Girona 4 – Real Madrid 2: Real Madrid špinavě červená od Gerony

Úterý na konci dubna, s 30 stupni, v 19.30:XNUMX a o nic nejde. Zápas v Montilivi za těchto okolností není ten, který by přiměl fanoušky Realu Madrid vymýšlet rodinné závazky nebo lékařské schůzky, aby brzy opustili kancelář. Přijde finále poháru s Osasunou a semifinále Ligy mistrů. Není třeba plýtvat energií a hlasem na již prohrané bitvy. Problém je, že to dělá tým sám.

Trapná porážka v dešti Girony, nevhodná k bílému štítu, který včera bránil tak, jak si zasloužil jen Vinicius, jediný, kdo chtěl hrát a soutěžit. Jedna věc je prohrát ligu v březnu a druhá táhnout se na hřišti. Naposledy dal fotbalista čtyři góly Madridu Lewandowski v dubnu 2013 v dresu Borussie Dortmund. O deset let později prožil Taty Castellanos nejlepší noc své kariéry.

• Gerona: Gazzaniga; Arnau, Bueno, Juanpe, Miguel Gutiérrez (Hernández, min.89); Romeu, Couto, Tsygankov (Valery, min.72), Iván Martín (Artero, min.90+2), Riquelme (Reinier, min.89); Castellanos (Stuani, min.72).

• Real Madrid: Měsíc; Carvajal (Lucas Vázquez, min.79), Militao, Rüdiger, Nacho (Camavinga, min.52); Modrič (Tchouameni, min.63), Kroos, Valverde; Asensio, Rodrygo (Mariano, min.79) a Vinicius.

• Branky: 1-0, min.12: Castellanos. 2:0, min. 24: Castellanos. 2-1, min.34: Vinicius. 3-1, min. 46: Castellanos. 4-1, min. 62: Castellanos. 4-2, min.85: Lucas Vázquez.

• Rozhodčí: Iglesias Villanueva (C. Gallego). Žlutou kartou (min.43) varoval Arnaua v Gironě; a Vinicius (min.37) a Militao (min.65) v Realu Madrid.

Bezvadné vítězství Míchelovy Girony, toho trenéra, který otevřeně přiznává, že chce vidět, jak Manchester City dostane do rukou Madrid. Girona je ve vlastnictví stejné skupiny a Pep je přítel trenéra Vallecana. Není to sice politicky korektní, ale alespoň to neporušuje zákon, což je specialita této oblasti.

Je také zvykem jít na lov Viniciuse se souhlasem rozhodčího. Včera byl na řadě Iglesias Villanueva, který neudělal nic, co mnozí jiní předtím neudělali. Haličský rozhodčí záhy označil území. Souboje na hranici předpisů a píšťalky. Stav 1:0, ke kterému došlo po vážné poziční chybě bílých středních obránců, oba mimo svou zónu, se zrodil z 3.560. kopu, který dali Vini v této sezóně, bez jakékoli sankce. Otevřený bar.

Bylo to lambretta proti Arnauovi, jako před tarascadou od Romeua, a pak děsivý zákrok Santi Buena, kdy jeho hřeby hladily Achillovu patu Brazilcovy levé nohy. Pokračuj!

Vyšinutý Vinicius ztratil nervy a dokonce se začal hádat s trávou. Gesta třesení štítem, napadání tribun, střety s několika hráči Girony a rozzlobené protesty na adresu Iglesiase Villanueva, rozhodčího s menší osobností než „Gublin“. Ani neodhadl, že Vinicius uvidí žlutou před těmi, kdo ho kopli. Bingo.

Po minutách napomenul Halič ve 43. minutě Arnaua poté, co shodil Viniciuse na zem, zasáhl ho do kolena a do obličeje. Dvojitý úder, jak špinavě levné. Brazilec má v této sezóně devět žlutých karet, které jsou stejné jako Benzema za 14 let v Madridu.

Pokud budeme upřímní, nebyl to pro Madrid špatný první poločas, ale vzadu hráli s nápisem 'zavřeno na dovolenou'. Kdokoli řekl Ancelottimu, že jeho tým doplatil na Camavingovu absenci v obraně. Stav 2:0 také vzešel z vážné chyby Militaa, zmateného střelou ze 40 metrů a neškodného v souboji s Castellanosem. Moc nepomohl ani brankář na ledě Lunin.

Ukrajinec, startér kvůli Courtoisově prohře s gastroenteritidou na poslední chvíli, je jedním z nejnerozluštitelných hráčů, kteří klubem v posledních letech prošli. Castellanosova střela mu proklouzla pod nohy. Je jasné, proč nehraje ani pohár, dej mu sutanu a v létě si hledej tým. Pro jeho vlastní dobro i dobro Madridu.

Do sítě mířily i dvě střely mezi tyče, které byly hned po začátku druhého poločasu tři. Madrid opustil šatnu dvě minuty před Gironou. Jistě, návrat, ale nemůžete jít jíst bez nože a vidličky. Neuplynula ani minuta po restartu, když Couto odhalil Nacha jednoduchým dlouhým míčem, aby zjistil, kdo běhá nejvíce, a Taty udělal totéž znovu s Militaem a Rudigerem. Neoznačená střela, bez odporu bílých středních obránců ani sebemenšího náznaku zastrašování od Lunina. Neviditelný.

Čtvrtý přinesl nejhorší hru Militaa jako obránce Realu Madrid. Krátký roh zahrál Riquelme do prostoru. Argentinský forvard, položený klidně na Ederových zádech, ani nemusel střelu zpochybňovat. Militao ani neskočil. Headshot do červeného. 4-1.

Zbývala půlhodina a v myslích madridských fanoušků zazněla věta brazilského středního obránce z minulého týdne. "Jsem na cestě stát se nejlepší obranou na světě." Vystrčit hruď nikdy nebyla dobrá cesta ven. Ancelotti, zmatený as kadencí žvýkání žvýkačky vyšší než obvykle, nakonec Mariana a Lucase přitáhl. A Vinicius, kterého neodstranil, i když při několika příležitostech surfoval na druhé žluté vlně.

Od začátku do konce byl Brazilec jediný, kdo dres důstojně zdobil. Jeho bravurní hrou v 85. minutě skončil Madrid na konečných 4:2, vstřelil ho Vázquez. Nedostatečný make-up.