Kraljeva družba je razpustila barcelonsko stranko

Camp Nou je opremljen za zabavo in Real Sociedad noče biti druščina. Je podoba upora, nesprejemanja. Predstavljajte glas moštev, mest in navijačev, ki se ne pustijo ukrotiti tisti dražljivi dvojnosti, ki jo v Španiji nekateri želijo spremeniti v stalni dvoboj Real Madrid-Barcelona, ​​dve močni mesti, teža količina nad našimi občutki. La Real se je z nesporno zmago poslovil od zabave v Barceloni.

Navijačem Real Sociedada, tako kot tistim Sportinga, Almeríe ali Zaragoze, ni mar za kuhane beljake ali culéje, vsak dan obedujejo brez zanimanja za propagando, ki prihaja z ene ali druge strani, iz nenehnega torpeda ki zaslepi nogomet. Real Sociedad in njegov trener Imanol igrata vlogo pozdravljanja državljanov zunaj stereotipa.

Imanol je sestavil osvežilno skupino, četo, ki na nogomet ne hodi z nožem med zobmi. Predlaga, igra in tvega na enak način kot drugi velikani brez denarnice na svoji strani. Črpa iz mladinske ekipe Guipuzcoana, nekaj uspehov pri podpisih in tihih zvezdnikov, kot je David Silva. In poveličuje vrline svoje ekipe in svojih navijačev normalno, brez neumnih naklonjenosti, z dobrim smislom v sporočilu.

Vse to se odraža v formaciji, ki igra brez kompleksov, kar je zagotovo najtežji kot za drugoligaše. Barcelona je želela proslaviti praznovanje svojega kronanja kot običajen kandidat v letu Xavija, podpisov in vzvodov, predvsem pa v sezoni Negreire, sodnika brez časti, ki je sprejel plačo od neetičnega subjekta.

Komaj pet minut po začetku tekme, ko je bil Camp Nou na vrhu in je Real le navidezna ovira, je Sorloth ukradel žogo Koundeju, se pravilno odločil in Merino jo je zabil v gol. 0-1 in tako do polčasa.

Pomemben je dinamičen prispevek Dembeléja, nogometaša, ki zabava osebje, temu je namenjen nogomet, kljub nizu priložnosti Barcelone proti Remiru. Tudi La Real je naredil svoje, vedno na nogi, dolgi ali kratki, a brez streljanja, in se s stilom približal Ter Stegnu, vratarju, ki je želel biti vezist in čigar ustoličenje kot apostola žoge, igrane z nogami, je pretiravanje, več propagande.

Xavija, enega najboljših nogometašev v zgodovini Španije, ki ni enakovreden trenerju, so pogumneži poslali h Koundeju. Namesto da bi spodbudila njegovo okrevanje po napaki pri golu, ga izloči iz igre. Zamenjan ob polčasu. Označen za krivega.

Barcelona je poskušala graditi iz Busquetsa in Dembeléja, sodeloval je tudi Raphinha, nogometaš, ki je bil sposoben potopiti svojega markerja v coni. Bucket ga išče, čuden stanovalec desnega krila. In ne odkrije Lewandowskega, ki ga je Le Normand vzel iz igre.

Barcelona je prvak, a ni edina. Zatika se, ko minevajo minute, manjka vodstva na igrišču, Busquets temu ni več kos, Real Sociedad pa je tekmo interpretiral z avtoriteto. Rop jo v protinapadu spremeni v umetnino. Žoga je končala v Sorlothu, ki je tokrat z mirnostjo in znanjem uspel premagati Ter Stegena. Lewandowski je še vedno dobro poslal Ferrana z glavo, a mora Barça naslov proslaviti s porazom. Življenje ni popolno.