Holland 2 (3) – 2 (4) Argentina: Geenius ja tema väravavaht päästavad Argentina

Sel reedel oli Lusaili staadionil mitmeid paranormaalseid nähtusi. Kummalised sündmused, mis viisid Argentina ahistavalt penaltite tõttu MM-i poolfinaalidesse, pärast matši, mis valitses seda kohta kuni teise poolajani. Albiceleste meeskond jõudis selle kannatuste äärmuseni, sest Van Gaal võttis teise poolaja viimases nurgas oma võlumärkmikust välja ootamatu mängu, kui Mateu Lahoz tegi Argentina ala äärel karistuslöögi. Weghorsti sooritatud hiilgav manööver võimaldas Hollandil mängu viigistada ja minna kõrgendatud tujuga lisaajale. Kui see ei õnnestunud, oli põhjuseks see, et väravavaht Dibu Martínez andis Messile lõpuviskes käe ja tõrjus hollandlaste kaks esimest tabamust.

• Holland Noppert; Ake, Van Dijk, Timber; Dumfries, De Jong, De Roon (Koopmeiners, 46), Blind (Luuk de Jong, 64); Depay (Weghorst, 78), Gakpo (Lang, 113), Bergwijn (Berghuis, 46)

• Argentina Dibu Martinez; Molina (Montiel, 105), Lisandro Martínez (Di María, Otamendi, Romero (Pezzella, 78), Acuña (Tagliafico, 78), Mc Allister, Enzo Fernández, De Paul (Paredes, 66), Messi Julián Álvarez (Lautaro Martínez, 82)

• Väravad 1-0, Molina, m. 35. 2-0, Messi, m. 72 (lk), 2-1, Weghorst, m. 84, 2-2, Weghorst, m. 90+10

• Penaltid (3-4) Van Dijk (löömine), Messi (värav), Berghuis (löök), Paredes (värav), Koopmeiners (värav), Montiel (värav), Weghorst (värav), Fernández (löök), Luuk de Jong (värav), Lautaro (värav)

• Kohtunik Mateu Lahoz (Hispaania). Ta manitses Walter Samueli (tehniline), Timber, Acuña, Romero, Weghorst, Luuk de Jong, Lisandro Martínez, Paredes, Berghuis, Van Dijk, Scaloni (tehniline), Messi, Otamendi, Bergwijn, Montiel

Argentina ei mängi jalgpalli. Ta kulutab minuteid lambipirni hõõrudes, nii et džinn välja tuleb. Ta on kole geenius, lühikeste jalgade, punaka habeme ja kurva näoga; geenius, kes kunagi ei naerata. Argentina on ahistav, kuid lootusrikas, sest ülejäänud kümme mängijat teavad, et see geenius, ükskõik kui puuduv ta ka ei näiks, justkui eksleks läbi teiste maailmade, kehastab end tavaliselt maagilises ja ettearvamatus hetkes. Albiceleste meeskonna matšid määravad sel moel põnevusfilmis, palliga mööda väljakul ekslemise või rivaali rünnakute kaitsmise, kuni ootamatult otsustab geenius ilma vin à cuentota pilvedest alla tulla ja realiseeruda. Sel reedel juhtus Lusaili staadionil see peaaegu paranormaalne nähtus 36. minutil.. Messi ilmus välja. Ta viskas palli ala servale ja filtreeris söödu Nahuel Molinale, kes ületas graatsiliselt Hollandi jalgade metsa. Tulemus oli sama lihtne kui liivale joone tõmbamine. Molina, kes võib-olla oli selle soovi avaldanud, kasutas geeniuse kingitust ära ja lõi palli Nopperti väravasse. Hollandi väravavaht vahtis kosmosesse, teadmata, kas kiruda oma kaitset või helistada Iker Jiménezile, et rääkida talle äsja kogetud kummalisest asjast.

Kuni selle hetkeni polnud mängus midagi juhtunud. Mõned rünnakud siin, teised rünnakud seal ja tunne, et kumbki meeskond ei tahtnud operatsioone juhtida. Holland nautis rohkem vasturünnakut ja Argentina hõõrus lampi. Albiceleste alal oli hea kombinatsioon, mille Bergwijn lõpuks mööda viskas, ja karistuslöögi, mille Dibu Martínez veendunult tõrjus. Kuid kõik see oli vaid prügi, märkmed räpases, edevas raamatupidamises. Ainus oluline asi juhtus 36. minutil ja see paistis vaid kaheks-kolmeks sekundiks.

Teisel poolajal üritas Holland mängu domineerida, kuid Van Gaali meeskond pole enam see kellavärk, mis rivaale tühjaks pigistas. Nad ei teadnud, kuidas Argentiina kaitset rünnata ja Hollandi treener pöördus lõpuks hiiglasliku Luuk de Jongi poole, et näha, kas talle langeb piirkonnas pall ja kas on õnne. Argentina ei hoolinud nendest roogadest liiga palju, sest geniaalsus oli vaba. Kui Messil poleks olnud nii surmavaid ja ebatäpseid meeskonnakaaslasi, oleks väravate arv kasvanud, kuid pidime ootama, kuni Dumfries sooritab kaine absurdse penalti Acuña, mille ta alanurgas üle jooksis, et Argentina saaks kannatada. teine ​​markeri juures. Messi pani palli õrnalt võrku enne kindlalt jahmatanud Noppertit.

Siis, kui ta nägi end lennukiga Amsterdami tagasi sõitmas, reageeris Holland, kes kasulikuma ressursi puudumisel võttis kasutusele kõige lihtsamad ja tõhusamad retseptid. Van Gaal näitas oma osavust vahetustega ja äsja lahkunud Weghorst lõi hea palli puhtalt peaga, et teine ​​vahetusmees Berghuis oli ta paremalt äärelt servinud. Matš, milles aeg-ajalt juba sädemeid lendas, läks väga koledaks. Paredese viga Aké vastu vihastas Oranje pingi, mille liikmed tormasid end Argentina poolkaitsja pea peale nõudma. Mateu kannatas kõvasti, et üritada mingisugust korda kehtestada, kuigi lõpuks tõuklemine lahenes ja Paredes sai suveniiriks kollase kaardi. Hispaania kohtunik lisas kümme minutit ja Holland valmistus hoogude ja rünnakute korral Argentina kasti piirama. Need olid hämarad ja sassis rünnakud, kuid viimasel hetkel suutsid hollandlased ala äärel karistuslöögi sundida. Siis juhtus kujuteldamatu. Selgus, et ka apelsinidel oli oma hull geniaalsus, kuigi ta peitis selle Van Gaali märkmiku lehtede vahele. Koopmeiners ähvardas väravale lüüa, kuid söötis palli hoopis kaitsesse peitunud Weghorstile. Argentina kui terviku üllatuseks naelutas Hollandi ründaja tsenderduse, milleni Dibu Martínez ei küündinud.

Lisaajal ründas Argentiina rohkem ja tal oli mitu võimalust mängu tasaarvestada, kuid viigiseisu murda ei õnnestunud. Ta pidi ootama penaltiseeriani, kus Messi avastas, et tal on Dibu Martínezis surmav, kuid väga tõhus liitlane. Albiceleste on olnud poolfinaalis. Horvaatia lootus.