Осасуна 1 – Виљареал 0: Чими Авила го запре ладен Виљареал

Ажурирање

Натпреварот заврши, Осасуна 1, Виљареал 0. 90'+5′ Заврши второто полувреме, Осасуна 1, Виљареал 0. 90'+4′ Изблокиран обид. Ману Тригуерос (Виљареал) шутираше со десна нога од центарот на областа. 90'+3′ Корнер, Виљареал. Корнер изведе Лукас Торо.

90'+3′ Ману Тригерос (Виљареал) доби прекршок во одбранбената зона. 90'+3′ Фаул на Ману Санчез (Осасуна). 89′ Промена во Осасуна, Ојер Санјурхо влезе на теренот на местото на Рубен Гарсија. 88′ Промашен обид на Буле Диа (Виљареал) со глава од центарот на зоната, кој ја прескокна гредата по удар од корнер. 88′ Корнер, Виљареал. Корнер изведено од Аридан Хернандез.

84′ Промена во Виљареал, Френсис Кокелин влезе на теренот на местото на Даниел Парехо. 84′ Офсајд, Осасуна. Начо Видал направи длабок чекор, но Анте Будимир беше фатен во офсајд. 83′ Промашен удар на Анте Будимир (Осасуна) шутираше со десната нога од десната страна на внатрешноста на просторот. 82′ Фаул на Ману Тригерос (Виљареал). 82′ Рубен Гарсија (Осасуна) доби прекршок во одбранбената зона.

82′ Промена во Осасуна, на теренот влезе Аридан Ернандез на местото на Чими Авила. 81′ Арнаут Данџума (Виљареал) доби прекршок по левото крило. 81′ Фаул на Начо Видал (Осасуна). 77′ Промена во Виљареал, на теренот влегува Буле Диа на местото на Џовани Ло Селсо. 77′ Промена во Виљареал, Самуел Чуквуезе влезе на теренот за Јереми Пино.

77′ Промена во Виљареал, Ману Тригуерос влезе на теренот за Серж Орие. 74′ Чими Авила (Осасуна) доби жолт картон поради опасна игра. 74′ Фаул на Чими Авила (Осасуна). 74′ Џовани Ло Селсо (Виљареал) доби прекршок на спротивниот терен. 72′ Корнер, Виљареал. Корнер изведе Рубен Гарсија.

71′ Промена во Осасуна, Анте Будимир влезе на теренот на местото на Кике Гарсија. 71′ Промена во Осасуна, Дарко Брасанац влезе на теренот на местото на Хави Мартинез. 69′ Одбиен удар од Џовани Ло Селсо (Виљареал) шутираше со левата страна од десната страна од внатрешноста на просторот. 69′ Промашен удар на Кике Гарсија (Осасуна) шут со десната нога од десната страна на внатрешноста на просторот кој промашува лево. Помогнат од Чими Авила. 68′ Фаул на Мои Гомез (Виљареал).

68′ Начо Видал (Осасуна) доби прекршок во одбранбената зона. 68′ Етјен Капуе (Виљареал) доби прекршок во одбранбената зона. 68′ Фаул на Хави Мартинез (Осасуна). 66′ Даниел Парехо (Виљареал) доби прекршок во одбранбената зона. 66′ Фаул на Џон Монкајола (Осасуна).

63′ Гол! Осасуна 1, Виљареал 0. Чими Авила (Осасуна) со глава од центарот на шеснаесетникот. 62′ Промашен удар на Чими Авила (Осасуна) шутираше со лево од многу далеку и во неверојатна позиција која оди превисоко. Помогнат од Кике Гарсија. 61′ Промашен удар од Кике Гарсија (Осасуна) со глава од левата страна на внатрешноста на просторот, кој оди превисоко. По асистенција на Јон Монкајола со центаршут во областа по удар од корнер. 60′ Корнер, Осасуна. Корнер изведено од Џеронимо Рули. 59′ Корнер, Виљареал. Корнер изведе Лукас Торо.

60′ Шут стоејќи високо и низ центарот на голот. Рубен Гарсија (Осасуна) шутира со левата нога од центарот на областа. 59′ Блокиран удар од Етјен Капуе (Виљареал) шутираше со десната нога надвор од шеснаесетникот. 59′ Промашен удар на Серж Орие (Виљареал) шут лево од центарот на просторот кој промашува лево. Со помош на Мои Гомез. 58′ Промена во Виљареал, Мои Гомез на теренот влезе од Алберто Морено поради повреда. 56′ Офсајд, Виљареал. Алберто Морено се обиде преку топка, но Арнаут Данџума беше фатен во офсајд.

