Hispaania 23:26 Taani: Hispaania kohtub poolfinaalis Taaniga

Vaja oli ideaalset mängu ja seda ei tulnud, kuid seal oli Hispaania, kes teenis särava valikuvõimalusi, vähem kommuuni Gonzalo Pérez de Vargasega (efektiivsus 35%) ja võimalusega lüüa seitsmemeetrise väravaga puudumisel. 45 sekundit. Kuid tagasitulekut ei toimunud ja Taani, taas Taani, lahutas rahvusmeeskonna võitlusest maailmakulla eest. Nagu see juba juhtus aastal 2021. Praegused planeedi meistrid on 27 mängu ilma kaotuseta ja pürgivad kolmandale järjestikusele valitsuskepile. Lõpuni uhkus Hispaania võitleb pronksi eest, nagu see juhtus juba 2021. aastal.

• Hispaania Perez de Vargas (1); Maqueda, Fernández (3), Solé (4, 3p), Cañellas (2), Guardiola, Peciña; Alex Dujshebaev (3), Figueres (1), Serdio (3), Casado, Valera (1), Sanchez-Migallon (1), Daniel Dujshebaev (1), Odriozola (1).

• Taani Niklas Landin (Moller); Magnus Landin (2), Saugstrup (5), Gidsel (3), Hansen (4, 2p), Pytlick (6), Kirkelokke (1); Jacobsen (3), Mollgaard, Hald (1), Jorgensen (1)

• Skoor iga viie minuti järel 3-3, 4-6, 5-9, 7-10, 10-12, 10-15 (poolaeg); 13-17, 15-20, 17-20, 20-21, 20-23, 23-26 (finaal).

• Kohtunikud Schulze ja Tonnies (Saksamaa). Hispaaniast jäid välja Maqueda (kaks korda) ja Odriozola ning Taani eest Magnus Landin, Kirkelokke ja Saugstrup.

48. aasta Euroopa poolfinaalis oli peetud 21 eelmist mängu, millest põhjamaalased võitsid 2022, kuid mitte viimast; ega ka teiselt MM-ilt, millel rahvuskoondisele meeldivad mälestused: 2013. aasta oma, mil ta alistas taanlased ja saavutas teise maailmameistritiitli.

Möödunud on kümme aastat ja kaks meeskonda on arenenud, sunnitud vanuse tõttu teatud ametikohtadel muudatusi tegema, kuid sisuliselt sama kindlad. Nad on väga sitked, võtsid vastu riietusruumi, mis nägi, kuidas selle MM-i suurepärane teejuht Joan Cañellas tundis end pärast kahte mänguminutilist lonkamist – taastus esimese poolaja lõpuks. Betoonplokk kaitseks. Ja lisada piinale selle müüri taga Niklas Landin, kes sai lõpmatuks. Seal väsisid ka käed veerandfinaalist, Hispaania põrkas ikka ja jälle kokku. Maqueda, Casado, Solé ja isegi vennad Dujshebaevid nägid, kuidas nende väravavõimalused libisesid Taani väravavahi kätte. Kui Pytlick ja Saugstrup Jensen avasid lõhe: neli väravat ees (6. minutil 10-18), mis ei olnud enam tänu Pérez de Vargasele, kes teadis, kuidas taanlaste soovi ohjeldada ja oma meeskonda mängus hoida.

Ribera proovis seda ka tablooga, teades, et võib-olla kaalus 80-minutiline kulumine Norra vastu siiski kõvasti ja et taanlased polnud aga oma matšides peaaegu mingeid raskusi kogenud, suutsid kokkupõrked katkestada ja piisava eelise ära võtta. et teistes mängudes tuleb kannatada: 43-28 Belgia vastu, 36-21 Bahrein, 34-21 Tuneesia, 33-24 USA, 30-25 Egiptuse vastu, 40-23 Ungari vastu ja ainult üks pingeline mäng Horvaatiaga 32:32. Ribera palus rohkem abi taga, kindlust, et saaks vasturünnakul Hispaania olla. Seal jätkas Pérez de Vargas kodutöö tegemist, seal hakkas äärelt välja paistma Ángel Fernández, seal mängiti 5:1 kaitsega Kauldi Odriozolaga, kes destabiliseeris taanlased ja näitas jalgu, et teatud miinuseid taastada, pingutades skoori napilt. üks Golf. Kuid see lahjendati palli peatamise ajal. Landin tegi näo, nagu oleks Dani Dujshebaev näkku kadunud, kuid VAR lükkas taanlase versiooni ümber. Kohtumise pinge toob aga kaasa tõugete jada ja Hispaania hea töö katkemise, mis viis rahvusmeeskonna tasakaalust välja. Sealt edasi Hispaania reaktsioon peatatakse ja taanlased naasid venitama, poolajaks 15:10.

Nagu enne Norrat, ei kavatsenud Hispaania võitlust lõpetada, mängijad olid kindlad, et Landing vähendab oma efektiivsust ja nad pidid olema selleks ajaks valmis. Seistes silmitsi probleemidega, lahendustega; ja Ribera pakkus välja valemid rünnaku peatamiseks. Pérez de Vargas, kes teadis, kuidas oma meeskonda edasi viia ja isegi väravast väravale skoori tegi, väsimatu Odriozola, Sánchez Migallón, Solé, Cañellas ja Serdio liigutasid tabloole platsile. Osaline 3:0, nii et taanlased hakkasid tundma survet, et rivaal kavatseb neid kuni finaalini jälitada (21. minutil 20:50).

Ideedes ja eelkõige taanlaste kehades oli alati rohkem värskust, kes reageerisid sellele 0-3-le seisuga 4-0. Kuigi Hispaania kavatses veel jätkata võimaluste kallal, ootasid nad Norra vastu imet, suutmata kunagi alla anda: üks minut, kaks väravat maha, aeg, seitse meetrit. Selles stardis poolfinaali kokkuvõte: Hispaania pühendumus, suurepärane Landin. Taani peatab maailma poolfinaalis taas Ribera mehed. Enda puudutamine raputab pettumuse maha, sest homme on võimalus pronksile lisada, tal on viimase kümnendi erakordne rajarekord.

«Esimeses osas jäi meil palju lööke mööda, Landin peatas meid palju. Juba teises oleme mänginud paremini, Gonzaloga, kes on palju päästnud, oleme värava löönud, aga see poleks saanud olla. Oleme perses, kuid me peame jätkama. Oleme kõike proovinud,“ kommenteeris Kauldi Odriozola pärast õnnetust.