НАКАЗ від 17 р., яким наказ




Юридичний консультант

резюме

27 січня 2023 р. опубліковано в «Галицькому віснику» №. 19, Наказ від 30 грудня 2022 р. про встановлення регуляторних основ допомоги для інвестицій у перетворення та маркетинг сільськогосподарської продукції, що співфінансується Європейським сільськогосподарським фондом для розвитку сільської місцевості (ЄФРСР), і скликається на 2023 фінансовий рік (Порядок Код MR340A).

Нормативно-правові основи обґрунтованої допомоги, як новація щодо попередніх конкурсів, нова вимога бути бенефіціаром, пов’язана з дотриманням Закону 12/2013 від 2 серпня про заходи щодо покращення функціонування харчового ланцюга. Таким чином, у статті 6.3 зазначено наступне: 3. Допомога не надаватиметься та не виплачуватиметься заявникам або бенефіціарам, до яких застосовано серйозні або дуже серйозні суворі санкції на основі положень Закону 12/2013 від 2 серпня, заходів щодо покращення функціонування харчового ланцюга протягом двох років до дати запиту чи виплати допомоги. Подібним чином бенефіціари субсидій повинні повернути допомогу, отриману у разі застосування серйозних або дуже серйозних остаточних санкцій на підставі положень Закону 12/2013, протягом п’яти років після виплати допомоги.

Після публікації наказу буде проведено більш поглиблений аналіз впливу застосування цієї нової вимоги на бізнес-ініціативи в агропродовольчому секторі. Цей аналіз показав, що нова вимога може мати непропорційні наслідки для компаній, і що широта типології серйозних санкцій, включена в Закон 12/2013, може призвести до встановленої втрати можливості отримання субсидій або їх відшкодування, становити надмірну покарання, піклуючись про пропорційність, необхідну для вчиненого правопорушення.

З цієї причини та для того, щоб зберегти належну пропорційність у діях, вважається доцільним скасувати вимогу цієї лінії допомоги.

З іншого боку, щоб не порушувати права третіх осіб, буде введено новий термін подачі заявок.

Отже, відповідно до положень статті 30.1.3 Статуту Галицької автономії та у використанні повноважень, наданих мені Законом 9/2007 від 13 червня про галицькі субсидії, а також у використанні повноважень, наданих мені мені на підставі Закону 1/1983 від 22 лютого про регулятивні норми Шунти та її Президентства,

ДОСТУПНО:

Єдина стаття Зміни до наказу від 30 грудня 2022 р., який консолідує нормативні основи допомоги для інвестицій у перетворення та комерціалізацію сільськогосподарської продукції, що співфінансується Європейським сільськогосподарським фондом для розвитку сільської місцевості (ЄАФРС), та має на меті фіскальну рік 2023 (код процедури MR340A)

Розпорядження від 30 грудня 2022 р., яке встановлює здійснення регуляторних основ допомоги для інвестицій у трансформацію та комерціалізацію сільськогосподарської продукції, що співфінансується Європейським сільськогосподарським фондом для розвитку сільських територій (ЄАФРС), і закликано до бюджету на 2023 р. (код процедури MR340A), викладається в такій редакції:

  • 6. Статтю XNUMX викладено в такій редакції:

    Стаття 6 Додаткові вимоги до адвоката

    Для призначення та/або виплати допомоги заявник повинен відповідати таким додатковим вимогам:

