Σέλτα 2 – Ράγιο Βαγιεκάνο 0: Ο Μπράις Μέντεθ σπρώχνει τη Σέλτα προς την Ευρώπη

Ενημέρωση

Λήξη αγώνα, Σέλτα Βίγκο 2, Ράγιο Βαγιεκάνο 0. 90'+4′ Λήξη δευτέρου ημιχρόνου, Σέλτα Βίγκο 2, Ράγιο Βαγιεκάνο 0'+90′ Αλλαγή, Σέλτα Βίγκο, μπαίνει στον αγωνιστικό χώρο ο Νέστορα Αραούχο στη θέση του Ντένις Σουάρες. 2′ Φάουλ από τον Μπράις Μέντεθ (Σέλτα ντε Βίγκο).

90′ Ο Σαντιάγο Κομεσάνα (Ράγιο Βαγιεκάνο) δέχθηκε φάουλ στον απέναντι αγωνιστικό χώρο. 90′ Φάουλ από τον Αουγκούστο Σολάρι (Σέλτα ντε Βίγκο). 90′ Ο Αλβάρο Γκαρθία (Ράγιο Βαγιεκάνο) δέχθηκε φάουλ στην αριστερή πτέρυγα. 89′ Φάουλ από τον Ντένις Σουάρες (Σέλτα ντε Βίγκο). 89′ Ο Σκάρ Τρέχο (Ράγιο Βαγιεκάνο) δέχθηκε φάουλ στον απέναντι αγωνιστικό χώρο.

89′ Ο Iván Balliu (Ράγιο Βαγιεκάνο) δέχεται φάουλ στην αμυντική ζώνη. 88′ Αλλαγή στη Σέλτα ντε Βίγκο, ο Αουγκούστο Σολάρι μπήκε στον αγωνιστικό χώρο για να αντικαταστήσει τον Φράνκο Τσέρβι. 88′ Αλλαγή στη Σέλτα Βίγκο, ο Νολίτο μπαίνει στον αγωνιστικό χώρο για να αντικαταστήσει τον Ιάγκο Άσπας. 88′ Αλλαγή στη Σέλτα Βίγκο, ο Τιάγκο Γκαλχάρδο μπαίνει στον αγωνιστικό χώρο για να αντικαταστήσει τον Φραν Μπελτράν. 87′ Φάουλ από τον Ούγκο Μάλο (Σέλτα ντε Βίγκο).

87′ Ο Κέβιν Ροντρίγκες (Ράγιο Βαγιεκάνο) δέχεται φάουλ στην αμυντική ζώνη. 86′ Σουτ απέρριψε ο Ίσι Παλασόν (Ράγιο Βαγιεκάνο) αριστερό σουτ έξω από την περιοχή. 85′ Φάουλ από τον Ρενάτο Τάπια (Σέλτα ντε Βίγκο). 85′ Ο Ίσι Παλαζόν (Ράγιο Βαγιεκάνο) δέχθηκε φάουλ στον αντίποδα. 85′ Φάουλ από τον Ούγκο Μάλο (Σέλτα ντε Βίγκο).

85′ Ο Ίσι Παλαζόν (Ράγιο Βαγιεκάνο) δέχεται φάουλ στην αμυντική ζώνη. 84′ Σουτ από τον Κέβιν Ροντρίγκες (Ράγιο Βαγιεκάνο) με αριστερό σουτ έξω από την περιοχή. 84′ Ο Σέρτζι Γκουαρντιόλα (Ράγιο Βαγιεκάνο) χτυπά στο δεξί δοκάρι, με κεφαλιά από κοντά από τη δεξιά πλευρά. Ασίστ από τον Ρανταμέλ Φαλκάο με σέντρα στην περιοχή. 83′ Φάουλ από τον Τζόζεφ Αϊντού (Σέλτα ντε Βίγκο). 83′ Ο Ρανταμέλ Φαλκάο (Ράγιο Βαγιεκάνο) δέχθηκε φάουλ στον απέναντι αγωνιστικό χώρο.

