поведување

onvio

ONVIO, идеална платформа за сметководителите на иднината.

Големите платформи како ONVIO кои на образовно и работно ниво обезбедуваат големи придобивки за идните сметководители, има и други образовни сајтови...
Леер Мас
Учам бесплатно

Едукативна платформа Aprendo Libre: Одлична алтернатива за зголемување на образовното ниво на земјата.

Во моментов постојат веб-платформи како што е Aprendo Libre кои постојано се инсталираат во образовните установи со цел...
Леер Мас
Решете математика 2 Есо Анаја

Решете математика 2 Есо Анаја: Алтернатива за мерење на математичкото знаење.

Вообичаено е кај адолесцентите да создаваат сомнежи во однос на стекнатото знаење, а уште повеќе ако е ...
Леер Мас
Мудл ја центрира Севиља

Moodle Centros Sevilla, впуштајќи се во образованието на далечина на национално ниво.

Како и на други локации, Moodle Centros Sevilla се впушти во образовната област во рамките на оваа локација со ...
Леер Мас
Мудл центри Кордоба

Moodle Centros Córdoba како едукативна алатка која го поттикнува образованието на далечина.

Moodle Centros Córdoba е високо квалификувана платформа која е имплементирана низ целиот град ...
Леер Мас
DataSoft

DataSoft; неверојатен предлог за технолошко вклучување во образовните институции.

Како ефикасна алтернатива за централизирање на академските процеси, DatoSoft пристигнува на пазарот, веб систем кој овозможува подобро управување со ...
Леер Мас
платформата интегрира casd

Платформата го интегрира Casd, модалитет на онлајн студија.

Платформата Integra Casd стигна до образовните институции со цел да се промовира употребата на технологијата ...
Леер Мас
Академски компјутер

Академски компјутер, електронска алтернатива за централизирање на академските процеси во институциите.

Како што образовните институции сакаа да го решат образованието на далечина, создавањето на Академски персонален компјутер и можноста за ...
Леер Мас
Пакет Sisnotas.net

Сиснотас: Најдобра платформа за образовни академии.

Sisnotas беше одлична алатка да придонесе за воведување во дигиталниот свет што ја потекна еволуцијата на ...
Леер Мас

Табла во колумбиските институции: Научете како функционира и неговите придобивки кога ја користите.

За никој не е тајна дека со доаѓањето на пандемијата во светот, институциите беа принудени да...
Леер Мас
Марта Лопез

Дознајте повеќе за Marta López

Марта Лопез е прекрасна телевизиска соработничка, висока 1,62 метри, која е родена на 14 јануари, ...
Леер Мас
Химар Гонзалес

Дознајте повеќе за Himar González

Станува збор за повеќеслојниот метеоролог на Антена 3, Химар Гонзалес. Роден на 1 јуни 1976 година во Лас...
Леер Мас
Jaаиро Алонсо

Кој е iroаиро Алонсо?

Хаиро Алонсо е маж роден и израснат во Мадрид, кој својот професионален живот го започнал работејќи како стилист и фризер...
Леер Мас
Удар на Сандра

Која е Сандра Голпе?

Сандра Куп Канталехо е новинарка со шпанско потекло, која е родена на 19 јуни 1974 година во Сан ...
Леер Мас
Изабел Рабаго

Знајте с everything за Изабел Рабаго

Нејзиното целосно име е Марија Изабел Рабаго Риос, таа е новинарка и соработник на шпанската телевизија. Роден е во Ферор,...
Леер Мас
Лаура Матаморос

Дознајте повеќе за Laura Matamoros

Лаура Матаморос Флорес е шпанска натпреварувачка и соработничка во реално шоу, како и реномирана манекенка и бизнисменка...
Леер Мас
андреа данок

Запознајте ја Андреа Леви

Андреа Леви Солер е адвокат и политичар со шпанско потекло, припадник на Шпанската народна партија. Роден во Барселона на...
Леер Мас
Сонзоли нега

Сонзоли нега

Sonsoles Ónega Salcedo е новинар, телевизиски водител и писател со шпанско потекло. Роден во Мадрид, на...
Леер Мас

Есперанца Агире: Дама во служба на политиката

Нејзиното целосно име е Esperanza Aguirre Gil de Biedma, родена е на 3 јануари 1952 година во градот...
Леер Мас
Кико Хернандез

Дознајте повеќе за Kiko Hernández

Кико Ернандез е уметнички познат по тоа што е телевизиски соработник и водител со шпанско потекло. Исто така, тој е познат по ...
Леер Мас
Лусија Доминген

Која е Лусија Доминген?

Лусија Домингуин е шпанска бизнисменка и актерка, членка на познатата сага на меѓународно признати баскиски изведувачи. А ...
Леер Мас
патриција монтеро

Која е Патриша Монтеро?

Патриша е млада жена која работи како професионален модел и актерка на различни реномирани шпански телевизиски канали...
Леер Мас
Рафа Мора

Дознајте повеќе за Rafa Mora

Рафа Мора е лик кој пред да стигне до окото на камерите бил полицаец на територијата на Валенсија. Но, ...
Леер Мас
Алехандра Рубио

Дали сакате да знаете повеќе за Алехандра Рубио?

Алехандра Рубио е млада уметница, модел и водителка која е родена во Шпанија во 2000 година. Во моментов...
Леер Мас
Карлота Боза

Која е Карлота Боза?

Карлота е млада жена на многу млада возраст која има забележителна траекторија во нејзината кариера која лежи во ...
Леер Мас
Карлота Лизгачка

Дознајте повеќе за Carlota Corredera

Нејзиното целосно име е Елиса Карлота Коредера Лаугер, попозната како Карлота Коредера. Таа е водителка, режисер, телевизиски соработник...
Леер Мас
силвија пантоја

Запознајте ја Силвија Пантоја

Силвија Пантоја уметнички е позната по името Силвија Пантоја, а се карактеризира со тоа што е позната пејачка и ...
Леер Мас
јоланда рамос

Кој е Јоланда Рамос?

Јоланда Рамос е актерка, водителка и хумористка Ведет со шпанско потекло, позната по повеќекратните настапи на ТВ емисии.
Леер Мас
Дани Мартинез

Дознајте повеќе за Dani Martínez

Неговото полно име е Даниел Мартинез Виладангос, роден е на 25 декември 1982 година во градот Асторга, ...
Леер Мас
Сузана грисо

С about за Сузана Грисо

Лејди Грисо е познат лик во јавната сфера која се истакнува како водителка на шпанската телевизија...
Леер Мас
Се вчитува ...