    • 1. Допомога не надається компаніям у кризовому стані відповідно до визначення та умов, встановлених у директивах Співтовариства щодо державної допомоги для порятунку та реструктуризації нефінансових компаній у кризовому стані (2014/C 249/01). Відповідно, вважати, що компанія знаходиться в кризі, якщо має місце хоча б одна з таких обставин:
      • a) У випадку товариства з обмеженою відповідальністю, коли більше половини його акціонерного капіталу підписано в результаті накопичених збитків, обставина, яка виникає, коли накопичені збитки вираховуються з резервів (та всіх інших елементів, які зазвичай розглядаються як власні кошти компанії) призводить до негативної сукупної суми більше половини підписаного акціонерного капіталу.
      • b) У випадку компанії, в якій принаймні деякі партнери несуть необмежену відповідальність за боргами компанії, коли більше половини їхніх власних коштів відображаються в їх бухгалтерському обліку через накопичені збитки.
      • (c) Коли компанія занурена в процедуру банкрутства або неплатоспроможності або відповідає встановленим законом критеріям для відкриття процедури банкрутства або неплатоспроможності на вимогу її кредиторів.
      • d) У випадку компанії, яка не є МСП, якщо протягом двох попередніх років:
        • 1. Коефіцієнт: заборгованість/власний капітал підприємства більше 7,5 в т.ч
        • 2. Коефіцієнт покриття відсотків компанії, розрахований на основі EBITDA, менше 1,0.

      МСП віком менше трьох років не вважатимуться компанією в кризі, якщо вони не відповідають умовам, встановленим у розділі c) попереднього абзацу.
      У будь-якому випадку, щоб перевірити дотримання цієї вимоги, компанії подають декларацію про відсутність кризової ситуації відповідно до правил Співтовариства разом із заявкою на допомогу, наприклад, у випадку компаній, фотокопію балансів і рахунки експлуатації за останні два роки.
      Компанії, які підпадають під розпорядження про повернення допомоги внаслідок попереднього рішення Європейської комісії, яке вона визнала незаконним і несумісним із спільним ринком, також не можуть бути бенефіціарами допомоги.

    • 2. Допомога не надаватиметься заявникам, у яких збігаються будь-які обставини, які призводять до заборони на отримання статусу бенефіціара, закріпленого в розділах 2 і 3 статті 10 Закону 9/2007 про субсидії в Галичині, і, зокрема, для заявників, засуджених вироком, що набрав законної сили, або покараний остаточною постановою з втратою можливості отримувати державні субсидії.
    • 3. У випадку молочних компаній, які закуповують молоко у третіх сторін, вони повинні довести, що вони мають письмові контракти, встановлені в розділі II Королівського указу 95/2019 від 1 березня, який базує умови контрактів на молочному секторі та регулює визнання організацій виробників і міжпрофесійних організацій у секторі, і за якими різні королівські укази застосовуються до молочного сектору. Цю акредитацію необхідно надати, коли ви подаєте заявку на отримання допомоги.
      Так само молочні компанії, які закуповують молоко у третіх сторін, повинні дотримуватися терміну оплати, встановленого в першому додатковому положенні Закону 15/2010 від 5 липня про внесення змін до Закону 3/2004 від 29 грудня щодо заходів щодо боротьби з несвоєчасною оплатою в налагоджена комерційна діяльність. Відповідно до цього допомога не надаватиметься та не виплачуватиметься молочним компаніям, у яких закупівлі молока очікують на оплату, у яких уже перевищено максимальний встановлений період.
    • 4. Імпортні субсидії на суму понад 30.000 3 євро, коли заявники чітко підлягають включенню до застосування Закону 2004/29 від XNUMX грудня, згідно з яким вони стабілізуються проти прострочення платежів у комерційних операціях. Компанії, які не дотримуються терміни сплати, передбачені згаданим законом, не зможуть отримати статус бенефіціара.

    Ця обставина підтверджуватиметься компаніями, які згідно з правилами бухгалтерського обліку можуть подавати скорочений звіт про прибутки та збитки шляхом відповідального декларування. Для компаній, які згідно з правилами бухгалтерського обліку не можуть представити скорочений звіт про прибутки та збитки, необхідно підтвердити дотримання встановлених законодавством термінів платежу за допомогою сертифіката, виданого аудитором, зареєстрованим в Офіційному реєстрі аудиторів бухгалтерського обліку, який відвідує ефективний термін платежів компанії-клієнта незалежно від будь-якого фінансування передбачуваних зборів компанії-постачальника.