82′ Αλλαγή στη Σέλτα Βίγκο, ο Ρενάτο Τάπια μπαίνει στον αγωνιστικό χώρο από τον Σάντι Μίνα. 82′ Αλλαγή στη Ράγιο Βαγιεκάνο, ο Σέρτζι Γκουαρδιόλα μπαίνει στον αγωνιστικό χώρο για να αντικαταστήσει τον Εστεμπάν Σαβέλιτς. 81′ Γκολ! Σέλτα ντε Βίγκο 2, Ράγιο Βαγιεκάνο 0. Ο Μπράις Μέντεθ (Σέλτα ντε Βίγκο) με το αριστερό σουτ από την αριστερή πλευρά της περιοχής στην κάτω δεξιά γωνία. Ασίστ του Ντένις Σουάρες με σέντρα στην περιοχή μετά από κόρνερ. 80′ Κόρνερ, Σέλτα ντε Βίγκο. Κόρνερ από τον Αλεχάντρο Κατένα. 80′ Σουτ απέκρουσε ο Ντένις Σουάρες (Σέλτα ντε Βίγκο) αριστερό σουτ έξω από την περιοχή. Με τη βοήθεια του Brais Mendez.

79′ Ο Σάντι Μίνα (Σέλτα ντε Βίγκο) δέχεται φάουλ στην αμυντική ζώνη. 79′ Φάουλ από τον Σαντιάγκο Κομεσάνα (Ράγιο Βαγιεκάνο). 78′ Κόρνερ, Ράγιο Βαγιεκάνο. Κόρνερ από τον Joseph Aidoo. 78′ Άστοχη προσπάθεια του Ραδαμέλ Φαλκάο (Ράγιο Βαγιεκάνο) σουτ με το δεξί πολύ τακουνάκι από τα δεξιά που χάνεται προς τα αριστερά. Με τη βοήθεια του Ivan Balliu. 78′ Κόρνερ, Ράγιο Βαγιεκάνο. Κόρνερ από τον Φράνκο Τσέρβι.

75′ Φάουλ του Ιάγκο Άσπας (Σέλτα ντε Βίγκο). 75′ Ο Κέβιν Ροντρίγκες (Ράγιο Βαγιεκάνο) δέχεται φάουλ στην αμυντική ζώνη. 72′ Φάουλ από τον Φραν Μπελτράν (Σέλτα ντε Βίγκο). 72′ Ο Óscar Trejo (Ράγιο Βαγιεκάνο) δέχεται φάουλ στην αμυντική ζώνη. 71′ Ο Ιάγο Άσπας (Σέλτα ντε Βίγκο) δέχθηκε φάουλ στον απέναντι αγωνιστικό χώρο.

71′ Φάουλ από τον Σαντιάγκο Κομεσάνα (Ράγιο Βαγιεκάνο). 68′ Ο Φράνκο Τσέρβι (Σέλτα ντε Βίγκο) δέχεται φάουλ στην αμυντική ζώνη. 68′ Φάουλ από τον Ιβάν Μπαλίου (Ράγιο Βαγιεκάνο). 68′ Απόκρουση σουτ από τον Ρανταμέλ Φαλκάο (Ράγιο Βαγιεκάνο) Σουτ με το δεξί από τη δεξιά πλευρά του εσωτερικού της περιοχής. 66′ Αλλαγή στη Ράγιο Βαγιεκάνο, ο Οσκάρ Βαλεντίν μπαίνει στον αγωνιστικό χώρο για τον Πατέ Σισ.

