Irsko porazilo Francii v souboji ragbyových gigantů

Stadion El Aviva byl před tím nejlepším zápasem sezóny plný. Světové jedničky a dvojky (Irsko a Francie) stály proti sobě s trojím cílem: zanechat přímého soupeře dotčeného na jejich cestě do Six Nations; určit, kdo je dominujícím týmem ve světě ragby (v současné době obsadili toto místo v žebříčku zelení) a pomocí střednědobé prognózy se podívat na možnosti každého z nich pro mistrovství světa, které se bude konat ve francouzské zemi v roce září . Po všech stránkách zelení vyšli vítězně.

Tisíce fanoušků přítomných v Dublinu a miliony, které sledovaly nejlepší možný zápas na severní polokouli v televizi, si užily skvělý zápas. Oba týmy bojovaly o vítězství na maximum, protože XV del Gallo došly síly ve druhé třetině, ve které dokázali přidat pouze tři body. Než převzali iniciativu v prvních dvaceti minutách střetnutí (12-13), v té době byl Atonio vyloučen do "bez koše" a ztratili iniciativu. To když místní ucítili krev a zkouškou Portera a dvěma střelami Sextona došli do brejku s výhodou (22:16).

Smaragdová párty pokračovala v restartu, protože navzdory rychlosti, kterou Durant na své muže tiskl, Farrellovi muži věděli, jak zůstat klidní. Zůstali přikrčeni a čekali na příležitosti, které na sebe nenechaly dlouho čekat. Protože Byrne byl pevný ve svých kopech, známka Ringrose devět minut před koncem nechala vše viditelné pro posouzení (32-19). Spolu s kvalifikanty Keenana, Lowea a Portera jim dal další bonusový bod, který je staví do pozice prozatímního lídra turnaje. A co je nejlepší, že už odstranili soupeře ze středu.

Skotsko jasně září

Toto vydání Six Nations má z prvního dne překvapivého hosta: Skotsko. Tým Gregora Townsenda minulý týden porazil domácí Anglii a nyní potvrdil svou formu tím, že ve svém domovském městě Murrayfield (35-7) rozdrtil Wales. Tato dvě vítězství spolu s bonusovými body získanými v obou ho řadí na první místo v turnaji, což nejstarší z umístění nepamatoval (od roku 1996 nevyhrál první dvě hry a od roku 2000 nevyhrál turnaj).

Je před námi ještě dlouhá cesta, ale už teď musíte počítat s tím, že jim modří dají své možnosti plným právem. Byl přesný ve střelbě na tyče a kryl špatný první poločas místní hvězdy Van der Merweho. Jakmile však přijde druhý díl (13-7), vše se změnilo.

Křídlo jihoafrického původu obnovilo své minulé kariéry a draci byli jako vyšití, zvláště když v 20. minutě utrpěli dočasné vyloučení Williamse (7:52), odkud hrálo Cardo XV. Russell rozděloval hru dle libosti a ať už to bylo přihrávkami zezadu nebo kopy do ruky, povzbuzoval své spoluhráče ke zkouškám. Do konce zápasu tak došli s absolutní převahou (pět bodů) a nechali Velšany v tomto období na nule. Všechno varování pro navigátory