Hispaania 114 – Bulgaaria 87: Hispaania tähistab Bulgaaria vastu

Hispaania ärkas armsal Thbilisi areenil hingega, olles valmis Eurobasketi esilinastusel mitte hirmutama. Kuigi rivaal ei hirmutanud, kutsus meeskonna tavapärane kõhklus meistrivõistluste alguses ettevaatlikkusele. Te kahtlete, et Scariolo meeskond sai selle väga kiiresti selgeks. Pärast paari esimest vahetusminutit murdis 12:0 seis esimese veerandi keskel tabloole meeskonna kasuks. Pradilla jõulise, teise üksuse juhtima asus Hispaania taas juhtima ja võttis ootamatult algnärvid (20-9, min 7).

See aitas kõigel normaalsemalt kulgeda ja seetõttu hakkas ka mäng paranema, jäädes esimestes tehingutes mõnevõrra toppama. Hingadealune paremus andis Hispaaniale palju teisi võimalusi, mis suurendas elektroonika vahet, kuni poolajaks jõuti üle kahekümne (57-35).

Sellel teisel veerandajal oli näha selle meeskonna olemust: kaitse, kiirus ja siht. Garuba ja Rudy kohalolek – missugune kapteni raiskamine tema 239. rahvusvahelises matšis! – tõstis intensiivsust tagaosas ja Browni enesekindlus paljastas meeskonna hoo. Kolmik, üks endeemilistest isastest ettevalmistuse ajal, sai ootamatult varjunime. Hispaania lisas enne riietusruumide läbimist kuni kaheksa väravat, mida kohtumise lõpuks oli 15.

17 punktid

Lorenzo Brown lõpetas oma ametliku debüüdi Hispaania koondise resultatiivseimana

Ameerika baas astus sammu edasi, mida ta Scariololt ründeplaanis küsis, ja lõpetas meeskonna resultatiivseimana (17). Hea märkus tema ametlikul debüüdil Hispaania mängijana. Väline oht oli kohtumise üks suurepäraseid uudiseid. Sest pärast pausi otsustas Bulgaaria, et neil pole midagi teha ja lõdvestus nii, et lahkus kiirteelt rõnga poole. Hispaania pääses sellest kaitsevõimetusest välja ja mõlemad meeskonnad korraldasid ründefestivali. Igaühele üle 30 punkti, korvide vahetuses hoidis vahe meeskonna kasuks (89-66).

Võit taskus kasutas Scariolo minuteid ja jõupingutusi ära. Tõsta kogu oma tööjõu enesekindlust, kes ootab suuremaid kõrgusi. Peaaegu kõik kasutasid seda ära, kuid Juancho paremik (13 punkti) paistis eriti silma sur plus versiooni sädemetega ning Jaime Fernández, kes pärast paljusid suvesid rahvusmeeskonnaga tuleku piiril püsis, näitas end ametlikul esilinastusel. 12 punkti

Hispaania lahkus naeratades, mis on parim viis eesseisvale silmitsi seista. Esimene faas, mis ei tunnista vigu ja mille järgmine kohtumine on laupäeval Gruusia vastu. Saatejuht, kes nõuab hea näoga esilinastunud meeskonnalt rohkem.