65′ Αλλαγή στη Ράγιο Βαγιεκάνο, ο Ρανταμέλ Φαλκάο μπαίνει στον αγωνιστικό χώρο για να αντικαταστήσει τον Ράντι Ντέκα. 65′ Αλλαγή στη Ράγιο Βαγιεκάνο, ο Ίσι Παλαζόν μπαίνει στον αγωνιστικό χώρο για τον Μαμαντού Σίγια. 65′ Σουτ άστοχο από τον Σάντι Μίνα (Σέλτα ντε Βίγκο) σουτ με το δεξί έξω από την περιοχή που φεύγει ψηλά και αριστερά. Με τη βοήθεια του Hugo Mallo. 64′ Άστοχη προσπάθεια του Κάρλος Ντομίνγκες (Σέλτα ντε Βίγκο) με κεφαλιά από το κέντρο της περιοχής που πέρασε λίγο πάνω από το δοκάρι. Ασίστ του Ιάγκο Άσπας με σέντρα στην περιοχή μετά από κόρνερ. 63′ Κόρνερ, Σέλτα ντε Βίγκο. Κόρνερ ο Στόλε Ντιμιτριέφσκι.

63′ Όρθιο σουτ βουρτσίζοντας το αριστερό τετράγωνο. Ο Σάντι Μίνα (Σέλτα ντε Βίγκο) δεξί σουτ από δύσκολη γωνία στα δεξιά. Βοηθά τον Ιάγο Άσπα. 61′ Κόρνερ, Σέλτα ντε Βίγκο. Κόρνερ από τον Iván Balliu. 59′ Φάουλ από τον Σάντι Μίνα (Σέλτα ντε Βίγκο). 59′ Ο Santiago Comesaña (Ράγιο Βαγιεκάνο) δέχεται φάουλ στην αμυντική ζώνη. 59′ Φάουλ από τον Μπράις Μέντεθ (Σέλτα ντε Βίγκο).

59′ Ο Αλβάρο Γκαρθία (Ράγιο Βαγιεκάνο) δέχθηκε φάουλ στην αμυντική ζώνη. 58′ Άστοχη προσπάθεια του Αλβάρο Γκαρθία (Ράγιο Βαγιεκάνο) με αριστερό σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή, λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. Ασίστ από τον Kévin Rodrigues μετά από ένα φάουλ. 57′ Φάουλ από τον Τζόζεφ Αϊντού (Σέλτα ντε Βίγκο). 57′ Ο Santiago Comesaña (Ράγιο Βαγιεκάνο) δέχθηκε φάουλ στο απέναντι γήπεδο. 54′ Κόρνερ, Σέλτα ντε Βίγκο. Κόρνερ από τον Mamadou Sylla.

54′ Κόρνερ, Σέλτα ντε Βίγκο. Κόρνερ από τον Κέβιν Ροντρίγκες. 53′ Ο Χάβι Γκαλάν (Σέλτα ντε Βίγκο) δέχεται φάουλ στην αμυντική ζώνη. 53′ Φάουλ του Μαμαντού Σύλα (Ράγιο Βαγιεκάνο). 51′ Σουτ απέρριψε ο Σάντι Μίνα (Σέλτα ντε Βίγκο) σουτ με το δεξί από το κέντρο της περιοχής. Με τη βοήθεια του Brais Mendez. 49′ Σουτ απέκρουσε ο Μπράις Μέντεθ (Σέλτα ντε Βίγκο) Σουτ με το αριστερό έξω από την περιοχή. Βοηθά τον Ιάγο Άσπα.

46′ Προσπάθεια άστοχη Ο Εστεμπάν Σαβέλιτς (Ράγιο Βαγιεκάνο) με δεξί σουτ από το κέντρο της περιοχής. 46′ Κόρνερ, Ράγιο Βαγιεκάνο. Κόρνερ από τον Javi Galán. Έναρξη δεύτερου ημιχρόνου Σέλτα ντε Βίγκο 1, Ράγιο Βαγιεκάνο 0. 45'+3' Λήξη πρώτου ημιχρόνου, Σέλτα ντε Βίγκο 1, Ράγιο Βαγιεκάνο 0. 45'+2' Προσπάθεια άστοχη. Ο Κέβιν Ροντρίγκες (Ράγιο Βαγιεκάνο) αριστερό σουτ έξω από το κουτί της περιοχής η μπάλα χάνεται από τη δεξιά πλευρά του τέρματος.

