Swiatek ostaja pri 37

laura martha

Kljub temu, da je bil Wimbledon številka 1 po padcu v tretjem krogu s 6-4 in 6-2 proti Alizé Cornet. Iga Swiatek se na turnirju, na katerem je lani prišel do osmine finala, vpisuje kot najboljši rezultat in niz neporaženosti, ki se ustavi pri 37 igrah.

Poljakinja ni izgubila dvoboja vse od osmine finala turnirja v Dubaju februarja pred 136 dnevi in ​​je v zgodovino vpisala niz zmag, ki jih v tem stoletju ni bilo v ženskem krogu: 37. Je zdi se, da nima zavore, če upoštevamo, da je v Londonu že imela niz na poti proti Pattinama Kerkhove (6-4, 4-6 in 6-3), potem ko je premagala Jano Fett s 6-0 in 6-3 v premiera.

Toda proti francoskemu Cornetu je imel Swiatek slab dan in je delal napake. Dodal je 33 za samo 7, ki jih je storil njegov tekmec. In čeprav je imel tudi več zmagovalcev (21 proti 16), to ni bilo dovolj za obstanek na tekmi oziroma turnirju. V govoru zmagovalke je 32-letna Cornetova, ki je bila lani tik pred metom, podoživela še en trenutek, ko je na popoldan, kot je danes, a osem let, premagala veliko favoritinjo turnirja v Wimbledonu Sereno Williams. Ob kateri koli priložnosti bi Američan prišel v London s 34 zmagovitim nizom.

To so najboljši nizi ženskega kroga: Navratilova (74), Graf (66), Court (57), Evert (55), Swiatek (37), Hingis (37), Seles (36), Venus Williams (35). , Serena Williams (34), Henin (32). To so najboljši nizi na moškem krogu: Vilas (46), Lendl (45), Đoković (43), McEnroe (42), Borg (41), Federer (41), Borg (35), Muster (35), Federer (35), Connors (33).