Malo Manchega je za ta Toledo veliko

Napoved se je uresničila. CD Toledo je v Ciudad Realu izgubil z 2-0 proti CD Manchego, ki je najboljša ekipa. Zeleni (na tej tekmi v rožnati barvi) ne morejo premagati nasprotnika, ki je trenutno vodilni na lestvici po remiju Illescasa z XNUMX:XNUMX proti Conquenseju. Dva odlična zadetka strelca Javija Verdúja sta odločila neenakopraven boj med dvema ekipama z zelo različno dinamiko in željami. Ne smemo pozabiti, da je Toledo še vedno v zatonu, saj je do konca prvega kroga ostala še ena tekma.

V 2. minuti je Nacho Ruiz po kotu žogo dvignil na rob prostora, kjer je bil samo označen Javi Verdú. Prišlo je do poskusa igre, v kateri je moški iz Alicanteja sprožil neprekinjen udarec, ki je bil smrtonosen za povišanje rezultata na 1-0. S tako hitrim rezultatom proti je Toledo našel previsoko goro, ki trpi zaradi morale in igre, kakršna je.

Da bi bile stvari še hujše, je pred odmorom dolga žoga prek Javija Verdúja prinesla lahkih 2:0 po Kupenovi neodločnosti pri poskusu izbitja. Tu se je vse končalo, resda je imel Cristo ob izidu iz kota 1:1, a je naletel na dobro posredovanje domačih vrat.

Drugi del je bil konec, kljub temu pa je Manchego na začetku povedel s 3:0. Nacho Huertas je udaril v mrežo in izpraznil Kupena z vprašanjem, ali je to storil z roko ali ne. Dve minuti pozneje je Nacho Ruiz z dobrim strelom žogo pospravil mimo vrat Toleda. In že ob koncu tekme je znova Cristo naletel na vratarja Mena in rešil skoraj zanesljiv gol.

– CD Manchego Ciudad Real: Mena; Durán, Álex Jiménez, Venturini, Ross, Nacho Ruiz; Nacho Huertas, Crespo, Gonzalo Saiz (Fitz, m. 70); Javi Verdú (Saha, m. 83) in Calin (Sanjuan, m. 87).

-CD Toledo: Jony; Varo (Angelito, m. 63), Luis Enrique, Fontanello, Kupen; Camacho, Arturo, Escudero, Fuentes (Juárez, m. 63); Kristus in Iván Bueno (Mario Gómez, m. 82).

Sodnik: Carrasco Hervas. Rumena za gostujočega Cristo.

Zadetki: 1-0 m. 2: Javi Verdu; 2-0, m, 40: Javi Verdu.

Incidenti: tekma 14. dne Tercera RFEF je bila odigrana to soboto pozno na stadionu 'Rey Juan Carlos I' v Ciudad Realu pred približno 1.400 gledalci.