Энэ бямба гарагт Испанийн Эзэн хааны цомын эхний тойргийн эхний өдрийн тоглолтууд болж, энэ ням гаригт хаагдах юм. Тоглолтын үр дүн, хоёрдугаар шатанд шалгарсан багууд (томоор)
CD Manacor – FC Андорра (1-3)
UE Olot – Леванте UD (0-4)
CDA Navalcarnero – UD Logroñés (1-3, нэмэлт цагийн дараа)
Атлетико Сагунтино – Аморебьета (1:0, нэмэлт цагийн дараа)
CD Guijuelo – RC Deportivo (2-0)
Сестао голын клуб – Феррол уралдааны клуб (1-0)
SD Gernika Club – CD Leganés (0-0, пеналт)
Аренас клуб – CD Луго (1-0)
CD Utrera – AD Ceuta FC (0-1)
SD Beasain – Реал Спортинг (нэмэлт цагийн дараа 2-3)
CD Huétor Tajar – Albacete Balompié (0-3, нэмэлт цагийн дараа)
CD Гуадалахара – СД Понферрадина (2-1)
Racing Rioja CF – Gimnàstic de Tarragona (0-2)
CD Autol – RCD Mallorca (0-6)
CD L'Alcora – Elche CF (0-3)
CP Cacereno – Кордоба CF (3-0)
CD Паленсиа Кристо Атлетико – УД Ибиза (0-2)
CD Coria – CF Fuenlabrada (2-0)
CD Санта Амалиа – Вильярреал (0-9)
CD Rincón – RCD Espanyol (0-3)
С.Д Алмазан – Атлетико Мадрид (0-2)
13-р сарын XNUMX-ны НЯМ ГАРАГ КОПА ДЭЛ РЕЙ
Атлетико Пасо – Реал Мурсиа (1-1, торгуулийн цохилт)
Торремолинос клубын залуучууд – СД Хуэска (2-2, торгуулийн цохилт)
CF Vimenor – CD Mirandes (0-2)
Diocesan CD – Реал Сарагоса (1-0)
Виллависиосагийн CD үнэнч - CD Тенерифе (0-2)
CFJ Mollerusa – Rayo Vallecano (1-3)
RC Recreativo de Huelva – Burgos CF (1-1, торгуулийн цохилт)
AD Union Adarve – Линарес Депортиво (1-2)
CD Quintanar del Rey – Girona FC (1-2, хойшлогдсон)
CD Лас Розас – СД Эйбар (0-3)
CD Ибиза Питиусасын арлууд – Райо Мажадахонда (3-1)
SCR Пенья Депортива – Малага КФ (1-1, пеналт)
CD Alfaro – FC Cartagena (0-1)
РС Гимнастика де Торрелавега – Реал Овьедо (2-3, нэмэлт цаг)
CE Manresa – Pontevedra CF (1-3)
CD Arnedo – CD Atletico Baleares (1-1, пеналт)
Hercules de Alicante CF – CF La Nucia (2-4, нэмэлт цаг)
CD Алгар – RC Celta de Vigo (1-6)
Velarde CF – Sevilla FC (0-2)
Клуб Атлетико Сирбонеро – CF Intercity (0-1)
CD Teruel – UD Лас Палмас (0-1)
AD Сан Хуан – CD Numancia de Soria (0-2)
Йеклано Депортиво – Гранада КФ (2-3)
Coruxo FC – CD Eldense (2-2, торгуулийн цохилт)
Ourense CF – AD Alcorcón (1-1, торгуулийн цохилт)
Утебо ФК – АД Мерида (2-2, пеналт)
Клуб Ллейда Эспортиу – Депортиво Алавес (0-1)
Бодит Юнион клуб – Кадиз КФ (3-2)
CD Сан Роке де Лепе – Хетафе (2-3, хүлээгдэж буй)
CD Казалегас – Реал Сосьедад (1-4)
УД Алзира – Атлетик клуб (0-2)
CD Arenteiro – UD Almeria (2-0)