Razlog, zakaj je Rafa Nadal edini teniški igralec na svetu, ki ima v lasti pokal Roland Garros

Maria AlbertoNASLEDNJE

Roland Garros je postal eden najprestižnejših turnirjev v zgodovini tenisa. Zmaga na enem od teh turnirjev za grand slam ni dosegljiva vsakomur, toda odpeljati domov sloviti mušketirski pokal je še težje, kot se morda zdi, tudi po zmagi na prvenstvu.

[Pokal Roland Garrosa: iz česa je narejen in koliko tehta pokal mušketirjev]

Glina v Franciji ne okrona kar kogar koli in čeprav lahko zmagovalec na njej dvigne pokal, je resnica ta, da tenisači, ki zmagajo v finalu Roland Garrosa, te nagrade nikoli ne odnesejo domov. Še ena replika teh majhnih, izdelana vsako leto, se dostavi srečnežem, originalni pokal pa ostane v pisarni predsednika francoske teniške zveze.

Vendar obstaja ena izjema: Rafa Nadal je edini teniški igralec na svetu, ki ima pokal Roland Garrosa.

Toda zakaj ima španski teniški igralec eno od teh ekskluzivnih trofej?

Zakaj ima Rafa Nadal pokal Roland Garrosa?

Kljub temu, da je Rafa Nadal teniški igralec, ki je osvojil največ naslovov Roland Garrosa, z neverjetnimi 13 nagradami, Mallorčanu ni uspelo enega od njih odnesti domov vse do leta 2017.

[Kakšno poškodbo ima Rafa Nadal?]

Dosegel ga je po zmagi nad Švicarjem Stanom Wawrinko v finalu Roland Garrosa 2017, na dan, ko je izpopolnil svoj tedaj deseti naslov v Parizu.

Takrat so se pri organizaciji turnirja odločili, da mu podarijo natančno kopijo Mušketirskega pokala in ne manjše replike, kot so delali do takrat. To je bilo prvič v zgodovini, da je teniški igralec osvojil pariški pokal.

Oseba, ki mu je podelila to nagrado, je bil njegov stric in takratni trener Toni Nadal. Poleg tega so tenisača po srečanju počastili z videoposnetkom z zvezdnimi trenutki njegove kariere na Roland Garrosu.

Poseben trenutek med @RafaelNadal in stricem Tonijem.