Španija 114 – Bolgarija 87: Španija slavi proti Bolgariji

Španija se je živahno prebudila v spogledljivi Tbilisi Areni, pripravljena, da se ne prestraši na premieri Eurobasketa. Čeprav tekmec ni bil strašljiv, je običajno kolebanje ekipe na začetku prvenstva vabilo k preudarnosti. Dvomi, ki jih je Scariolova ekipa zelo hitro razblinili. Po nekaj minutah izmenjave je serija 12-0 sredi prve četrtine prelomila izid v korist ekipe. S Pradillo, ki je vodil drugo enoto, je Španija enkrat prevzela vodstvo in nenadoma vzela začetne živce (20-9, min. 7).

To je pomagalo, da je vse teklo bolj normalno in od tam se je tudi igra začela izboljševati, nekaj se je zataknilo pri prvih transakcijah. Premoč pod obročema je prinesla številne druge priložnosti Španiji, ki je razliko v elektroniki povečevala tako, da je ta ob polčasu presegla dvajset (57-35).

V tisti drugi četrtini ste lahko videli bistvo te ekipe: obrambo, hitrost in cilj. Prisotnost Garube in Rudyja - kakšna škoda za kapetana v njegovi 239. reprezentančni reprezentanci! - je povečala intenzivnost zadaj in Brownova samozavest je razkrila obroč za ekipo. Trojček, eden od endemičnih samcev med pripravo, je nenadoma postal vzdevek. Španija je dodala do osem golov, preden je šla skozi slačilnice, ki jih je bilo na koncu tekme 15.

17 točke

Lorenzo Brown je v svojem uradnem debiju s špansko ekipo končal kot najboljši strelec

Ameriški branilec je naredil korak naprej, ki ga je zahteval Scariolo v napadu, in končal kot najboljši strelec ekipe (17). Dobra opomba zanj ob njegovem uradnem debiju kot igralca za Španijo. Zunanja grožnja, ki je bila ena od velikih novic srečanja. Bolgarija se je namreč po premoru odločila, da nima kaj početi, in se tako sprostila, da je zapustila avtocesto proti obroču. Španija se je izognila tej obrambni brezbrižnosti in obe ekipi sta priredili ofenzivni festival. Več kot 30 točk za vsakega posebej, v izmenjavi košev, ki je ohranjala razliko v korist ekipe (89-66).

Zmago v žepu je Scariolo izkoristil za porazdelitev minut in truda. Za dvig samozavesti vaše celotne delovne sile med čakanjem na višje ravni. Skoraj vsi so to izkoristili, najbolj pa Juancho (13 točk) z iskricami sur plus različice in Jaime Fernández, ki je po dolgih poletjih, ko je ostal na pragu reprezentančnega nastopa, zablestel na uradni premieri z 12 točk

Španija je odšla z nasmehom, kar je najboljši način za soočanje s tem, kar je pred nami. Prva faza, ki ne dopušča napak in ki ima naslednji termin v soboto proti Gruziji. Gostitelj, ki bo zahteval več od ekipe, ki je začela z dobrim obrazom.