Λας Πάλμας live σήμερα: ηχηρή νίκη (0-4) από τα Κανάρια Νησιά εντός έδρας

Τέλος αγώνα, Μάλαγα 0, Λας Πάλμας 4.90'+4' Λήξη δευτέρου ημιχρόνου, Μάλαγα 0, Λας Πάλμας 4.90'+1' Ο Λόρεν Ζούνιγκα (Μάλαγκα ΚΦ) δέχθηκε φάουλ στο αντίπαλο ημίχρονο.90'+1 Φάουλ του Έρικ Κουρμπέλο (Λας Πάλμας).

90' Ο Μπενίτο Ραμίρες (Λας Πάλμας) δέχθηκε ένα φάουλ στην αμυντική ζώνη. 90' Φάουλ του Γιόνας Ραμάλχο (ΚΦ Μάλαγα). 90' Προσπάθεια αποκρούστηκε κάτω αριστερά. Ο Ρούμπεν Κάστρο (Μάλαγκα) σουτάρει με το δεξί πόδι έξω από τη μεγάλη περιοχή 88'Φάουλ του Φάμπιο Γκονζάλες (Λας Πάλμας).

88' Ο Jonás Ramalho (Málaga CF) δέχεται φάουλ στην αμυντική ζώνη. 87'Γκοοοοολ! Málaga CF 0, Las Palmas 4. Marvin Park (Las Palmas) δεξιό σουτ από δύσκολη γωνία στα δεξιά 86'Οφσάιντ, Málaga CF. Ο Φραν Βιγιαλμπά προσπάθησε να περάσει από τη μπάλα, αλλά ο Ρούμπεν Γιάνεθ πιάστηκε οφσάιντ 85' Ο Άλβαρο Λέμος (Λας Πάλμας) εκτέλεσε φάουλ.

85′ Ο Aleix Febas (Málaga CF) χάνει στην αμυντική ζώνη 85′ Ο Marvin Park (Las Palmas) χάνει στη δεξιά πτέρυγα 85′ φάουλ του Víctor Olmo (Málaga CF). 84′ Ο Fabio González (Λας Πάλμας) δέχθηκε ένα Φάουλ στη δεξιά πτέρυγα.

84′ Φάουλ από τον Ramón Enríquez (Málaga CF). 82′ Αλλαγή στη Λας Πάλμας, ο Μάρβιν Παρκ μπαίνει στον αγωνιστικό χώρο αντικαθιστώντας τον Αλμπέρτο ​​Μολέιρο. 81′ Ο Αλβάρο Λέμος (Λας Πάλμας) δέχθηκε φάουλ στην αμυντική ζώνη. 81′ Φάουλ του Αλέιξ Φέμπας (ΚΙ της Μάλαγα).

80′ Ο Ομενούκε Μφουλού (Λας Πάλμας) δέχθηκε φάουλ στην αμυντική ζώνη. 80′ Φάουλ του Φραν Σολ (Κ.Φ. Μάλαγα).78′ Ο Αλμπέρτο ​​Μολέιρο (Λας Πάλμας) δέχθηκε φάουλ στο αντίθετο μέρος.78′ Φάουλ του Φραν Villalba (Malaga CF).

77'Φάουλ του Víctor Olmo (Málaga CF).77'Έγινε φάουλ στον Enzo Loiodice (Λας Πάλμας) στο αντίπαλο ημίχρονο. 76'Μια σωτήρια βολή. Ο Loren Zúñiga (Málaga CF) σουτάρει με κεφαλιά από το κέντρο της μεγάλης περιοχής 76' Το σουτ απόκρουσε κάτω αριστερά. Ο Loren Zúñiga (Málaga CF) σουτάρει με το δεξί του πόδι από το κέντρο της μεγάλης περιοχής. Με τη βοήθεια του Aleix Febas.