45'+1′ Φάουλ από τον Κάρλος Ντομίνγκες (Σέλτα ντε Βίγκο). 45'+1′ Ο Σκάρ Τρέχο (Ράγιο Βαγιεκάνο) δέχεται φάουλ στην αμυντική ζώνη. 43′ Σουτ απέρριψε ο Σάντι Μίνα (Σέλτα ντε Βίγκο) σουτ με το δεξί έξω από την περιοχή. 43′ Κόρνερ, Σέλτα ντε Βίγκο. Κόρνερ από τον Αλεχάντρο Κατένα. 41′ Ο Φράνκο Τσέρβι (Σέλτα ντε Βίγκο) δέχθηκε φάουλ στο δεξί άκρο.

41′ Φάουλ του Óscar Trejo (Ράγιο Βαγιεκάνο). 40′ Χέρι Ιβάν Μπαλίου (Ράγιο Βαγιεκάνο). 38′ Φάουλ από τον Σάντι Μίνα (Σέλτα ντε Βίγκο). 38′ Ο Santiago Comesaña (Ράγιο Βαγιεκάνο) δέχεται φάουλ στην αμυντική ζώνη. 38′ Κίτρινη κάρτα για επικίνδυνο παιχνίδι στον Πατέ Σισ (Ράγιο Βαγιεκάνο).

38′ Ο Ντένις Σουάρες (Σέλτα ντε Βίγκο) δέχθηκε φάουλ στον απέναντι αγωνιστικό χώρο. 38′ Φάουλ από τον Πατέ Σισ (Ράγιο Βαγιεκάνο). 36′ Σουτ άστοχη από τον Μαμαντού Σίγια (Ράγιο Βαγιεκάνο) με κεφαλιά από το κέντρο της περιοχής πολύ κοντά στο δεξί δοκάρι αλλά πέρασε ελαφρά άουτ. Ασίστ από τον Iván Balliu με τη σέντρα στη μεγάλη περιοχή. 35′ Κόρνερ, Σέλτα ντε Βίγκο. Κόρνερ από τον Iván Balliu. 34′ Κίτρινη κάρτα στον Όσκαρ Τρέχο (Ράγιο Βαγιεκάνο) για επικίνδυνο παιχνίδι.

34′ Ο Φραν Μπελτράν (Σέλτα ντε Βίγκο) δέχθηκε φάουλ στην αμυντική ζώνη. 34′ Φάουλ του Óscar Trejo (Ράγιο Βαγιεκάνο). 31′ Ο Φραν Μπελτράν (Σέλτα ντε Βίγκο) δέχθηκε φάουλ στην αμυντική ζώνη. 31′ Φάουλ από τον Σαντιάγκο Κομεσάνα (Ράγιο Βαγιεκάνο). 30′ Ο Τζόζεφ Αϊντό (Σέλτα ντε Βίγκο) δέχθηκε φάουλ στην αμυντική ζώνη.

30′ Φάουλ του Μαμαντού Σίγια (Ράγιο Βαγιεκάνο). 28′ Φάουλ από τον Μπράις Μέντεθ (Σέλτα ντε Βίγκο). 28′ Ο Óscar Trejo (Ράγιο Βαγιεκάνο) δέχθηκε φάουλ στην αριστερή πτέρυγα. 27′ Ο Χάβι Γκαλάν (Σέλτα ντε Βίγκο) δέχεται φάουλ στην αμυντική ζώνη. 27′ Φάουλ του Ράντι Ντέκα (Ράγιο Βαγιεκάνο).