55′ Одбиен удар од Алберто Морено (Виљареал) лево шут од центарот на областа. Помогнат од Џовани Ло Селсо. 52′ Промашен обид Чими Авила (Осасуна) шут од левата нога надвор од шеснаесетникот по удар од корнер. 52′ Корнер, Осасуна. Агол изработен од Первис Еступињан. 51′ Офсајд, Виљареал. Алберто Морено се обидува да ја пробие топката, но Первис Еступинан е фатен во офсајд. 51′ Офсајд, Виљареал. Џовани Ло Селсо се обидува да ја пробие топката, но Алберто Морено е фатен во офсајд.

48′ Фаул на Џон Монкајола (Осасуна). 48′ Џовани Ло Селсо (Виљареал) доби прекршок во одбранбената зона. Почнува второто полувреме Осасуна 0, Виљареал 0. 45'+2′ Заврши првото полувреме, Осасуна 0, Виљареал 0. 45'+1′ Корнер, Виљареал. Корнер изведе Хуан Круз.

45′ Промашен обид на Давид Гарсија (Осасуна) со глава од центарот на областа, топката ја промаши десната страна од голот. По асистенција на Рубен Гарсија со центаршут во областа по удар од корнер. 44′ Корнер, Осасуна. Агол изработен од Первис Еступињан. 43′ Фаул на Етјен Капуе (Виљареал). 43′ Кике Гарсија (Осасуна) доби прекршок на спротивниот терен. 43′ Удар стоејќи под стапови на ниво на земја. Лукас Торо (Осасуна) со глава од левата страна на шеснаесетникот. Помогнат од Кике Гарсија.

41′ Промашен удар од Јереми Пино (Виљареал) со глава од центарот на областа, топката ја промаши десната страна од голот. Помогнат од Первис Еступињан со центаршут во областа. 39′ Даниел Парехо (Виљареал) доби прекршок во спротивниот терен. 39′ Фаул на Чими Авила (Осасуна). 37′ Етјен Капуе (Виљареал) доби прекршок на спротивниот терен. 37′ Прекршок на Лукас Торо (Осасуна).

36′ Алберто Морено (Виљареал) доби прекршок по левото крило. 36′ Прекршок на Хави Мартинез (Осасуна). 35′ Корнер, Виљареал. Корнер изведе Хуан Круз. 33′ Промашен обид на Давид Гарсија (Осасуна) шут со десна нога од центарот на просторот кој оди превисоко по удар од корнер. 33′ Корнер, Осасуна. Корнер изведе Раул Албиол.

32′ Корнер, Осасуна. Корнер изведе Раул Албиол. 32′ Прекршок на Алберто Морено (Виљареал). 31′ Џон Монкајола (Осасуна) доби прекршок во одбранбената зона. 31′ Корнер, Виљареал. Агол изведе Хуан Круз. 27′ Раул Албиол (Виљареал) доби прекршок во одбранбената зона.

27′ Фаул на Ману Санчез (Осасуна). 27′ Удар стоејќи под стапови на ниво на земја. Јереми Пино (Виљареал) шутираше со десна нога од десната страна на шеснаесетникот. Помогнат од Даниел Парехо. 26′ Серж Орие (Виљареал) доби прекршок во одбранбената зона. 26′ Прекршок на Лукас Торо (Осасуна). 24′ Офсајд, Виљареал. Даниел Парехо се обидува да ја пробие топката, но Первис Еступинан е фатен во офсајд.

22′ Офсајд, Осасуна. Џон Монкајола направи длабок чекор, но Чими Авила беше фатен во офсајд. 21′ Промашен обид Етјен Капуе (Виљареал) шутираше со десна нога надвор од шеснаесетникот. 19′ Џовани Ло Селсо (Виљареал) доби прекршок во одбранбената зона. 19′ Прекршок на Давид Гарсија (Осасуна). 18′ Прекршок на Раул Албиол (Виљареал).

18′ Кике Гарсија (Осасуна) доби прекршок во спротивниот терен. 11′ Одбиен удар од Начо Видал (Осасуна) шутираше со десната нога од центарот на областа. 10′ Корнер, Виљареал. Корнер изведе Хуан Круз. 10′ Одбиен удар од Арнаут Данџума (Виљареал) шутираше со левата страна од левата страна на внатрешноста на просторот. Помогнат од Џовани Ло Селсо. 7′ Фаул на Первис Еступињан (Виљареал).

7′ Начо Видал (Осасуна) доби прекршок во одбранбената зона. 6′ Промашен обид на Рубен Гарсија (Осасуна) шутираше со десната нога надвор од просторот кој оди високо и се одврати надесно. 5′ Корнер, Осасуна. Корнер изведена од Пау Торес. Почетокот ќе има приоритет. 0 ′ Потврдени порамнувања од двете екипи. Протагонистите скокаат на теренот за да започнат со вежбите за загревање