76' Προσπάθεια άστοχη Ο Aleix Febas (Málaga CF) με το δεξί σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή ήταν πολύ κοντά στο αριστερό δοκάρι, αλλά πέρασε ελαφρά άουτ. Με τη βοήθεια του Fran Sol.75'Αλλαγή στη Λας Πάλμας, ο Fabio González μπήκε στον αγωνιστικό χώρο για να αντικαταστήσει τον Álvaro Jiménez.73'Ένα σουτ αποκρούστηκε κοντά στη δεξιά πλευρά του τέρματος. Ο Álvaro Jiménez (Λας Πάλμας) με αριστερό σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή. Ασίστ από τον Álvaro Lemos. 73' Προσπάθεια μπλόκαρε Ο Enzo Loiodice (Λας Πάλμας) με αριστερό σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή. Με τη βοήθεια του Alvaro Lemos.

70'Γκοοοοολ! Málaga CF 0, Las Palmas 3. Ο Álvaro Jiménez (Las Palmas) σουτάρει με το δεξί από το κέντρο της περιοχής 69′ Αλλαγή στη Málaga CF, ο Loren Zúñiga μπαίνει στον αγωνιστικό χώρο για τον Álex Gallar. Ο Ramón Enríquez για τον Genarodr. 69′ Ο Ουνάι Μπουστίνζα (ΚΦ Μάλαγα) δέχθηκε φάουλ στην αμυντική ζώνη.

69'Φάουλ του Μπενίτο Ραμίρες (Λας Πάλμας) 68' Προσπάθεια μπλόκαρε Ο Μπενίτο Ραμίρες (Λας Πάλμας) με δεξί σουτ από την αριστερή πλευρά της περιοχής. Με τη βοήθεια του Alberto Moleiro. 67'Οφσάιντ, Λας Πάλμας. Ο Álvaro Vallés προσπάθησε να περάσει τη μπάλα, αλλά ο Marc Cardona πιάστηκε οφσάιντ. 65' Προσπάθεια άστοχη Ο Álvaro Jiménez (Λας Πάλμας) με αριστερό σουτ έξω από την περιοχή πολύ κοντά στο αριστερό δοκάρι αλλά πέρασε ελαφρά άουτ. Με τη βοήθεια του Μπενίτο Ραμίρες.

64'Φάουλ του Φραν Σολ (Κ.Φ.Μάλαγα).64'Ο Έρικ Κουρμπέλο (Λας Πάλμας) δέχθηκε ένα φάουλ στην αμυντική ζώνη.62'Αλλαγή, Λας Πάλμας. Ο Έρικ Κουρμπέλο αντικαθιστά τον Σίντνεϊ.62'Αλλαγή, Λας Πάλμας, μπήκε ο Μπενίτο Ραμίρες το πεδίο για να αντικαταστήσει τον Óscar Pinchi.

61' Η δράση σταμάτησε κάτω από μπαστούνια στο επίπεδο του εδάφους. Ο Φραν Σολ (Κ.Φ. Μάλαγα) σουτάρει με το δεξί πόδι από τη δεξιά πλευρά της μεγάλης περιοχής. Με ασίστ από τον Aleix Febas.58'Φάουλ του Fran Sol (Málaga CF).58'Ο Omenuke Mfulu (Las Palmas) δέχθηκε ένα φάουλ στην αμυντική ζώνη.57'Αλλαγή, Málaga CF, ο Fran Villalba αντικαθιστά τον Luis Muñoz.

56'Γκοοοοολ! Málaga CF 0, Las Palmas 2. Marc Cardona (Las Palmas) αριστερό σουτ από το κέντρο της περιοχής. 54'Φάουλ από τον Juande (Málaga CF).54' Ο Marc Cardona (Λας Πάλμας) δέχεται φάουλ στη δεξιά πτέρυγα .53 Προσπάθεια άστοχη. Ο Enzo Loiodice (Λας Πάλμας) με αριστερό σουτ έξω από την περιοχή πολύ κοντά στο αριστερό δοκάρι, αλλά πέρασε ελαφρά άουτ. Με τη βοήθεια του Alvaro Jimenez.

