In v Socuéllamosu smo dosegli, kar se je zdelo nemogoče: rešiti se

Konec lanskega leta, ko je bil odigran skoraj celoten prvi krog prvenstva, je bil UD Socuéllamos tretji od zadnjega in je zmagal le eno tekmo od 16. Takrat se je zdelo, da je doseganje obstoja nemogoče. Azulónski klub pa se je odločil za spremembo tečaja, vrgel trenerja Josica in poveljeval njegovemu drugemu, Sergiu Camposu. In tako je praktično ista ekipa, ki so jo pretresli španski nogometni tabori, začela zmagovati. Vrnitev je dosegla vrhunec to nedeljo z zmago z 1-2 proti Atlético Pulpileño, ki si je priboril stalnost v drugem RFEF.

Tekma se je kmalu prevesila v La Mancha, ki je v osmi minuti s strelom proti ekipi Huga Estebana povedel.

Drugi bi lahko prišel v več akcijah, predvsem ob strelu Nacha Huertasa na vratnico, a je Pulpileño, ki je že izpadel, tik pred polčasom izenačil z golom Barrenetxea. Drugi polčas je bil vse ali nič, saj žreb ni bil vreden socuelláminos. In junak je bil Fer Cortijo, ki je v 67. minuti dosegel zadetek s servisa Pepeja Delgada, ki je ob zmagi v torbi moral trpeti do zadnje minute, ko je Casi razveljavil gol za ofsajd. Dobrota.

Poraz CD Toledo

Od ostalih treh kastilsko-lamanških ekip, ki so že izpadle, je CD Toledo izgubil proti Real Murcia (2-0) in končal na dnu, Calvo Sotelo je padel tudi proti Águilasu (1-2), CD Marchamalo pa remiziral proti Herculesu (1 -1).