Barcelona alistas Londonis Chelsea (0:1) ja sai Meistrite liiga finaalis poolteist jalga

Barcelona naaseb Londonist pooleteise jalaga Meistrite liiga finaalis pärast võitu Chelsea vastu, keda paar aastat tagasi finaalis alistas. Unistuste nädalavahetus, mis võib selle pühapäeva lõppeda uue liigatiitliga, mis juhtuks, kui Real Madrid ei alistaks Villarreali. Kõik võidetud mängud, 105 väravat poolt ja vaid 5 vastu 25 vaidlusest, ei saa valge meeskond endale lubada viies ülejäänud liigamängus punktikaotust. Tulemused näitavad, et üleriigilised võistlused jäävad Meistrite liigas oma tõelist lage otsivatele blaugranadele liiga väikeseks.

Naiste Barcelona matšid meenutavad mulle mu nelja-aastast tütart, kui too tuleb vallatu naeratusega ja kostab: "Mul on häid ja halbu uudiseid...". Jonathan Giraldezi Barça meeskonnas olemisel on ka hea, et tead, et ta võidab, ja halb, et kaotad emotsiooni, mis igas mängus tavaliselt on. Chelsea vastu ilmnes ebakindlus vaid neljaks minutiks, kui Graham Hansenil kulus esimene värav, muide, tõeline suurepärane värav. Norralane lõi palli Inglismaa koondise keskväljale, bändi lähedale, edenes, keskendus ja ammu enne alale jõudmist vallandas vasaku jalaga tsenderduse, mis võitis Bergerit.

Inglased tulid kiiruga välja, üritades katalaane hirmutada, kuid Hansen oli oma väravaga nagu picador, kes härja kergelt taltsutab. Chelsea esimene võimalus avanes alles kahekümnel minutil. Kerri löök kaldus Paredeselt veidi kõrvale ja Paños tõrjus selle raskustega. Briti hoiatus Barcelona eest, kes oli rahul skooriga, millega nad on harjunud. Veidi varem tuli mäng Bergeri ebameeldivuste tõttu katkestada. Väravavaht pani käe tema reie peale ja teda hooldati, kuid suutis jätkata.

Sam Kerr, culéde õudusunenägu

Chelsea jõudis nii palju lähemale, et 24. minutil kasutas Stamford Bridge ära värava, mille kohtunik ei kõhelnud Sam Kerri suluseisu tõttu katkestamast. Hirm, mis annab märguande, et Barcelona ei usaldaks ja ärkaks. Kerr muudeti culéde õudusunenäoks. Poole tunni pärast oli Bronze see, kes tõrjus austraallasest löögi, kui Paños oli juba löödud ja tühi värav. Esimese osa viimased minutid oli stiilide kokkupõrge. Kui Barcelona registreeris inglaste alale jõudmist puute ja palliga, siis Chelsea saatis vasturünnakut otsides pidevalt pikki palle, kohe pärast taastumist. Esimene vaatus lõppes Hanseni mänguga, mis ei lõppenud väravaga, kuigi kui ta oleks värava löönud, poleks see Geyse'i suluseisu tõttu tabloole tõusnud.

Hea strateegia, Emma Hayes otsustas sisestada Cankovicile Lauren Jamesi ja kasutada ära inglanna kiirust, et nõuda Mapi Leóni, kes oli esimeses osas näinud vaidlustatud kollast kaarti mõne kahtlase käe eest. Oskus püsis kindel, kuid probleemid tulid teisest küljest ja vigastuste näol. Lucy Bronze oli sunnitud vahetust küsima (min 67) ja lonkas silmnähtavalt minema. Sisene Marta Torrejon. Viis minutit varem oli Geyse'i välja vahetanud Mariona Caldentey.

Suur surve Chelseale, kus luba võidab kiiresti palli tagasi. Barcelona oli hea, kuid järjest ebatäpsem. Seis 0:1 oli suurepärane tulemus, et astuda vastu järgmistele noortele, kuid Giráldezi omad tahtsid enamat. Teine eesmärk muudaks Briti edutamise peaaegu võimatuks. Mis oli tähtsam, kas lüüa veel üks värav või mitte lüüa? Kumbki variant oli hea, mõlemad koos suurepärased. Arusaamatult üksinda platsi sees olnud Marta Torrejóni pealöögi nurgalöögi järel (min 82) oli kogu teise poolaja parim võimalus.

Kuus vahetust korraga, kolm Chelsealt ja kolm Barcelonast, et minna vastu mängu viimasele kuuele minutile. Kuid lõpuks skoor ei liikunud ja Barça meeskonna võit jätab kõik, et pääseda järgmisel neljapäeval Meistrite liiga finaali, kus ootavad Wolfsburg või Arsenal, kes vaidlevad teise poolfinaali.