27′ Άστοχη απόπειρα του Σάντι Μίνα (Σέλτα ντε Βίγκο) με το δεξί σουτ έξω από την περιοχή πολύ κοντά στο αριστερό δοκάρι αλλά πέρασε ελαφρά έξω από απευθείας φάουλ. 26′ Ο Φράνκο Τσέρβι (Σέλτα ντε Βίγκο) δέχθηκε φάουλ στον απέναντι αγωνιστικό χώρο. 26′ Φάουλ από τον Αλεχάντρο Κατένα (Ράγιο Βαγιεκάνο). 25′ Ο Χάβι Γκαλάν (Σέλτα ντε Βίγκο) δέχεται φάουλ στην αμυντική ζώνη. 25′ Φάουλ του Ράντι Ντέκα (Ράγιο Βαγιεκάνο).

24′ Απόπειρα άστοχη του Ντένις Σουάρες (Σέλτα ντε Βίγκο) σουτ με το δεξί έξω από την περιοχή που φεύγει ψηλά και απέκρουσε στα δεξιά. Με τη βοήθεια του Fran Beltran. 22′ Άστοχη προσπάθεια του Αλβάρο Γκαρθία (Ράγιο Βαγιεκάνο) σουτ με το δεξί από το κέντρο της περιοχής που περνά λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. 21′ Ο Χάβι Γκαλάν (Σέλτα ντε Βίγκο) δέχεται φάουλ στην αμυντική ζώνη. 21′ Φάουλ του Ράντι Ντέκα (Ράγιο Βαγιεκάνο). 20′ Σουτ απέκρουσε ο Φράνκο Τσέρβι (Σέλτα ντε Βίγκο) με αριστερό σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή.

20′ Κόρνερ, Σέλτα ντε Βίγκο. Κόρνερ από τον Esteban Saveljich. 16′ Ο Φράνκο Τσέρβι (Σέλτα ντε Βίγκο) δέχθηκε φάουλ στην αριστερή πτέρυγα. 16′ Φάουλ από τον Ιβάν Μπαλίου (Ράγιο Βαγιεκάνο). 14′ Φάουλ από τον Μπράις Μέντεθ (Σέλτα ντε Βίγκο). 14′ Ο Κέβιν Ροντρίγκες (Ράγιο Βαγιεκάνο) δέχθηκε φάουλ στην αριστερή πτέρυγα.

13′ Αλλαγή στη Ράγιο Βαγιεκάνο, ο Óscar Trejo μπαίνει στον αγωνιστικό χώρο για να αντικαταστήσει τον Unai López λόγω τραυματισμού. 12′ Γκολ! Σέλτα ντε Βίγκο 1, Ράγιο Βαγιεκάνο 0. Ο Μπράις Μέντεθ (Σέλτα ντε Βίγκο) με αριστερό σουτ από το κέντρο της περιοχής στην κάτω δεξιά γωνία. 8′ Ο Φραν Μπελτράν (Σέλτα ντε Βίγκο) δέχθηκε φάουλ στην αμυντική ζώνη. 8′ Φάουλ από τον Σαντιάγκο Κομεσάνα (Ράγιο Βαγιεκάνο). 7′ Ο Μπράις Μέντεθ (Σέλτα ντε Βίγκο) δέχθηκε φάουλ στην αμυντική ζώνη.

7′ Φάουλ του Κέβιν Ροντρίγκες (Ράγιο Βαγιεκάνο). 5′ Φάουλ από τον Ούγκο Μάλο (Σέλτα ντε Βίγκο). 5′ Ο Álvaro García (Ράγιο Βαγιεκάνο) δέχτηκε φάουλ στην αριστερή πτέρυγα. 4′ Σουτ απέκρουσε ο Φραν Μπελτράν (Σέλτα ντε Βίγκο) σουτ με το δεξί έξω από την περιοχή. 2′ Αστοχία απόπειρας Μαμαντού Σίγια (Ράγιο Βαγιεκάνο) με δεξί σουτ από το κέντρο της περιοχής.

Η έναρξη θα έχει προτεραιότητα. 0 ′ Επιβεβαιωμένες ευθυγραμμίσεις και από τις δύο ομάδες. Οι πρωταγωνιστές πηδούν στο γήπεδο για να ξεκινήσουν τις ασκήσεις προθέρμανσης