    LE0000746572_20230421Перейдіть до Пошкодженої норми

  • Назад. Пункт 3 статті 8 (Інші вимоги та умови) викласти в такій редакції:

    3. Пристосуватись до права, встановленого статтею 65 Регламенту (ЄС) 2021/1060 Європейського Парламенту та Ради від 24 червня 2021 року, згідно з яким загальні положення, що стосуються Європейського фонду регіонального розвитку, Фонду соціального розвитку Крім того, Фонд згуртованості, Фонд справедливого переходу та Європейський фонд морського судноплавства, рибальства та аквакультури, а також фінансові правила для цих фондів і для Фонду притулку, міграції та інтеграції, Фонду внутрішньої безпеки та Інструменту фінансової підтримки кордону Керівництва та візової політики, бенефіціар субсидії повинен повернути отриману допомогу, якщо протягом п’яти років після остаточної виплати допомоги бенефіціару виникне будь-яка з наступних обставин:

    • a) Припинення або перенесення виробничої діяльності за межі регіону рівня NUTS 2, у якому вона отримує допомогу.
    • b) Зміна права власності на елемент інфраструктури, який пропорційно має неправомірну вигоду для компанії або державного органу.
    • c) Суттєва зміна, яка впливає на природу, об’єкти чи умови виконання опери, таким чином, що меншою мірою відповідає її оригінальним об’єктам.

    LE0000746572_20230421Перейдіть до Пошкодженої норми

  • дуже. Статтю 22 викласти в такій редакції:

    Стаття 22. Відшкодування допомоги, порушення та санкції

    1. Виплата наданої субсидії не може вимагатися, а повне або часткове відшкодування отриманої суми разом, у відповідних випадках, з відсотками, може бути здійснено у випадках, закріплених у статті 33 Закону 9/2007 від 13 червня Галицькі дотації. Зокрема, переходити до повного або часткового повернення отриманої допомоги у разі невиконання обов’язку надати обґрунтування або інших зобов’язань, що випливають із надання субсидії.

    2. Без шкоди для того, що встановлено в попередньому абзаці та у відповідних нормативних актах громади, режим порушень і санкцій, передбачений у розділі IV Закону 9/2007, застосовуватимуться до бенефіціарів допомоги, що регулюється цим наказом.

    LE0000746572_20230421Перейдіть до Пошкодженої норми

  • чотири. Статтю 32 викласти в такій редакції:

    Стаття 32 Термін подання заявок

    Кінцевий термін подання заявок на гранти та гарантії для кредитів цього конкурсу рахуватиметься з дня, наступного за опублікуванням наказу в «Галицькому віснику» до 28 квітня 2023 року.

    Однак, якщо інвестиція включає будівництво нових критих поверхонь або розширення існуючих, заявник матиме додатковий період, який закінчується 27 травня 2023 року, для надання обов’язкового дозволу на будівництво. Так само, у випадку інвестиційних проектів, включених до випадків пункту 1.b) статті 7 цього наказу, щодо звіту про вплив на довкілля, заявник матиме додатковий термін, який закінчується 27 травня 2023 року. позитивний звіт про екологічну оцінку або звіт компетентного органу, який звільняє його від його отримання.

    LE0000746572_20230421Перейдіть до Пошкодженої норми

Єдине перехідне положення

Незважаючи на положення розділу 3 статті 11 (обробка заявок), у випадку заявок на допомогу, поданих до 27 лютого 2023 року, наступні зміни інвестицій, для яких запитується допомога, будуть прийнятними, навіть якщо це передбачає збільшення імпорту або включення нових елементів або витрат за умови, що заявка на прийняття цих змін буде подана не пізніше 28 квітня 2023 року.

Єдине заключне положення Набуття чинності

Цей наказ набуде чинності з дня його опублікування в «Галицькому віснику».