Humbje në Villacañas del CD Toledo, se nuk ka ku ta kap

CD Toledo kthehet në mënyrat e vjetra, domethënë të jetë një fatkeqësi totale që nuk ka ku ta kap. Fitorja e javës së kaluar ndaj filialit Talavera sepse nxiti diçka në mjedisin e gjelbër, por gjithçka është një mirazh i rrezikshëm. Nuk ka asgjë fare në një skuadër me një nivel shumë të ulët futbolli. Dhe kjo është Divizioni i Tretë!

Në 90 minuta në Villacañas, CD Toledo pati vetëm dy ndeshje në të cilat ata mund të kishin shënuar vërtet një gol; pak bagazh për të fituar çdo lojë. E para, në minutën e dytë, në një goditje të lirë anësore të nisur nga Angelito Auñón që Mario Gómez e përfundoi me një goditje me kokë në rrjetë. Megjithatë, arbitri e anuloi golin me kërkesë të një rreshteri për një pozicion jashtë loje shumë të dyshimtë. E dyta ishte tashmë në 78 dhe ishte dyfish: Carlitos qartazi humbi një me një kundër portierit Ángel Pérez, topi ishte i lirë dhe Capelo dërgoi një gjysmë luge në traversë me të gjithë golin për të shënuar. Dështimi është i pabesueshëm.

Ndërkohë Villacañas luajti një lojë me inteligjencë të madhe, duke ditur në çdo moment se çfarë ishte më e mira për ta. Rojillos janë në një brez pozitiv dhe tashmë po ëndërrojnë për diçka të madhe. Antonio Fernández gëzoi deri në dy raste shumë të qarta për të shënuar. E para, në minutën e 25-të, me një goditje nga jashtë zonës që doli shumë afër. E dyta, në minutën e 50-të, kur sulmuesi përfitoi nga një gabim i Luis Enrique për të gjuajtur i vetëm ndaj Nico Herrero, por topi doli nga shtylla.

Hera e tretë ishte tashmë hijeshi për nëntë vendasit. Ishte minuta e 85-të kur një shërbim i shkëlqyer nga Carlos Díaz i lejoi Antonio Fernández të lëshonte një kamxhik të ulët nga përpara që ishte vdekjeprurëse për portierin e ri vizitor. Ishte 1-0 dhe ja, zile dhe mbaroi.

– CD Villacañas: Ángel Pérez; Bruno Damián, Luis Poblete, Iborra (Panocha, v. 71), Luis Prados; Conte (Raúl Sánchez, v. 86), Colastra, Carlos Díaz (Liu Zhou, v. 86), Madalin (Francesc, v. 71); Antonio Fernández y Soga (Erik Lescano, v. 40).

– CD Toledo: Nico Herrero; Mario Gomez, Varo, Luis Enrique, Del Campo; Chabo, Escudero, Arturo Segado (Héctor Gutiérrez, m. 89), Ángel Auñón (Carlitos, m. 46); Rafa Camacho (Mamau, m. 65) dhe Ayoub (Capelo, 65).

Arbitri: Chavarrias Perez. Kartonë të verdhë për vendasit Conte, Bruno Rodríguez dhe Rodri (në pankinë). Duke vizituar, në Camacho dhe Segado.

Golat: 1-0, m, 85: Antonio Fernández.

Incidentet: Ndeshja e ditës së pestë të grupit XVIII të Tercera RFEF u luajt pasditen e kësaj të shtune në fushën komunale 'Las Pirámides' para rreth 600 shikuesve.