Francie 3 – Polsko 1: Mbappé je násilník, který poháněl Francouze ve čtvrtfinále

Francie vyšla na hřiště přesvědčená o vlastní převaze, s poněkud urážlivým sebevědomím, hraničícím s arogancí. Ví, že ani nepotřebuje ovládnout hru, aby gól podle čistého gravitačního zákona spadl jako Newtonovo jablko. Zdědil staré sebevědomí Německa a netrápí se ani výrobou paličkované krajky, která by otevřela složité přístupové cesty k soupeři. Stačí, aby se vážně zasadil do středu hřiště a spoléhal se, že jeho křídelníci vychytají pitnou přihrávku třeba od Griezmanna a během dvou vteřin půjdou z nuly na sto. Dembele je neovladatelná a iracionální verze Mbappého, ale když oba zrychlí obranu nepřítele, začne se třást, protože všechno je možné.

Deschamps nemá zájem utopit konkurenční tým ve své oblasti, i když se zdá, že kdyby chtěli, Francouzi by mohli. Ale raději je minuty a minuty pozorujte, než jim dáte několik posledních ran.

• Francie: Lloris (cap) – Kounde (Disasi 90+3), Varane, Upamecano, Theo Hernández – Tchouameni (Fofana 66), Griezmann – Dembele (Kingsley Coman 76), Rabiot, Giroud (Marcus Thuram 76), Mbappé.

• Polsko: Szczesny – Cash, Glik, Kiwior (Bednarek 87), Bereszynski – Zielinski, Krychowiak (Bielik 71), Szymanski (Milik 64), Kaminski (Zalewski 71), Frankowski (Kamil Grosicki 87) – Lewandowski (cap).

• Branky: 1-0, min.44: Giroud; 2:0, min. 74: Mbappe; 3:0, min. 91: Mbappé; 3-1, min. 99: Penalta Lewandowski

• Rozhodčí: Jesus Valenzuela (VEN). Napomenul Auréliena Tchouméniho (min.32) z Francie a Bartosze Bereszynského (min.47) a Mattyho Cashe (min.88) z Polska.

První rána přišla ve 43. minutě, i když předtím tu byly dobře vyřešené pokusy Szczesného. Poláci dokázali změnit znamení zápasu a uvést Francii do kompromitující situace, ale dvojité zmizení Zielinskiho narazilo do Llorise a Kaminskiho odpověď vzal Varane pod břevno. V další hře však byla pěkná přihrávka od Mbappého na Girouda schválena zkušeným milánským útočníkem a posunula Francii do vedení.

Není slitování s Polskem jít se sklopenýma ušima v poločase, ale ve francouzských triumfech je něco neúprosného, ​​pravidlo, které je dodržováno s tvrdohlavostí fyzikálních zákonů: jejich míče jdou dovnitř a soupeřovy ne.

Druhá rána přišla v 73. minutě a bylo to výborné shrnutí Francie. Polsko svými omezenými prostředky přivedlo Llorise do problémů, když Griezmann zachytil míč v prostoru a odkopl ho. Míč propadl Giroudovi ve středu hřiště. Ovládl to a předal to Dembelemu, který se rozběhl, jako by dostal nové baterie. Viděl Mbappého, který postupoval po levé straně útoku, a předal mu míč. Anglické číslo 10, které se zdá být připraveno získat Messiho korunu na tomto mistrovství světa, vstřelilo branku silou a jednoduchostí.

Třetí rána přišla v 90. minutě. Szczesny mohl míč jen zpovzdálí doprovodit rukou, jako by se mu klaněl.

Vítězství Francie potvrdilo Lewandowského rozloučení. Přechod z hraní s Bayernem nebo Barçou do národního týmu pro útočníka Varšavy musí být jako zařazení do manželského týmu svého města, neustálá melancholie a nepřetržitý boj, aniž by se sotva poškrábal na míči. Alespoň mohou s trochou hrdosti tvrdit, že Polsko této neděle nezmizelo, jako tomu bylo proti Argentině, ale bojovalo se svými omezenými zbraněmi, když vidělo, jak se francouzská jízda cválá a snaží se vstřelit gól.

Lewandowski to dostal v posledním dechu zápasu, z penalty a s napětím. Svou první střelu minul, ale rozhodčí to určitě zopakoval, protože Lloris šel dopředu. Při své druhé šanci trefil střelec Barcelony červenou. V Kataru dal dva góly a podařilo se mu zlomit prokletí mistrovstvím světa, ale běží v osmifinále. Nyní je čas pro Mbappého a tuto Francii, která se vnucuje svým rivalům s mírně dráždivou arogancí tyranů.