51′ Κόρνερ, Μάλαγα ΚΦ. Κόρνερ από τον Saúl Coco.50' Προσπάθεια άστοχη. Álex Gallar (Málaga CF) με αριστερό σουτ από τη δεξιά πλευρά της μεγάλης περιοχής.48'Οφσάιντ, Λας Πάλμας. Ο Σίντνεϊ δοκίμασε μια μεσαία μπάλα, αλλά ο Μαρκ Καρντόνα πιάνεται οφσάιντ. 47′ Κίτρινη κάρτα για επικίνδυνο παιχνίδι ο Τζενάρο Ροντρίγκες (Κ.Φ. Μάλαγα).

47′ Φάουλ από τον Χενάρο Ροντρίγκες (Κ.Φ. Μάλαγα). 47′ Ο Αλμπέρτο ​​Μολέιρο (Λας Πάλμας) δέχθηκε φάουλ στην αμυντική ζώνη. Αριστερό μπαστούνι αλλά έφυγε ελαφρώς εκτός στόχου. 45′ Αλλαγή στη Μάλαγα, ο Φραν Σολ μπήκε στον αγωνιστικό χώρο αντικαθιστώντας Jozabed .

45'Αλλαγή στη Λας Πάλμας, ο Άλβαρο Λέμος μπαίνει στον αγωνιστικό χώρο αντικαθιστώντας τον Άλεξ Σουάρες. Έναρξη δεύτερου ημιχρόνου Μάλαγα CF 0, Λας Πάλμας 1.45'+3'Λήξη πρώτου ημιχρόνου, Μάλαγα CF 0, Λας Πάλμας 1.45'+1' Ο Σέργκι Καρντόνα (Λας Πάλμας) δέχθηκε φάουλ στην αμυντική ζώνη.

45'+1'Φάουλ του Λουίς Μουνιόζ (Κ.Φ. Μάλαγα) 45' Σουτ από την πάνω αριστερή γωνία. Κεφαλιά Rubén Castro (Málaga CF) από το κέντρο της μεγάλης περιοχής. Με τη βοήθεια του Alex Gallar. 44′ Γκολ! Málaga CF 0, Las Palmas 1. Ο Óscar Pinchi (Las Palmas) σουτάρει με σουτ από το κέντρο της περιοχής 43' Ο Juanfran (Málaga CF) παίρνει την κίτρινη κάρτα.

40' Προσπάθεια άστοχη Ο Μαρκ Καρντόνα (Λας Πάλμας) σούταρε με το δεξί έξω από την περιοχή που φεύγει πολύ ψηλά. Ασίστ από τον Álvaro Jiménez.37'Οφσάιντ, Málaga CF. Ο Αλέιξ Φέμπας προσπάθησε να περάσει από τη μπάλα, αλλά ο Ρουμπέν Κάστρο έπιασε οφσάιντ. 37' Προσπάθεια μπλόκαρε. Ο Ένζο Λοϊοντίς (Λας Πάλμας) με αριστερό σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή. 37' Φάουλ στον Ομενούκε Μφούλου (Λας Πάλμας) στο απέναντι γήπεδο.

33' Μπλοκ απόπειρα. Ο Marc Cardona (Λας Πάλμας) με το δεξί σουτ από κοντά από τη δεξιά πλευρά.37'Φάουλ του Jozabed (Málaga CF).33'Η προσπάθεια αποκρούστηκε στη δεξιά πλευρά του τέρματος. Ο Αλμπέρτο ​​Μολέιρο (Λας Πάλμας) σούταρε με το δεξί από πολύ δύσκολη γωνία στα δεξιά. Ασίστ του Álvaro Jiménez.33' Προσπάθεια μπλόκαρε Ο Álvaro Jiménez (Λας Πάλμας) με το δεξί σουτ από τη δεξιά πλευρά της μεγάλης περιοχής. Με τη βοήθεια του Oscar Pinchi.

32′ Φάουλ στον Ρουμπέν Κάστρο (Μάλαγκα) στην αμυντική ζώνη 32′ Φάουλ του Σέρτζι Καρντόνα (Λας Πάλμας) 32′ Κόρνερ, Λας Πάλμας. Κόρνερ εκτέλεσε ο Jonás Ramalho 32' Αποκρούστηκε ο Sergi Cardona (Λας Πάλμας) με αριστερό σουτ έξω από την περιοχή. Με τη βοήθεια του Enzo Loiodice.

