripeljalo osem golov Herra, ki je tekmo začel na klopi. Zaostanek je bil še vedno udoben (46-36) sredi drugega po še enem košu Herra.

Hardenov skakalec z 28 sekundami zaostanka v drugi četrtini je popeljal 76ers v vodstvo z 51:50 na polčas, kar je njihovo prvo vodstvo noči.

Vendar pa je Adebayo prejel podajo od Tuckerja za zakucavanje, ki je v tretji povišalo Miami z 62-61 in to bi bila zadnja sprememba vodstva v igri.

Pozno v tretji tretjini je serija 10-0 ustvarila dobro blazino, nato pa je še ena serija 13-2 v začetku četrte četrtine povečala vodstvo Heat z 98-77.