Jednička se vrací na cestu triumfu

V době, kdy se potvrdil jako tenista s legendárním potenciálem, adolescent Carlos Alcaraz (El Palmar, 2003) radil v Indian Wells, vyhrál své první dva Masters 1.000 v Miami a Madridu a své rané dílo završil dobytím Grand Slamu. , US Open. Jeden den po úspěchu v New Yorku, 12. září, se stal jedničkou na okruhu ATP, nejmladším v historii v pouhých 19 letech a 4 měsících a překonal Hewittův rekord z roku 2001 (20 let a nové měsíce).

Od té doby však jeho úroveň klesla. Murcian prohrál v Davis Cupu proti Auger-Aliassime a po vítězství nad Jihokorejcem Kwonem ve stejné soutěži se nedávno vrátil porážkou při svém debutu na ATP v Astaně proti Goffinovi. Až do tohoto pondělí, kdy se Alcaraz vrátil na vítěznou dráhu v prvním kole ATP 500 v Basileji poté, co ve třech setech porazil Brita Jacka Drapera.

Alcaraz, který předtím, než se stal jedničkou (v kanadském Masters 1.000 konaném v srpnu), poznal, že má problémy vyrovnat se s tlakem, který nevyhnutelně vyvolával očekávání, začal zápas váhavě. Průběžné nevynucené chyby, dvojchyby a hluboká levá noha mladého tenisty ze Suttonu vedly k brejku ve prospěch Angličana ve druhém gemu zápasu. Od této chvíle Španěl vesloval proti proudu proti Draperovi, který, lhostejný na podání a rázný ve zbytku (znovu brejk), rozhodl první set.

Na začátku druhého kola však Britem zdaleka nepropadla zoufalství, ale vichřice ofenzivního tenisu a charakteru. Za necelých 15 minut vyhrál Alcaraz 4:0, zatímco jeho rival hlasitě nadával na švýcarský beton. Poté, co Alcaraz pohodlně vyhrál 6:2, pokračoval v dobré dynamice v závěrečném setu, aby dosáhl, nikoli bez utrpení, uklidňujícího vítězství proti Draperovi, který ukončil zápas v bolestech.

Jeho dalším soupeřem bude vítěz Van De Zandschulp-Mannarino, který se koná toto úterý. Stejně tak to bude na konci úterý debut na turnaji Španělů Carreña, Bautisty a Davidoviče, kteří se utkají s Báezem, Djerem a Kecmanovičem.