28′ Οφσάιντ, Málaga CF. Ο Luis Muñoz δοκίμασε μια μεσαία μπάλα, αλλά ο Rubén Castro πιάστηκε οφσάιντ. 26' Ο Álvaro Jiménez (Λας Πάλμας) έχει γίνει φάουλ στη δεξιά πτέρυγα. 26'Φάουλ του Genaro Rodríguez (Málaga CF).25'Álex Suárez (Λας Πάλμας) έλαβε κίτρινη κάρτα για ένα επικίνδυνο παιχνίδι.

25′ Φάουλ του Άλεξ Σουάρες (Λας Πάλμας) 25′ Ο Αλέιξ Φέμπας (Κ.Φ. Μάλαγα) δέχθηκε φάουλ στην αμυντική ζώνη. Με τη βοήθεια του Marc Cardona. 23′ Φάουλ από τον Έντσο Λοϊοντίτς (Λας Πάλμας).

23' Ο Aleix Febas (Málaga CF) δέχεται φάουλ στην αριστερή πτέρυγα.20' Προσπάθεια αποκρούστηκε. Ο Aleix Febas (Málaga CF) με αριστερό σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή.18'Φάουλ του Enzo Loiodice (Λας Πάλμας).18' Aleix Febas (Málaga CF) έχει γίνει φάουλ στην αμυντική ζώνη.

18′ Σουτ δίπλα από τη δεξιά πλευρά του τέρματος. Ο Αλμπέρτο ​​Μολέιρο (Λας Πάλμας) με αριστερό σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή. 16' Ο Ένζο Λοϊοντίτς (Λας Πάλμας) δέχεται φάουλ στην αμυντική ζώνη. 16'Φάουλ του Τζενάρο Ροντρίγκες (Κ.Φ. Μάλαγα).15'Οφσάιντ, Μάλαγα ΚΦ. Ο Juande δοκίμασε μια βαθιά πάσα αλλά ο Víctor Olmo πιάστηκε σε οφσάιντ.

14' Προσπάθεια μπλόκαρε. Με τη βοήθεια του Jozabed.13'Ο Enzo Loiodice (Λας Πάλμας) δέχθηκε ένα φάουλ στην αμυντική ζώνη.13'Φάουλ του Luis Muñoz (Málaga CF).11'Αλλαγή στη Málaga CF, ο Jonás Ramalho μπαίνει στο γήπεδο αντικαθιστώντας τον Esteban Burgos λόγω τραυματισμού

8' Προσπάθεια άστοχη Ο Σαούλ Κοκό (Λας Πάλμας) με δεξί σουτ από το κέντρο της μεγάλης περιοχής άστοχο στο οριζόντιο δοκάρι. Ασίστ του Álvaro Jiménez με σέντρα στη μεγάλη περιοχή μετά από κόρνερ 7' Κόρνερ, Λας Πάλμας. Κόρνερ από τον Εστεμπάν Μπούργκος. Κόρνερ 7', Λας Πάλμας. Κόρνερ από τον Esteban Burgos 4' Φάουλ του Óscar Pinchi (Λας Πάλμας).

4' Ο Ουνάι Μπουστίνζα (Κ.Φ. Μάλαγα) δέχθηκε φάουλ στην αμυντική ζώνη 4' οφσάιντ η Λας Πάλμας. Ο Αλμπέρτο ​​Μολέιρο δοκίμασε μια μεσαία μπάλα, αλλά ο Μαρκ Καρντόνα πιάνεται οφσάιντ 3' Φάουλ του Τζόζαμπεντ (Μάλαγα) 3' Ο Ομενούκε Μφουλού (Λας Πάλμας) εκτέλεσε φάουλ στην αμυντική ζώνη.

1′ Φάουλ του Άλεξ Σουάρες (Λας Πάλμας) 1′ Ο Αλέιξ Φέμπας (ΚΦ Μάλαγα) δέχθηκε φάουλ στην αμυντική ζώνη. Οι πρωταγωνιστές πηδούν στο γήπεδο για να ξεκινήσουν τις ασκήσεις προθέρμανσης